UWAGA – ostateczny termin rozliczania subwencji z Tarczy PFR 2.0 dla małych i średnich firm -15.01.2022r !

Za kilka dni (15.01.2022 r. ) mija ostateczny termin rozliczania subwencji z Tarczy PFR 2.0 dla małych i średnich firm.

 PONOWNIE PRZYPOMINAMY!:

  1. WAŻNE!!! do końca terminu na złożenie oświadczeń zostało już tylko kilka dni (15.01.2022 r.), a tymczasem wg informacji PFR zaledwie połowa podmiotów złożyła oświadczenia, które zostały pozytywnie zweryfikowane (!!!). Nie zostawiajcie składania oświadczeń  na ostatnią chwilę!
  2. WAŻNE! Jeżeli podmiot nie złoży lub złoży błędne oświadczenie, które nie zostanie odpowiednio skorygowane do 15 stycznia 2022 r. (sobota!), to będzie zwracał całość subwencji!
  3. Przy składaniu oświadczeń uczulamy, że wskazana jest dbałość o jakość przesyłanych w oświadczeniach rozliczeń – wg informacji z PFR niemal połowa przesłanych rozliczeń nie spełniała warunków formalnych i wymagała cofnięcia do korekt/resetów.
  4. Max. 4 dni od złożenia oświadczenia podmiot powinien otrzymać zwrotną informację, czy jego wniosek jest na statusie ‘correct’ czy jednak są w nim błędy wymagające pilnej korekty. Jeśli nie ma takiej informacji, to powinien skontaktować się z bankiem z prośbą o weryfikację statusu jego oświadczenia.
  5. Link z przypomnieniem zasad prawidłowego załączania pliku JPK https://pfrsa.pl/aktualnosci/tarcza-finansowa-pfr-2.0/wazne-plik-jpk-kiedy-jest-poprawny-i-jak-go-sprawdzic-aby-uniknac-zwrotu-subwencji.html [pfrsa.pl]
  6. Jeżeli jest problem z rozmiarem pliku JPK, to należy interweniować w tej sprawie bezpośrednio w swoim banku, gdzie prowadzi się wnioskowanie/rozliczenie PFR 2.0 – PFR.
  7. Rozliczenia mikrofirm – od 19 stycznia do 28 lutego 2022 r. PFR udostępni w bankowości elektronicznej formularz oświadczenia o rozliczeniu dla mikrofirmy. Po upływie tego terminu formularz oświadczenia o rozliczeniu będzie niedostępny, a rozliczenie subwencji, co do zasady, niemożliwe.