Z początkiem maja odbyły się obrady jury, które wyłoniły zwycięzców pierwszej edycji konkursu dla studentów “Design for Future”.
Jury, w składzie:
- Prof. dr hab. Remigiusz Grochal, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Architektury i wzornictwa
- Alba Labuda, projektantka i właścicielka firmy Labuda design
- Beata Kozyra, dyrektor generalny, członek zarządu, Polska Izba Przemysłu Targowego
- Maciej Sobolewski, właściciel firmy TECON SERVICE Kompleksowa Zabudowa Stoisk Targowych
- Łukasz Chęciński, CEO Drukpoznan.pl i beMatrix Rental Poland
- Zbigniew Józefiok, Dyrektor Ds. Targowych Usług Technicznych, Grupa MTP
stanęło przed zadaniem wyłonienia zwycięzców spośród puli wyróżniających się prac. Jakość zgłoszeń była naprawdę znakomita, co sprawiło, że proces obrad był zarówno ekscytujący, jak i wymagający. Członkowie jury poświęcili dużo czasu i wysiłku, aby dokładnie przeanalizować i ocenić każdą pracę, doceniając włożony w nie wysiłek i poświęcenie.
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu koncepcji nowoczesnego stoiska w kategorii do 80 mkw oraz o powierzchni powyżej 100 mkw.
Z nadesłanych prac w kategorii do 80 mkw praca zatytułowana “LUMINESTENT” autorstwa trójki studentów: Zuzanny Marudy, Błażeja Błażejewskiego i Krzysztof Błachnio z Politechniki Wrocławskiej szczególnie wyróżniła się na tle pozostałych prac konkursowych i zdobyła 1 miejsce. Nagrodzona praca nie tylko wykazywała głęboki poziom profesjonalizmu i kreatywności, ale także wykazała głębokie zrozumienie tematyki. Przedstawiono w niej bardzo ciekawą analizę odbiegającą od standardowych rozwiązań.
W zaproponowanym projekcie projektanci skupili się na jednym bardzo istotnym elemencie w wystawiennictwie – a mianowicie na znaczeniu światła. Dokonano przy tym jego analizy oraz roli jaką spełnia ono w każdej ekspozycji.
Studenci wykazali się kompleksowym podejściem do rozwiązania tematu, przygotowali makietę obrazującą ich sposób poszukiwania i dochodzenia do założonego celu. W projekcie można było zaobserwować również zabawę w poszukiwaniu wykorzystania różnych materiałów i jakie to ma znaczenie dla budowania przestrzeni. Projektanci dokonali zatem wnikliwej analizy przedstawionej formy, różnych wariantów jej wykorzystania i ostatecznie przedstawili różne propozycje zastosowania w wystawiennictwie.
Na tle pozostałych prac w obu grupach, praca ta szczególnie wyróżniła się poprzez pokazanie ciekawego pomysłu od samego momentu powstania koncepcji, poprzez pełną analizę założeń, wnioski końcowe i przełożenie wymyślonej idei na ekspozycję targową – czym przekonali całe jury. Zwycięski team otrzymał w nagrodę pieniężną w kwocie 3 000 zł. Jury nie przyznało II i III miejsca.
W kategorii powyżej 100 mkw Jury zdecydowało się na przyznanie jednego wyróżnienia.
Projekt pod nazwą “RAMKO”cechował się ciekawą koncepcją oraz intrygującą aranżacją przestrzeni, w projekcie zabrakło jednak odpowiedniego przedstawienia koncepcji. Wyróżnienie i nagroda pieniężna o wartości 500 zł powędrowały do Kingi Jaźwiec z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Wszystkim nagrodzonym osobom i uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a już dzisiaj wszystkich studentów zainteresowanych branżą targową zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która wystartuje z początkiem nowego roku akademickiego!
Partnerzy konkursu:
Międzynarodowe Targi Gdańskie, Amber Expo
Patronat:
Patronat medialny:
Studenckie Forum, Business Center Club