Grupa MTP gospodarzem Europejskiej Konferencji UFI 2021 – w roku obchodów 100-lecia lidera polskiego rynku targowego. Europejska Konferencja UFI 2020 w Göteborgu odwołana.

UFI  – Światowe stowarzyszenie Przemysłu Targowego ogłosiło  kilka dni temu decyzję Komitetu Zarządzającego UFI w sprawie wyboru gospodarza Europejskiej Konferencję UFI 2021 – gospodarzem tym będą Międzynarodowe Targi Poznańskie (Grupa MTP), wiodący polski organizator targów, operator największego profesjonalnego centrum targowo- konferencyjnego w Polsce, a także dostawca wielu usług komplementarnych dla targów.

Jednocześnie UFI podało informację odwołaniu, z powodu pandemii COVID-19, tegorocznej Europejskiej Konferencji zaplanowanej na 3-5 czerwca 2020 roku w Göteborgu. Nie odbędzie się również zaplanowane na 2-3 czerwca br. Forum HR.

Wiceprezes Grupy MTP, Tomasz Kobierski, który za kilka tygodni obejmie funkcję prezesa zarządu Grupy MTP, stwierdził: „Jest nam bardzo przykro, że nie spotkamy się naszymi kolegami z branży targowej w Göteborgu. Jednocześnie cieszymy się z tego, że zostaliśmy wybrani na gospodarza kolejnej Europejskiej Konferencji UFI w 2021 roku. Organizacja tej konferencji będzie ważnym wydarzeniem w roku obchodów przez Międzynarodowe Targi Poznańskie jubileuszu 100-lecia istnienia firmy.”  Już teraz Tomasz Kobierski zaprosił członków UFI do Poznania.

W związku z odwołaniem Europejskiej Konferencji UFI w Göteborgu, Nick Dugdale-Moore, szef Europejskiego Oddziału Regionalnego UFI, powiedział: „Rozwój pandemii  koronawirusa nie pozostawił nam wyboru. Pomimo, że chcieliśmy dokonać zmiany daty w ramach tego roku, niestety, nie udało się nam znaleźć w odległym terminie daty odpowiedniej zarówno dla gospodarza EK UFI, Szwedzkiego Centrum Targowo – Konferencyjnego (Swedish Exhibition & Congress Centre), jak i dla delegatów. Dziękujemy Szwedzkiemu Centrum za podjęte już starania i mamy nadzieję na rychły przyjazd do Göteborga przy innej okazji.”

Carin Kindbom, prezes i dyrektor zarządzający Szwedzkiego Centrum Targowo – Konferencyjnego z żalem stwierdziła: „Jesteśmy zasmuceni faktem odwołania Europejskiej Konferencji UFI i tym, że nie będziemy mogli powitać w naszych progach uczestników tego ważnego wydarzenia.” Wyraziła także nadzieję, na możliwość organizacji któregoś  ważnych wydarzeń organizowanych dla społeczności targowej zrzeszonej w UFI w nieodległej przyszłości.

Źródło: www.ufi.org