W trosce o wiarygodność statystyk targowych. ? Współpraca PIPT i CENTREX. ?

Centrex – International Exhibition Statistics Union będący organizacją zrzeszającą wiodące firmy targowe z regionu Europy Środkowowschodniej, platformą promocji wiarygodnych statystyk targowych z tego regionu i certyfikowanym audytorem UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, prowadzi kontrolę danych statystycznych targów w Polsce od 2008 roku.

Historia współpracy pomiędzy PIPT I CENTREX, w różnych obszarach promocji targów, jest jednak nieco dłuższa. Rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy to PIPT, działająca wówczas jako Polska Korporacja Targowa, wykorzystując doświadczenia najważniejszych organizacji targowych, takich jak CENTREX, UFI i AUMA, przyjęła własne standardy i definicje statystyczne dla targów i wystaw w Polsce oraz zadecydowała o profesjonalnym audycie statystyk targowych. ?

W rezultacie współpracy PIPT z CENTREX dane statystyczne polskich targów są publikowane w unikatowych raportach statystycznych wiodących organizacji targowych:

?? w Raporcie CENTREX (wydawca: CENTREX),

?? w raporcie Euro Fair Statistics (wydawca: UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego).

Dzięki owocnej współpracy z CENTREX, od lat mamy możliwość międzynarodowej promocji danych statystycznych targów organizowanych w Polsce przez Członków PIPT w najważniejszych europejskich branżowych raportach statystycznych.