“Dynamika transformacji – złożona przyszłość branży”. 85. Światowy Kongres UFI odbył się w St. Petersburgu z udziałem przedstawicieli PIPT i wiodących organizatorów targów w Polsce

Zakończył się 85. Światowy Kongres UFI w St. Petersburgu, Rosja (31.10. – 03.11.2018 r.) poświęcony „Dynamice transformacji i złożonej przyszłości branży”. Gospodarzem Kongresu było ExpoForum International, jeden z liderów rosyjskiego rynku kongresowego i targowego, organizator kilkudziesięciu targów i operator dwóch profesjonalnych obiektów targowych  (ExpoForum i Lenexpo) w północnozachodnim rosyjskim okręgu federalnym.

W gronie 450 delegatów reprezentujących przemysł targowy z całego świata byli przedstawiciele Polski, największego i najprężniejszego rynku targowego w regionie Europy Środkowowschodniej – wśród nich kierownictwo Polskiej Izby Przemysłu Targowego, a także wiodących organizatorów targów w Polsce, na czele z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. 

Tradycyjnie Światowy Kongres UFI połączył w swojej formule zarówno unikatową zawartość merytoryczną jak i międzynarodową współpracę. Jako wydarzenie branżowe zarezerwowane wyłącznie dla Członków UFI, wydarzenie to zgromadziło kilkuset organizatorów targów i operatorów obiektów targowych oraz kilkadziesiąt krajowych i regionalnych stowarzyszeń branży targowej. 

Tematyka Kongresu poświęcona była wielu zagadnieniom, w obliczu których staje dziś przemysł targowy. Są to m.in.  konsolidacja, cyfryzacja, inwestycje i restrukturyzacja, czy transformacja do nowych modeli biznesowych, których motorem są zmieniające się wzorce zachowań klientów targowych. Wykłady i prezentacje zawarte w programie Kongresu ponownie dały Członkom możliwość odkrycia poszukiwanych rozwiązań, zatem mogły ułatwić zdobywanie przewagi konkurencyjnej, zaś od lat pielęgnowana formuła konferencji stworzyła korzystne warunki dla networkingu w gronie kolegów z branży z całego świata.”