Rada Dyrektorów UFI dokonała wyboru Anbu Varathana na Przeydenta UFI 2020/21

W Birmingham, na moment przed Europejską Konferencją UFI, odbyło się jedno z dwóch organizowanych w roku posiedzeń Rady Dyrektorów  UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego.

Obok dyskusji nad strategią UFI, podjęcia decyzji o przyjęciu nowych członków, Rada Dyrektorów zapoznała się z prognozą realizacji budżetu za obecny rok obrachunkowy oraz uchwaliła budżet na rok obrachunkowy 2019-2020. Rada Dyrektorów wzięła udział w glosowaniu na nowego Prezydenta UFI na 2021 rok oraz na miejsce Światowego Kongresu UFI 2021 (więcej informacji wkrótce). W wyniku głosowania Rada Dyrektorów UFI dokonała wyboru Anbu Varathana na Prezydenta UFI 2020/2021.

Prezydenckie Trio obejmuje zatem następujące osoby (zmiany wchodzą w życie w listopadzie 2019 r.):

Anbu Varathan (Indian Machine Tool Manufacturers’ Association – IMTMA, India) – Następny Prezydent 2020/2021

Mary Larkin (Diversified Communications, Portland, USA) – Prezydent 2019/20

Craig Newman (Johannesburg Expo Centre, South Africa) – Odchodzący Prezydent 208/2019 

Craig Newman, aktualny prezydent UFI (do listopada 2019 r.) skomentował wybór Anbu Varathana słowami:

“Jest mi miło powitać Anbu Varathana przejmującego nową dla niego rolę wiodącego lidera w UFI – Następnego Prezydenta. Wraz z Mary Larkin cieszymy się na bliska współpracę i życzymy mu sukcesów w realizowaniu wszystkich ważnych obowiązków związanych z funkcją Prezydenta UFI.

Anbu Varathan powiedział: “Jestem szczęśliwy mogąc znaleźć się w gronie liderów UFI, kontynuować w następnych latach swoją pracę w UFI i w ten sposób wraz z organizacją dalej służyć rozwojowi przemysłu targowemu. Cieszę się szczególnie, z uwagi na fakt wyboru mnie jako pierwszego Prezydenta UFI w historii pochodzącego z Indii. To dla mnie wielki zaszczyt móc pełnić te obowiązki.”