Apel PIPT do UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego

W dniu 2 marca 2022 r. Polska Izba Przemysłu Targowego w imieniu firm targowych, Członków PIPT, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, solidaryzując się z Ukrainą, zażądała natychmiastowego zawieszenia członkostwa w UFI – Światowym Stowarzyszeniu Przemysłu Targowego wszystkich firm i organizacji pochodzących z Federacji Rosyjskiej.

Polska, jako kraj graniczący z Ukrainą, będący w pobliżu działań wojennych i przyjmujący wciąż rosnącą grupę uchodźców, których liczba aktualnie wynosi ponad 450 tysięcy osób, nie tylko dostrzega, ale i odczuwa ogromną skalę zniszczeń.

Nie możemy przejść obojętnie obok takiego bestialstwa, bezpodstawnej agresji. Jednak jesteśmy świadkami także wielkiej solidarności organizacji europejskich, które również nie godzą się na takie zbrodnicze działania Rosji i w imię walki o wielkie europejskie wartości wykluczają firmy i instytucji rosyjskie ze swojego grona. Dlatego też zwróciliśmy się z apelem do UFI, by stowarzyszenie śladem innych europejskich organizacji, zastosowało analogiczne sankcje wobec przedstawicieli Federacji Rosyjskiej w UFI.

Treść Apelu – DO POBRANIA.