Targi przyszłości – rusza druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla studentów Targi 4.0

Polska Izba Przemysłu Targowe zaprasza studentów do udziału w II edycji konkursu Targi 4.0. Zadaniem uczestników jest przygotowanie spotu promocyjnego albo prezentacji multimedialnej na jeden z dziesięciu tematów poświęconych przyszłości targów w Polsce i na świecie. Do wygrania w konkursie są atrakcyjne nagrody m.in. stypendium o wartości 3 tys. złotych. Galę wręczenia nagród w konkursie objął swoim patronatem Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. II edycję konkursu wspierają także patroni: Krajowa Izba Gospodarcza i Studenckie Forum Business Centre Club oraz patroni medialni: Radio Afera oraz Perspektywy.

Polska Izba Przemysłu Targowego od 26 lat zrzesza, wspiera i integruje przedsiębiorców szeroko pojętej branży targowej. Członkami PIPT są przede wszystkim organizatorzy targów i operatorzy obiektów targowo-konferencyjnych w Polsce, dostawcy usług projektowania, budowy i wyposażania stoisk targowych, transportu i spedycji targowej, organizatorzy wystąpień polskich firm w targach za granicą i przedstawicielstwa targów zagranicznych w Polsce, a także firmy z branży reklamy
i marketingu, IT, media, przedsiębiorstwa gastronomiczne i dostawcy bazy noclegowej dla klientów targów.

Konkurs rozpoczyna się 29.10.2019 i kończy uroczystą Galą wręczenia Nagród w dniu 03.06.2020.

Misją PIPT jest m.in. propagowanie idei targów i ich znaczenia dla gospodarki. – Obok działań dedykowanych bezpośrednim interesariuszom, realizujemy również szereg projektów skierowanych do młodzieży. W ten sposób chcemy pokazać, że targi to miejsce przyjazne nie tylko biznesowi, ale także ludziom młodym, którzy uczestnicząc w wydarzeniach targowych mogą rozwijać swoje pasje. Wierzymy też, że zaproponowany przez nas konkurs będzie dla studentów pretekstem, by odkryć branżę targową i być może w przyszłości związać z nią swoją karierę zawodową – wyjaśnia Beata Kozyra, prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Zawalcz o stypendium

Pierwsza edycja konkursu „Targi 4.0” cieszyła się sporym zainteresowaniem uczestników. Nagrodę główną zdobyła studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Malwina Maier – za pracę pt. „Targi Dają Więcej – korzyści z udziału w targach”. – W młodych ludziach drzemie ogromny potencjał. Wierzymy, że ich prace pozwolą nam spojrzeć na przyszłość naszej branży z innej perspektywy, a sam konkurs będzie także zaproszeniem do odwiedzania targów i doświadczania rzeczywistości pięcioma zmysłami – kończy prezes zarządu PIPT Beata Kozyra.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE