W dniu 28 marca 2023 r. Jury wyłoniło laureatów konkursu „Ekspozycja Roku 2022”. Do Konkursu stanęły najlepsze polskie firmy świadczące specjalistyczne usługi projektowania i budowy ekspozycji na targach i eventach. W tej edycji po raz pierwszy mogły uczestniczyć również firmy spoza PIPT. Po obradach Jury zadecydowało  o przyznaniu nagród:

 

W kategorii ekspozycje targowe krajowe do 30 m²,  Jury przyznało I miejsce (nie przyznano II i III miejsca):

I miejsce  – ekspozycji wystawcy OCB,  według projektu adsystem sp. z o. o. z Bielan Wrocławskich, wykonanej przez adsystem sp. z o. o. na targach Kanaba Fest w Gdańsku.

 

W kategorii ekspozycje targowe krajowe od 31 – 100 m² w Jury przyznało I miejsce i dwa równorzędne II miejsca:

I miejsce  – ekspozycji wystawcy P. W. Dremex sp. z o. o. z Głogowa Małopolskiego, według projektu Anita Gałka,Live Age / Spice for Space z Krakowa, wykonanej przez Spice 4 Space Górka i Pasaj sp. j. na targach Warsaw Home w Nadarzynie.

 

II miejsce – ekspozycji wystawcy Polska Organizacja Turystyczna z Warszawy, według projektu Macieja Kaczmarka z firmy IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie, wykonanej przez IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie na targach Tour Salon w Poznaniu.

 

II miejsce – ekspozycji firmy Fibreguard z Belgii, według projektu Alfreda Olendera, wykonanej przez Partner Zenon Żurek z Poznania na targach Home Decor w Poznaniu.

 

W kategorii ekspozycje targowe krajowe powyżej 100 m²:

I miejsce – ekspozycji wystawcy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej z Warszawy, według projektu Edyty Dąbrowskiej, wykonanej przez IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie na targach World Urban Forum 11 w Katowicach.

 

II miejsce – ekspozycji BDR Thermea Poland Sp. z o.o.,  według projektu Agnieszki Przybeckiej, wykonanej w Poznaniu przez firmę Meliński Minuth sp. z o.o. z Poznania na Międzynarodowych Targach Instalacje w Poznaniu

 

III miejsce – ekspozycji Meble Forte z Ostrowi Mazowieckiej, według projektu Meble Forte, wykonanej w Poznaniu przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania na targach Meble Polska w Poznaniu.

 

W kategorii ekspozycje targowe zagraniczne do 30 m² Jury przyznało I miejsce (nie przyznano II i III miejsca):

I miejsce – ekspozycji wystawcy FINCI UAB z Litwy, według projektu Łukasza Pawłowskiego, wykonanej przez Wise Expo Sp. z o.o. z Legnicy  na targach Money w Amsterdamie.

 

W kategorii ekspozycje targowe zagraniczne od 31 do 100 m²Jury przyznało I miejsce (nie przyznano II i III miejsca):

I miejsce – ekspozycji wystawcy Draeme Technology z Chin, według projektu Wingspan Communication Co.Ltd, China, wykonanej przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania na targach IFA w Berlinie.

 

W kategorii ekspozycje targowe zagraniczne powyżej 100 m²:

I miejsce – ekspozycji wystawcy TelForceOne S.A. z Wrocławia, według projektu Karoliny Arentowicz, wykonanej przez firmę Meliński Minuth sp. z o.o. z Poznania na targach IFA w Berlinie.

 

II miejsce – ekspozycji wystawcy Port Gdańsk, według projektu Justyny Roli/ Grzegorza Pierza, wykonanej przez firmę Berrylife Szoka Kurlit Spółka Komandytowa z Krakowa na targach Breakbulk Europe w Rotterdamie.

 

III miejsce – ekspozycji wystawcy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., według projektu Moniki Groblewskiej, wykonanej przez firmę AG-EXPO Andrzej Groblewski SP. J. z Otrębus na targach InnoTrans w Berlinie.

 

W kategorii ekspozycje eventowe powyżej 100 m² Jury przyznało I miejsce i dwa równorzędne II miejsca:

I miejsce – ekspozycji wystawcy Ministerstwo Funduszy i Rozwoju na zlecenie ONZ (UN Habitat), według projektu Marka Zawady / Zbigniewa Józefioka, wykonanej przez firmę IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie na Światowym Forum Miejskim World Urban Forum WUF11 w Katowicach.

II miejsce – ekspozycji wystawcy iStack Conferences Ltd., według projektu iStack Conferences Ltd., wykonanej przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania na Affiliate World Europe w Barcelonie.

 

II miejsce – ekspozycji wystawcy DuoLife, według projektu adsystem sp. z o. o. z Bielan Wrocławskich, wykonanej przez adsystem sp. z o. o.   na Today for Tomorrow w Gliwicach.

 

W kategorii ekspozycje zewnętrzne – pawilony i stoiska zewnętrzne Jury przyznało I miejsce (nie przyznano II i III miejsca):

I miejsce – ekspozycji wystawcy Zoomlion Heavy Industry Science and Technology Co., Ltd, według projektu EXPO-ONE Ltd, Hong Kong, wykonanej przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania na targach Bauma w Monachium.

 

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy! Wszystkim Uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy za przesłane wnioski konkursowe i zapraszamy już dzisiaj do udziału w “Ekspozycji Roku 2023”!

Aktualny skład Jury Konkursu PIPT „EKSPOZYCJA ROKU” przedstawia się następująco:

  1. prof. zw. dr hab. Remigiusz Grochal (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Architektury i Wzornictwa) – Przewodniczący Jury
  2. prof. UEK dr hab. Marcin Gembarowski (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) – Wiceprzewodniczący Jury
  3. Rafał Rzadkiewicz (H2 Messebau, projektant) – Sekretarz Jury
  4. Jacek Szlak (portal „Marketing Przy Kawie”, redaktor naczelny) – Członek Jury
  5. Rafał Gromada (MGM Expo, prezes zarządu) – Członek Jury
  6. prof. zw. dr hab. Andrzej Wielgosz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Architektury i Wzornictwa) – Członek Jury
  7. Jerzy Osika (Promedia Jerzy Osika, Warszawa, prezes zarządu) – Członek Jury
  8. Lena Bretes – Dorożała (World Trade Center Poznań, prezes zarządu)- Członek Jury