Spotkanie online Członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego

W poniedziałek, 26 października 2020 odbyło się spotkanie online Członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego na zaproszenie prezesa Rady PIPT Tomasza Kobierskiego oraz prezes zarządu PIPT Beaty Kozyry.

Uczestników spotkania powitał Prezes Kobierski i przedstawił aktualną sytuację branży oraz wyniki Raportu opracowanego przez Urząd Statystyczny w Poznaniu na podstawie wspólnie przeprowadzonych badań przez: US Poznań, Grupę MTP oraz PIPT.

 

Tomasz Kobierski i Beata Kozyra podzielili się informacjami po spotkaniach z Minister Jadwigą Emilewicz oraz Premierem Jarosławem Gowinem.

Zostały również przedstawione aktualne działania Izby i plany mające na celu wsparcie walki o przetrwanie branży targowej. Głos zabrali także Paweł Montewka i Krzysztof Szofer, którzy opowiedzieli o najnowszej inicjatywie Członków PIPT – Komitecie Obrony Branży Targowej oraz  PROTEŚCIE, który odbędzie się w najbliższą środę. 

Beata Kozyra zapowiedziała również webinar z ekspertami na temat funduszy na restrukturyzację firm w ramach Polityki Nowej Szansy  przygotowanej przez ARP.  Więcej informacji na ten temat wkrótce.