POLSKA BRANŻA TARGOWA SOLIDARNA Z UKRAINĄ

Członkowie Polskiej Izby Przemysłu Targowego od ponad dwóch tygodni angażują się w pośrednią i bezpośrednią pomoc dla uchodźców z Ukrainy, jak i mieszkańców Ukrainy, którzy pozostali w swoim kraju.

Grupa MTP – punkt recepcyjny oraz miejsce zbiórki darów dla uchodźców

W Holu Wschodnim Międzynarodowych Targów Poznańskich został uruchomiony punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy, gdzie mogli oni otrzymać pierwsze wsparcie w postaci niezbędnych informacji, posiłku, czy pomocy medycznej. Punkt jest czynny 24h na dobę.

W pawilonie nr 4 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich działa punkt zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy. Towary są tu przyjmowane, sortowane i wysyłane transportami rządowymi do potrzebujących za granicę, w czym pomaga Fundacja In_Spire.

Pierwsi uchodźcy są już przyjmowani pod dach Areny Poznań. Docelowo może tam znaleźć schronienie do 1000 osób. Halę Wojewodzie Wielkopolskiemu udostępniły Miasto Poznań i Grupa MPT.

W ciągu jednej nocy stworzono punkt noclegowy w pawilonach 7 i 7A. Już w pierwszym dniu jego działania, wszystkie miejsce były zajęte przez osoby, które zdecydowały się zostać w Wielkopolsce i czekają na skierowanie i transport do miejsc docelowych.

Targi Kielce – pomoc humanitarna dla Ukrainy

Targi Kielce zaangażowały się w pomoc humanitarną dla Ukrainy. Kielecki ośrodek wystawienniczy stał się punktem przeładunkowym w zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy, które następnie dostarczone są na granicę polsko-ukraińską oraz do wybranych miast Ukrainy. Zbiórka prowadzona jest w Niemczech oraz w Polsce. Akcja skierowana jest wyłącznie do firm.

Targi w Krakowie / Expo Kraków – zbiórka  najpotrzebniejszych produktów

Codziennie w EXPO Kraków w godz. 15:00 – 18:00 odbywa się zbiórka najpotrzebniejszych produktów. Wszystkie zebrane dary pojadą bezpośrednio na Ukrainę lub będą na bieżąco przekazywane potrzebującym uchodźcom w Krakowie. W tym zakresie Targi w Krakowie współpracują ze zweryfikowanymi organizacjami. Każde spotkanie niesie ze sobą wiele emocji. Pomagają dorośli, szkoły, jak i dzieci, które przekazują swoje oszczędności.

Co roku podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® Targi w Krakowie organizują akcję charytatywną DENTOPOMOC, w ramach której wystawcy przekazują środki i akcesoria do higieny jamy ustnej wychowankom domów dziecka i rodzinom zastępczym z Małopolski. W tym roku w związku z atakiem Rosji na Ukrainę zebrane dary zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Krakowie.

AMBER EXPO / Międzynarodowe Targi Gdańskie

We współpracy z Miastem Gdańsk i Fundacją Gdańską odpowiadającymi za organizację pobytu uchodźców z Ukrainy w Gdańsku MTG wyposażyło cztery punkty recepcyjne w infrastrukturę m.in.: w meble, zabudowę z octanormy, lodówki. Do bezpłatnego „sklepu” Take & Go w jednej z gdańskich galerii handlowych przekazano meble, W funkcjonującym w AMBEREXPO Szpitalu Tymczasowym przyjmowani są pacjenci z Ukrainy.

LNE – przekazanie 50% przychodów z biletów na wspieracie uchodźców z Ukrainy

LNE Polska, wydawca magazynu  LNE oraz organizator Kongresów i Targów LNE zdecydował się na  oddanie na rzecz osób potrzebujących uchodźców z Ukrainy 50% swoich przychodów uzyskanych z zakupu biletów i karnetów na 42. Kongres i Targi LNE 26-27 marca 2022. Połowa kwoty ze sprzedaży każdego biletu i karnetu trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej wspierającej uchodźców z Ukrainy.

EXACTUS

Firma Exactus – organizator targów stomatologicznych wspiera akcję Polscy dentyści solidarni z Ukrainą! W ramach akcji oferowana jest przez polskich lekarzy dentystów, asystentki stomatologiczne i higienistki nieodpłatna pomoc.

 

Partner Zenon Żurek – kierowcy przewożący niezbędne produkty

Firma projektująca i budująca stoiska targowe Partner zaaranżowała swoich kierowców do przewożenia busami wypełnionymi po brzegi niezbędnych produktów naszym wschodnim sąsiadom. Firma współpracuje ze  strażakami z Ochotniczej Straży Pożarna Poznań-Głuszyna.

 

Jeśli w Wy angażujecie się w pomoc dla Ukrainy dajcie nam znać. Pokażmy, że pomimo trudnych dla branży targowej ostatnich 2 lat  jesteśmy silni chęcią niesienia pomocy innym!