Branża targowa otwiera się na pomysły młodych. Targi 4.0 konkurs dla studentów

Przemysł wystawienniczy jest znaczącą gałęzią polskiej gospodarki. Na targi coraz śmielej wkraczają też innowacje. O przyszłość branży targowej Polska Izba Przemysłu Targowego chce zapytać młodych. Do nich kieruje Konkurs „Targi 4.0”.  

Od 2016 r. Polska Izba Przemysłu Targowego realizuje kampanię promocyjną Targi Dają Więcej. Jej celem jest zachęcenie Polaków do odwiedzania targów i skorzystania z ich kompleksowej oferty. PIPT przekonuje, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód na targach każdy znajdzie coś dla siebie – to tutaj przedsiębiorcy zyskują nowych klientów, bogacą się w wiedzę i rozległe kontakty, a zwiedzający rozwijają swoje pasje i spełniają marzenia. Konkurs „Targi 4.0” jest kolejnym elementem kampanii Targi Dają Więcej i jest realizowany w związku z obchodami Światowego Dnia Targów 2019 (Global Exhibitions Day 2019). Do udziału w konkursie zaproszeni zostali w tym roku studenci. To młodzi ludzie, którzy doświadczają na co dzień ewolucji komunikacji w oparciu o Internet i urządzenia mobilne. Widzą, jak wszystkie dziedziny życia stopniowo opanowuje cyfryzacja. Jesteśmy ciekawi ich spojrzenia na naszą branżę i tego w jaki sposób postrzegają jej przyszłość.

Celem konkursu “Targi 4.0” jest szeroko rozumiana promocja targów i zachęcenie studentów szkół wyższych w Polsce do wspólnego świętowania i udziału w Światowej Kampanii UFI (Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego) Global Exhibitions Day 2019.

 

Temat przewodni konkursu to „Targi 4.0”. Zadaniem uczestników jest przygotowanie referatu lub spotu promocyjnego albo prezentacji multimedialnej na jeden z dziesięciu tematów:

  1. Wizja targów 2030
  2. Nie tylko marketing – targi jako droga rozwoju biznesu firmy
  3. Targi dają więcej – korzyści z udziału w targach
  4. Event w wielu wymiarach – cecha współczesnych targów
  5. Nowe media w służbie targów
  6. Neuromarketing na targach
  7. Najnowsze technologie wykorzystywane na targach.
  8. Promocja idei targów
  9. Ekspozycja (stoisko targowe) przyszłości
  10. Global Exhibitions Day – koncepcja promocji święta przemysłu wystawienniczego na rok 2020

Oceny zgłoszonych do konkursu prac dokonana niezależne jury. Zwycięzcom wręczone zostaną atrakcyjne nagrody.

Termin nadsyłania prac konkursowych mija 31 marca 2019.