Zimowe spotkanie Lewiatana – Polska Izba Przemysłu Targowego przyjęta w szeregi Lewiatana

W dniach 10-11 stycznia 2020 r., w Józefowie w hotelu Holiday Inn Warszawa odbyło się Zimowe Spotkanie Władz i Członków Konfederacji Lewiatan. Było to jedno z cyklicznych zimowych spotkań wyjazdowych władz i członków Lewiatana, podczas których toczą się dyskusje o mijającym roku, o planach działania na kolejny rok, o wydarzeniach gospodarczych oraz o sytuacji w poszczególnych branżach. Dyskusje dotyczą spraw, tematów i wyzwań najbardziej aktualnych dla Polski, Europy i świata.

Spotkanie Członków Konfederacji Lewiatan w Józefowie było pierwszym, w którym uczęszczała Polska Izba Przemysłu Targowego już jako pełnoprawny członek. W czasie pierwszego dnia Zimowego Spotkania, podczas konferencji dotyczącej podsumowania roku 2019 oraz planów na rok 2020 prezes zarządu PIPT Beata Kozyra odebrała certyfikat członkowski dla Izby

W przez dwa dni Zimowego Spotkania odbyło się wiele dyskusji panelowych oraz warsztatów, mi.in. na tematy dotyczące tego, co wydarzy się w 2020 roku w polskiej gospodarce oraz w Brukseli, a także jakich zmian możemy się spodziewać: 1) na rynku energii, nowych regulacji unijnych i transformacji energetycznej firm; 2) w regulacjach podatkowych, finansowania inwestycji, działań B+R, IP Box i dot. ulgi inwestycyjnej; 3) w regulacjach zatrudnienia i Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK); 4) w Kodeksie Postępowania Cywilnego, w tym przepisów dot. postępowania mediacyjnego.

Gośćmi specjalnymi, którzy odpowiadali na wiele nurkujących polskich przedsiębiorców pytań byli:

premierem Jarosław Gowin, minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, prezes PLS Władysław Kosiniak-Kamysz oraz eurodeputowana Danuta Hübner.

O zapowiedziach i deklaracjach, które padły z ust polityków można przeczytać więcej na stronie Lewiatana.