Targi Kielce zaczynają sezon i spodziewają się, że będzie dobry

To może być bardzo dobry rok dla branży targowej. W kieleckim centrum wystawienniczym pojawią się te same wystawy, co przed pandemią. Będą też nowości. Od środy – targi z branży eko.
 
Materiał TVP 3 Kielce – obejrzyj
Coraz więcej i coraz odważniej. Wystawcy wracają do uczestnictwa w targach. Część z nich po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. – Przede wszystkim jest to pole do rozmów na żywo, gdzie możemy zaprezentować nasze maszyny, nasz sposób pracy – mówi Barbara Litwic z firmy Argus Maszyny z Rumi.
 
Maszyny tego przedsiębiorstwa, służące do recyklingu tworzyw sztucznych, będzie można zobaczyć od środy na Targach EkoTech. Wystawa będzie dotyczyć m.in. rozwiązań z zakresu gospodarki odpadami. 
 
Równocześnie w kieleckim centrum wystawowym odbywać się będą targi Enex prezentujące odnawialne źródła energii. Targi to dla wielu wystawców to obowiązkowy punkt na biznesowej mapie. – To szansa na utrzymanie kontaktów i pozyskanie nowych kanałów dystrybucji na farmy fotowoltaiczne, bo to jest kierunek, w którym się rozwijamy – wyjaśnia Paweł Wilk z firmy 4-Eco z Kielc.
 
Przez najbliższe dwa dni w kieleckich halach targowych zaprezentuje się 170 wystawców z 14 krajów. – Te targi będą większe niż w jakiekolwiek edycji przed pandemią. Czyli będą to rekordowe targi w branży energetycznej – zapowiada Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
W porównaniu do 2020 roku wystawcy zajmą ponad 50 procent więcej powierzchni. 
 
Kalendarz imprez targowych na 2022 roku przypomina ten sprzed pandemii. Wśród propozycji dla wystawców trzy nowości – targi branży mundurowej skierowane m.in. do Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. – Pechowo ich debiut zderzył się z początkiem pandemii dwa lata temu. Potem były dwa razy przekładane. I wreszcie mamy już teraz pewność, że one się odbędą w kwietniu – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
 
W tym roku nie zabraknie również największych imprez targowych. Agrotech odbędzie się w dniach 18-20 marca, a jesienią Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. 
 
Źródło: TVP 3 Kielce