Plakat PGA z prestiżową, międzynarodową nagrodą

Coroczny Międzynarodowy Konkurs Plakatu Targowego jest świętem najwybitniejszych plakatów produkowanych przez organizatorów targów na całym świecie.

Plakat promujący Poznań Game Arena 2018 – największe targi gier komputerowych, konsolowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej wykonany został przez Daniela Kmiecia – Imagine sp.z o.o. na zlecenie Grupy MTP. To wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ w konkursie biorą udział organizatorzy najważniejszych targów, z całego świata.

Konkurs zainicjowany przez Międzynarodowe Targi Plovdiv (Bułgaria) w 1997 roku i realizowany we współpracy z UFI – Światowym Stowarzyszeniem Przemysłu Targowego, to uznana na całym świecie inicjatywa, w ramach której nagradzane są prace artystyczne i wzornictwo. 

Jury oceniło wszystkie kwalifikujące się plakaty na podstawie następujących kryteriów:

– Interpretacja tematu wystawy.
– Koncepcja projektu.
– Integralność i oryginalna prezentacja parametrów technicznych wydarzenia, terminów, miejsca i nazwy wystawy.

– Jesteśmy dumni, że plakat „Poznań Game Arena” otrzymał druga nagrodę w tak prestiżowym konkursie. Poprzez projekt i konceptualizację wizerunku chcieliśmy zilustrować dalekosiężny i innowacyjny, globalny sektor gier i zabaw, który reprezentują targi PGA – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena w Grupie MTP.

Jury 23. Międzynarodowego Konkursu Plakatu Targowego pierwszą nagrodę przyznało Informa Markets za plakat „Calling Bell”, stworzony przez Parag Bandodkar, Starszego Dyrektora Artystycznego, MacNeil Kapila, Starszego Copywriter’a i Sarthak Had, Starszego Projektanta.
Trzecia nagroda trafiła do Fiera Di Roma – Roma Moto Days. Plakat zaprojektowany przez Aldo Drudi z Drudi Performance.

Nagrody zostaną wręczone podczas 86. Światowego Kongresu UFI, który odbędzie się w dniach od 6 do 9 listopada 2019 roku w Bangkoku. A już w dniach od 18 do 20 października 2019 roku zapraszamy na Międzynarodowe Targi Poznańskie na 13. edycję Poznań Game Arena.