Podsumowanie I Konferencji Klubu Studenta “Młodzi na targach”

Za nami pierwsza, inauguracyjna Konferencja Klubu Studenta „Młodzi na targach”, działającego przy Polskiej Izbie Przemysłu Targowego, pt. „Współczesne targi w percepcji studentów – przyszłych wystawców i zwiedzających”.

W dniu 17.05.2023 r. w budynku World Trade Center Poznań odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – pierwsza konferencja Klubu Studenta, której organizatorem był Klub Studenta, a współorganizatorami Polska Izba Przemysłu Targowego oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Konferencja rozpoczęła się przemówieniem p. Leny Bretes-Dorożały, Prezes Zarządu World Trade Center Poznań, która jako gospodarz przywitała wszystkich uczestników i opowiedziała studentom o dzialalności WTC. Kolejno głos zabrała dr Beata Kozyra, Dyrektor Generalny PIPT, która opowiedziała o działalności Izby i jej znaczeniu dla branży. Ostatnia przemówiła przewodnicząca Klubu Studenta, Alicja Liszka, która omówiła misję Klubu Studenta i zaprosiła do aktywnego uczestnictwa na jego rzecz.

Wśród zgromadzonych Gości znaleźli się:

Przez kilka godzin studenci i eksperci prowadzili serię interesujących prezentacji, wystąpień i dyskusji. Sesje te obejmowały głównie tematy branżowe, ale nie tylko. Uczestnicy chętnie chłonęli przekazywaną wiedzę, aktywnie uczestnicząc w dyskusjach i zadając skłaniające do refleksji pytania.

W sesji ekspertów wystąpili kolejno:

  • dr hab. Henryk Mruk z prezentacją: Neuronauka na usługach skuteczności rozmów targowych
  • dr hab. Marcin Gębarowski, prof. UEK z prezentacją: Eventyzacja prezentacji wystawców – ważny trend w marketingu targowym       
  • Marzanna Wiśniewska (Idea Expo) z prezentacją: Nowoczesne materiały i technologie w zrównoważonym rozwoju branży targowej

 

W sesji studentów wystąpili:

  • Julia Kaźmierczak (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) z prezentacją: Ryzyka na targach: jak pokolenie Z podejmuje decyzje zakupowe?      
  • Łucja Płonka, Eryk Wójcicki, Kacper Ziarno (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) z prezentacją: Otoczenie społeczne jako determinanta imprez targowych
  • Kornelia Bujnowska, Justyna Głowala (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) z prezentacją: Przenikanie się targów z innymi wydarzeniami dostarczającymi wyjątkowych doświadczeń   – casus Międzynarodowych Targów Poznańskich i CAVALIADY
  • Sara Grądziel (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) z prezentacją: Koncepcja promowania naszego kraju podczas Expo 2025 w Osace – czy polski pawilon powtórzy sukces z Dubaju?

Podczas konferencji odbyło się wręczenie nagród w organizowanym po raz pierwszy konkursie PIPT “Design For Future”. Z nadesłanych prac w kategorii do 80 mkw praca zatytułowana  “LUMINESTENT” autorstwa trójki studentów: Zuzanny Marudy, Błażeja Błażejewskiego i Krzysztof Błachnio z Politechniki Wrocławskiej szczególnie wyróżniła się na tle pozostałych prac konkursowych i zdobyła 1 miejsce. Nagrodzony team otrzymał nagrodę w wysokości 3 000 zł. W kategorii powyżej 100 mkw Jury zdecydowało się na przyznanie jednego wyróżnienia. Projekt pod nazwą “RAMKO” cechował się ciekawą koncepcją oraz intrygującą aranżacją przestrzeni. Wyróżnienie i nagroda pieniężna o wartości 500 zł powędrowały do Kingi Jaźwiec z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Kolejnym punktem była loteria i wręczenie uczestnikom nagród – niespodzianek, wśród których były książki wydane przez Grupę MTP, gry planszowe Targi, Taktyka, Okazja oraz wejściówki na targi Trako i Baltexpo w Gdańsku, na targi Tuning Show Expo w Krakowie oraz na Poznań Game Arena. Rozdane nagrody sprawiły uczestnikom wielką radość.

Na zakończenie odbyło się pierwsze Forum Klubu, w którym poszczególne osoby mogły przedstawiać swoje pomysły dotyczące jego dalszej działalności i rozwoju.

Po konferencji studenci mieli okazję zwiedzić teren Międzynarodowych Targów Poznańskich z profesjonalnym przewodnikiem i poznać bliżej historię wszystkich budynków oraz terenów należących obecnie do Grupy MTP.

Klub Studenta oraz PIPT dziękują wszystkim prelegentom za przygotowanie ciekawych wystąpień, a wszystkim uczestnikom za obecność i udział w Konferencji. Klub ma już w planach kolejne aktywności, webinaria i konferencje, o których więcej wkrótce.

Więcej informacji na temat Klubu znajduje się TUTAJ.

Zdjęcia wykonała Łucja Płonka, członek Klubu Studenta.