Spotkanie z Bartoszem Marczukiem wiceprezesem PFR

W dniu 12 kwietnia odbyło się robocze spotkanie Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń (której PIPT jest członkiem Założycielem) z Wiceprezesem Polskiego Fundusz Rozwoju – Bartoszem Marczukiem.

W spotkaniu ze strony Polskiej Izby Przemysłu Targowego wzięła udział Beata Kozyra, prezes zarządu PIPT.


Wiodącym tematem było rozliczenie tarczy finansowej PFR 1.0, umorzenia subwencji oraz kwestie opodatkowania umorzeń, jak również PFR dla dużych
firm.

Szczegółowy regulamin rozliczeń tarczy PFR 1.0 spodziewany jest w połowie tego tygodnia. PFR przypomina, że bardzo ważnym etapem rozliczenia będzie uzupełnienie predefiniowanego formularza elektronicznego w banku, w którym składany był pierwotny wniosek o subwencję, z uzupełnieniem/potwierdzeniem oświadczeń i pełnomocnictw.

Po więcej szczegółów zapraszamy na szkolenia uruchomione w formie webinarów PFR. Z uwagi na duże zainteresowanie warto zrejestrować się jak najszybciej  pod tym linkiem:

https://pfrportal.pl/tarcza-finansowa-pfr/

https://pfrsa.pl/…/rozpoczecie-procesu-umorzen-tarczy…

lub skorzystać z dedykowanego dla branży targowej webinarium PFR, które odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. Więcej TUTAJ

 

Na spotkaniu pojawił się również temat rozpatrywania odwołań Tarczy 2.0. Przypominamy, że odwołania od decyzji odmownych ws. wniosków o udzielenie subwencji finansowej w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0. można składać JEDYNIE do 15 kwietnia.

Na dzień dzisiejszy z ponad 3.300 postepowań wyjaśniających, 2.500 doczekało się decyzji. Ponad 60% pozytywnych. Do końca kwietnia większość odwołań będzie już rozpatrzona.

W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy przez PFR, przedsiębiorca będzie miał możliwość złożenia wniosku o udzielenie subwencji finansowej albo odwołania do dnia 22 czerwca 2021 r.

Rozmawialiśmy także o współpracy zakresie dystrybucji informacji dotyczącej szkoleń nt. rozliczenia Tarczy PFR  1.0 oraz przyszłych działań skierowanych na odbudowę popytu w branżach szczególnie dotkniętych przez lockdown.

 

Więcej szczegółów wkrótce.