13. Zimowy Zjazd PIPT za nami. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za obecność!

W dniach  5.12-7.12.2022 r. w Kielcach, siedzibie Targów Kielce odbył się 13. Zimowy Zjazd PIPT.

Coroczne spotkanie liderów branży targowej to świetna okazja do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi przemysłu targowego, wymiany doświadczeń, a także integracji branży.

Kielce przywitały i pożegnały Uczestników Zjazdu istnie zimową aurą, a co działo się w międzyczasie?

Pierwszego dnia Zjazdu odbyły się spotkania poszczególnych Sekcji PIPT oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PIPT.

Zwieńczeniem tego dnia była uroczysta kolacja z okazji obchodów 30-lecia firmy BWS Expo TARGI MESSE FAIR oraz drugie już rozgrywki w darta, które wśród Uczestników Zjazdu cieszą się ogromną popularnością, a które możliwe były dzięki firmie beMatrix.

 

Tym razem w rozgrywkach w darta zwycięzcami zostali kolejno:

1 miejsce –   Mateusz Kurlit (Berrylife, Kraków)

2 miejsce –   Przemysław Majewski (Berrylife, Kraków)

3 miejsce –   Marcin Styczyński (Art Expo, Kraków) 

 

Gratulujemy!

Drugiego dnia Zjazdu odbyła się Konferencja Branżowa PIPT oraz oficjalne otwarcie Zjazdu przez Pana Tomasza Kobierskiego prezesa Rady PIPT oraz prezesa zarządu Grupy MTP.

W dalszej części dnia odbyło się aż sześć wystąpień na różne tematy:

 1. Światowe trendy rynku targowego, przedstawił Pan Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targi Kielce S.A.
 2. Aktualną sytuację branży targowej w Polsce i perspektywę 2023 roku, przedstawił Pan Tomasz Kobierski, prezes Rady PIPT oraz prezes zarządu Grupy MTP.
 3. Informację na temat przygotowań Izby do obchodów Jubileuszu 30-lecia PIPT wraz z programem, przedstawiła Pani Beata Kozyra, prezes zarząd PIPT.
 4. O Projekcie Monter Expo opowiedział wraz z Panią Beatą Kozyrą, Pan Krzysztof Szofer, wiceprezes zarządu firmy BWS Expo TARGI MESSE FAIR.
 5. Jak przygotować się do nadchodzących wyzwań prawnych z zakresu ESG zreferowała dla Uczestników mecenas Agnieszka Skorupińska, Wiceprzewodnicząca Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej.
 6. Teraźniejszość i przyszłość wystawiennictwa: materiały używane przez organizatorów targów i firmy budujące stoiska w Europie na przykładzie Rewind® – to temat, który przedstawiła Pani Bénédicte Lobel – Business Development Manager Tradeshow, Beaulieu Flooring Solutions.

 

Tego dnia zostały również wręczone dyplomy ‘Firma z rekomendacją PIPT’ następującym Członkom:

 • Firmie AMAKO EXPO Stand Builders
 • Firmie BCS Software
 • Firmie Hansa Messe Speed Sp. z o. o
 • Firmie RUGER EXPO sp. z o.o  

 

oraz ‘Targi z rekomendacją PIPT’ dla

 • Międzynarodowych Targów EXPO Katowice S.A.
 • Targów DREMA, organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. 
 • Targów POLAGRA, organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

 

Dyplom dla nowego Członka PIPT otrzymał Pan Jan Szofer z firmy ABYSS s.c. Małgorzata Szofer Jan Szofer. 

Po wystąpieniach oraz wręczeniu dyplomów odbyły się dwie dyskusje na temat wyzwań i problemów firmy targowych oraz na temat efektywnej współpracy organizatorów targów i obiektów targowych z firmami oferującymi usługi projektowania i budowania stoisk targowych.

 

Wieczorową porą odbyła się uroczysta kolacja z okazji obchodów 30-lecia Targów Kielce, którą swoją obecnością zaszczycił Pan Bogdan Wenta, Prezydent Miasta Kielce. Podczas kolacji zgromadzeni mieli okazję między innymi obejrzeć niezwykle ciekawy film ukazujący historię Targów Kielce, a przy okazji powspominać dawne czasy…

Mamy nadzieję, że dla wszystkich Uczestników Zjazdu poszczególne wystąpienia i dyskusje oraz czas spędzony na networkingu i integracji był bardzo wartościowy i przyjemny. 

Szczegółową relację, zdjęcia z obu dni oraz wszystkie prezentacje znajdą Państwo w strefie członkowskiej

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Uczestnikom oraz Partnerom 13. Zimowego Zjazdu – do zobaczenia w czerwcu 2023 r. na 2. Zjeździe Letnim!