Nowe możliwości finansowania inwestycji!

Nowe możliwości finansowania inwestycji dzięki dotacjom na automatyzację, robotyzację i rozwój technologiczny czekają na MŚP z Polski Wschodniej i Śląska oraz w ramach Ścieżki Smart.

Zachęcamy do zapoznania się z trwającymi naborami, które są dostępne dla naszych Członków dzięki współpracy Izby z firmą Sense Consulting.

  • Dotacje na automatyzację i robotyzację dla MŚP z Polski Wschodniej – nawet 3 mln zł dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Nabór do tego konkursu ruszył 2 sierpnia i potrwa do 25 października, a dotacja umożliwia zakup m.in. jednego robota i wdrożenie go w procesie produkcyjnym.

 

Więcej informacji: https://senseconsulting.pl/dotacje-na-automatyzacje-i-robotyzacje-dla-polski-wschodniej/ , https://www.youtube.com/watch?v=TEmXiuY9SmU

 

  • Dotacje dla firm ze Śląska dla małych i średnich firm produkcyjnych i usługowych na projekty o minimalnej wartości około 850 tysięcy złotych, który trwa do 26 września i umożliwia zakup maszyn, urządzeń, a nawet całych linii technologicznych. 

Więcej informacji:

https://senseconsulting.pl/slask-dotacje-na-inwestycje/ https://www.youtube.com/watch?v=z1XUQDwMeMw

  • Warto również pamiętać o przedłużeniu terminu składania wniosków w ramach Ścieżki SMART do 30 października br., w ramach której można otrzymać nawet 80% dofinansowania na m.in. wdrożenie do firm B+R, cyfryzację przedsiębiorstwa, czy też poprawę dostępu do rynków zagranicznych. 

Więcej informacji: https://senseconsulting.pl/feng-sciezka-smart/ 

Polecamy również webinar, będący cennym źródłem wiedzy: https://youtu.be/3MwQe7AZWYA