Stanowisko Rzecznika MŚP w sprawie rozszerzenia wsparcia dla firm w Tarczy Branżowej

Rzecznik MŚP apeluje o rekompensaty dla wszystkich firm dotkniętych skutkami obostrzeń

Źródło: Instytucja Rzecznika | Biuro Rzecznika MSP (rzecznikmsp.gov.pl)

Rozszerzenie Tarczy Branżowej o nowe kody w dużej mierze pomoże wielu przedsiębiorcom, przede wszystkim najemcom galerii handlowych. Lista 60 kodów PKD w dalszym ciągu nie zapewnia jednak wsparcia wszystkim, którzy tego potrzebują – uważa Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Proponuje, aby do przedsiębiorstw z kodami PKD, które dzisiaj uprawniają do otrzymania rekompensat, dołączyć wszystkie firmy, których obroty po wprowadzeniu lockdownu spadły o minimum 70 proc.
– Środowisko przedsiębiorców przyjmuje z zadowoleniem deklarację rządu o rozszerzeniu Tarczy Branżowej o 16 nowych kodów PKD. Wielokrotnie informowałem Premiera, że wielu przedsiębiorców działających pod tymi kodami czeka na taką decyzję. Zapowiadana przez prezes ZUS Gertrudę Uścińską informacja, że kod PKD będzie weryfikowany na dzień 31 marca 2021 roku, jest bardzo istotna, ponieważ wielu przedsiębiorców nie mogło korzystać z Tarczy Branżowej z powodu innego niż faktycznie prowadzona działalność wiodącego kodu PKD, zadeklarowanego przed ogłoszeniem jesiennego lockdownu. Ta zmiana umożliwi im otrzymanie rekompensat – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/biznes/stanowisko-rzecznika-msp-w-sprawie-rozszerzenia-wsparcia-dla,507501.html?fbclid=IwAR278lVkQau1z9YoIotg-gCNmL6sbu0kBSxvexMNYfOtDtTv3C7xa3Fyj40

 

Przypominamy, że PIPT PIPT już od lipca zeszłego roku postulowała, aby to spadek obrotów a nie kody PKD było głównym kryterium przyznawania pomocy.