Obchody Global Exhibitions Day 2022

1-go czerwca cały targowy Świat świętował po raz siódmy Global Exhibitions Day! Świętowali również Członkowie Polskiej Izby Przemysłu Targowego!
W ramach obchodów #GED2022, w dniu 2 czerwca odbyło się w Warszawskim Centrum Expo XXI spotkanie ekspertów branży targowej – przedstawicieli Polskiej Izby Przemysłu Targowego ze studentami Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod hasłem “Targi oczami pokolenia Z”. Celem spotkania było spojrzenie na targi oczami młodego pokolenia, pokolenia Z, ludzi dorastających w dynamicznie zmieniającym się świecie, w wirtualnej rzeczywistości, w globalnej przestrzeni bez granic.
 
Tegoroczna kampania UFI Global Exhibitions Day podkreślała znaczenie targów i bezpośrednich spotkań biznesowych dla wzrostu firm i ożywienia gospodarczego.
 
Zobaczcie jak Polska Izba Przemysłu Targowego i jej Członkowie świętowali #GED2022ZOBACZ TU.
 
Jednocześnie przypominamy, iż pomysł ustanowienia święta branży targowej celem nakierowania uwagi międzynarodowego biznesu, publiczności i mediów na zjawisko targów i przemysł targowy narodził się w Polsce z inicjatywy co najmniej jednego pomysłodawcy, którym był p. Adam Gabrysiak.
W styczniu 2011 r. w mediach targowych pojawiły się pierwsze doniesienia (artykuł Czas na Święto Targów, autorstwa Alojzego Kucy, w którym zachęca on do realizacji pomysłu. W kwietniu 2011 r. pomysł taki zgłosił na forum Rady PIPT p. Adam Gabrysiak, a 27 czerwca 2011 r., Rada PIPT podjęła uchwałę o ustanowieniu – na wniosek (w kolejności alfabetycznej): Andrzeja Byrta, Adama Gabrysiaka i Alojzego Kucy – „Międzynarodowego Dnia Targów” – jako święta wystawców, zwiedzających na targach i wszystkich firm w branży targów oraz postanowiła wystąpić do UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego o ustanowienie międzynarodowego święta branży targowej.