Spotkanie prasowe – targi EuroShop 2020

W dniu 23 października 2019 w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe poświęcone targom EuroShop 2020, które odbędą się w Duesseldorfie w dniach od 16 do 20 lutego przyszłego roku.

Wśród gości byli m.in.  pan Ulrich Spaan, Wiceprezes Zarządu EHI Retail Institute z Kolonii oraz pan Michael Degen, Executive Director Messe Duesseldorf GmbH.

Rozmowy dotyczyły trendów i wyzwań stojących przed branżą retail na świecie oraz o tym, jak na te tredy odpowiadają targi EuroShop.

W poprzedniej edycji tej imprezy udział wzięło 2 368 wystawców z 61 krajów wystawiając się na powierzchni 127 598 m2 netto. Nad Ren przyjechało ok. 114 000 profesjonalnych gości z różnych kontynentów. W przyszłym roku mamy zamiar pobić te wyniki.

Także udział wystawców z Polski jest imponujący. W roku 2020 w targach weźmie udział 81 firm z Polski.

Targi EuroShop podzielone zostaną na 8 „wymiarów” tematycznych: Shop Fitting&Store Design, Visual Merchandising, Lighting, Retail Marketing, Retail Technology, Expo & Event Marketing, Food Service Equipment i Refrigeration & Energy Management.

Badania zaprezentowane przez EHI Retail Insitute pokazują, że przyszłością i najważniejszym aspektem w handlu detalicznym jest obecnie sztuczna inteligencja.

Sklep jest coraz częściej postrzegany jako produkt, sam sklep powinien być tak przygotowany, by utożsamiał się z produktem. W nowoczesnym sklepie nie tylko kupujemy, spędzamy tam również swój wolny czas, czy realizujemy pasje. Wszędzie wkracza coraz bardziej technologia i to ona jest przyszłością sklepów. Zakupy online możemy realizować nie tylko poprzez urządzenia mobilne, ale także w samym sklepie. Liczy się czas, wygoda i personalizacja produktu.

EuroShop potrwa od 16 do 20 lutego 2020 roku w godz. Od 10.00 do 18.00. Bilety można wcześniej nabyć ze zniżką w sklepie online. Bilet wstępu na targi upoważnia także do podróżowania w czasie targów komunikacją miejską.

Więcej informacji w internetowym magazynie EuroShop www.mag.euroshop.de oraz na stronie targów https://www.euroshop-tradefair.com/ oraz

w polskim przedstawicielstwie targów www.as-messe.pl