„Global Exhibitions Day 2020” – 03 czerwca 2020 r. Już po raz piąty, cały targowy świat obchodzi swoje święto. „Targi są najważniejsze dla odbudowy gospodarki” – hasłem tegorocznej kampanii

To właśnie dzisiaj na całym świecie obchodzimy „Global Exhibitions Day 2020” – święto, które jest zarówno okazją do uhonorowania osób pracujących w przemyśle targowym, jak i dobrym momentem na to, aby przypomnieć i podkreślić korzyści jakie niosą targi dla rozwoju gospodarczego i społecznego miast, regionów i państw. 

Od kilku tygodni Polska Izba Przemysłu Targowego przekonywała władze państwowe o potrzebie jak najszybszego wznowienia działalności w zakresie organizacji targów, konferencji, kongresów i innych  wydarzeń biznesowych. To właśnie targi na całym świecie stały się jedną z najwcześniej i najmocniej poszkodowanych branż w wyniku pandemii COVID-19, a obecnie trwa walka z jej skutkami i podejmowane są działania na rzecz odmrożenia targów w nowej rzeczywistości gospodarczej i społecznej.

„Targi są najważniejsze dla odbudowy gospodarki” – to główne hasło kampanii GED 2020, które także od kilku tygodni nieustannie towarzyszy działaniom lobbingowym i medialnym prowadzonym przez Polską Izbę Przemysłu Targowego.

I wreszcie mamy oczekiwaną decyzję władz państwowych. Polski rząd, Rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 r. ogłosił właśnie, że w Polsce targi ruszą ponownie od 6 czerwca.

Od  dnia 6 czerwca 2020r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami takimi, jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania, jest dopuszczalne pod warunkiem, aby w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej, niż 1 osoba na 4m2 powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi. To krok w dobrą stronę, ale na targi w znanej nam formule, szczególnie te, dostępne dla szerokiej publiczności i konsumentów, będziemy musieli jeszcze zaczekać.

Dlatego świętując „Global Exhibitions Day 2020” pokażemy, cała branża targowa jest jednością i że w globalnym ujęciu mamy wielką siłę!