Znamy Jury Konkursu Design for Future!

W skład 4-osobowego składu Jury Konkursu weszli:

Eksperci z branży targowej – przedstawiciel PIPT, praktycy w dziedzinie projektowania i budowy ekspozycji targowych i eventowych, oraz architekt i profesor zwyczajny w dziedzinie sztuki.

 

Dr Beata Kozyra

Prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego, jedynej oficjalnej organizacji zrzeszającej firmy branży targowej.

Menedżer, przedsiębiorca, doradca biznesowy, autorka książek, doktor nauk ekonomicznych. 

Jest absolwentką informatycznych studiów magisterskich na wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego, biznesowych studiów podyplomowych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, studiów doktoranckich w Wyższej Szkole Leona Koźmińskiego oraz Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. 

Z powodzeniem łączy dydaktykę, wiedzę naukową oraz doświadczenie biznesowe. Współpracowała z ponad 50 firmami i organizacjami. Była prezesem, członkiem zarządu i doradcą zarządu w kilku organizacjach, m.in. w: Instytucie Lotnictwa w Warszawie, Pratt&Whitney Canada, Holdingu IPT w Łodzi, B&K Simple Solution w Warszawie.

Od samego początku współtworzyła branżową inicjatywę TUgether, a następnie Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Będąc aktywnym członkiem TUgether i RPSiW uczestniczyła w wielu spotkaniach z rządem, Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Zdrowia i PRF. Brała udział w pracach nad wytycznymi dla branży spotkań i wydarzeń oraz opracowaniem koncepcji pomocy sektorowej dla branży, m.in. Bonu Solidarnościowego.

Jako przedstawiciel branży targowej na bieżąco komentuje w mediach aktualną sytuację i działania rządu w zakresie wsparcia branży.

Autorka 4 książek: Praktyczne zarządzanie zmianą w firmie – Nie taki diabeł straszny; Zarzadzanie sobą – Zrozum siebie i realizuj swoje marzenia;  Komunikacja bez barier – Jak rozumieć i być rozumianym. Alians strategiczny jako wstęp do fuzji i przejęcia.

 

Pani Alba Labuda

Absolwentka na kierunku projektowym w Central Saint Martins, University of the Arts London, właścicielka firmy Labuda Design.

Projektantka z pasji, jak i z zawodu. Od 6 lat prowadzi firmę projektowo – wykonawczą Labuda Design i nadal w pełni angażuje się w każdy projekt. Labuda Design to mały nietuzinkowy zespół projektantów, stolarzy i różnej maści fachowców, spod ręki których wychodzą wyjątkowe projekty. 

Bezkompromisowego podejścia do projektowania nauczyła się podczas studiów w Londynie w Central Saint Martins.   

 

Pan Maciej Sobolewski

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego w Poznaniu, właściciel firmy TECON SERVICE Kompleksowa Zabudowa Stoisk Targowych.

W branży działa od 30 lat w oparciu o silny, doświadczony i stały zespół pracowników.

Wspólnie z zespołem tworzy i realizuje projekty, które wychodzą naprzeciw nawet największym oczekiwaniom klientów, i jest w stanie zrealizować absolutnie każdy nawet najbardziej zwariowany pomysł.

Wystawiennictwo od zawsze interesowało Pana Macieja, głównie dlatego, gdyż bardzo szybko widać efekt, od momentu przygotowania projektu do jego realizacji, co jest pewnym przeciwieństwem architektury.

Pan Maciej mówi o sobie: Jestem szefem u którego wszystko musi się zgadzać, nawet najmniejszy detal powinien pasować do całej układanki.

 

 

Pan prof. dr hab. Remigiusz Grochal 

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Architektury i Wzornictwa

Architekt. Profesor zwyczajny w dziedzinie sztuki. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dzisiejszej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni profesora Bolesława Petryckiego uzyskał w 1981 roku. Od 2003 roku prowadził Pracownię Metodyki i Podstaw Projektowania Wnętrz Gdańskiej ASP. Obecnie prowadzi pracownię Podstaw Projektowania Wnętrz II na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Pan Remigiusz Grochal jest także profesorem Politechniki Koszalińskiej. Kieruje Pracownią Projektowania Architektury Wnętrz II Instytutu Wzornictwa PK. 

Pracując w zawodzie projektanta od 40 lat, prof. Remigiusz Grochal ma w swoim dorobku kilkaset projektów wnętrz, małej architektury, wystawiennictwa, wnętrz okrętowych i mebli oraz wyposażenia.

Pan Prof. Remigiusz Grochal był członkiem i wiceprzewodniczącym Jury Konkursów PIPT „Stoisko Roku” i „Ekspozycja Roku” kilku poprzednich kadencji.