Zmarł Członek Honorowy PIPT – arch. Ryszard Grajewski

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 16 lutego 2021 zmarł Członek Honorowy Polskiej Izby Przemysłu Targowego, wybitny architekt , Ryszard Grajewski.

 

Ryszard Grajewski był absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (1958 r.);, zajmującym się wystawiennictwem od 1955 roku. Był autorem licznych projektów architektury targowej – w swoim dorobku miał projektowanie polskich wystaw gospodarczych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych na targach w Europie, Azji, Afryce i Australii. Był m.in. głównym projektantem Polskiej Wystawy Gospodarczej w 1980 r. w Dusseldorfie oraz Polskiego pawilonu na Światowej Wystawie Expo w 1998 roku w Lizbonie. W dorobku ostatniego dziesięciolecia znajdują się liczne projekty architektury wystawienniczej w kraju i za granicą. Przez wiele lat zasiadał w Jury konkursu PIPT “Stoisko Roku”.

Pożegnanie Zmarłego odbędzie się 24 lutego 2021 roku w godzinach 12.00-12.30 w Sali Małej Domu Pogrzebowego „Służew”.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 27 lutego o godz.11.00 w Kościele Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie, po którym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Parafialny w Puszczykowie.

Cześć Jego pamięci!