PODSUMOWANIE ZJAZDU

 

1. Letni Zjazd PIPT już za nami. Dziękujemy, że byliście tam razem z nami!

W dniach 22 – 24.08.2022 r. w mieście Mikołaja Kopernika – Toruniu odbył się pierwszy Letni Zjazd Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Za nami trzy dni wypełnione ciekawymi prezentacjami, spotkaniami i rozmowami. 

Na Zjeździe dominowały dwa tematy przewodnie. Pierwszy z nich to kwestia przyszłości targów, w tym targi zrównoważone, jako jeden z głównych elementów strategii rozwoju branży targowej. Drugi temat to nowa inicjatywa branżowa na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, wpisująca się w strategię rozwoju branży targowej  — powołanie Zespołu GO GREEN oraz inicjatywa NET ZERO CARBON EVENTS, do której Izba dołączyła w tym roku.

 

Dzień, po dniu…

Pierwszego dnia odbyło się posiedzenie Rady PIPT i spotkania poszczególnych Sekcji PIPT.

Drugiego dnia Zjazdu prezes Rady PIPT oraz prezes zarządu Grupy MTP, Tomasz Kobierski zaprezentował zebranym raport przygotowany wspólnie przez infuture.insitute oraz Grupę MTP: W kierunku rezyliencji. Przyszłość Branży Targowej

Raport ten traktuje o wyzwaniach, jakie stoją przed branżą targową, o czynnikach zmian, o potrzebach zaspokajanych dzięki udziałowi w targach, o funkcjach targów i ich transformacji oraz scenariuszach przyszłości, które tak naprawdę piszą się już dziś. Raport do pobrania TUTAJ

Tego dnia mieliśmy również okazję oficjalnie przywitać dwóch nowych Członków PIPT: beMartix Rental Poland sp. z o.o z Poznania i CWK Operator sp. z o.o., Jasionka k/Rzeszowa oraz omówić współpracę z nowym Partnerem portalem trade.gov.pl. 

Następnie Beata Kozyra, prezes zarządu PIPT, wraz z prezes zarządu spółki World Trade Center Poznań, Leną Bretes-Dorożałą zaprezentowały inicjatywę: NET ZERO CARBON EVENTS, która została podjęta przez światową branżę targową na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

Tradycyjnie w czasie Zjazdu pojawiły się także akcenty sportowe – odbył się 1. Letni Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego, miały również miejsce rozgrywki w kręgle oraz rywalizacja w darta.

W rozgrywkach w kręgle zwycięzcami zostali kolejno:

         1. miejsce –   Mateusz Kurlit (Berrylife, Kraków)

         2. miejsce –   Arkadiusz Krzeczkowski (Targi Kielce)

         3. miejsce –   Lilia Czarnecka (Hansa Messe Sped, Poznań)

 Natomiast w konkurencji jaką jest dart zwycięzcami zostali:

         1. miejsce –   Marcin Frontczak (Transmeble International, Poznań)

         2. miejsce –   Robert Jurczak (Extend Vision, Kraków)

         3. miejsce –   Paweł Nowicki (SQM, Poznań)

GRATULUJEMY!

 

Szczegółową relację, zdjęcia z obu dni oraz wszystkie prezentacje znajdą Państwo na stronie 1. Letniego Zjazdu.

 

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom oraz Partnerom 1. Letniego Zjazdu – do zobaczenia na Zjeździe Zimowym!

 

Zespół PIPT