Pierwszy raport „Targi w Polsce” ukazał się w czerwcu 1994 roku w „Gazecie Targowej” i opisywał stan polskiego rynku targowego za rok 1993.

Wyniki raportu o targach w Polsce w 1993 roku okazały się zaskakujące. Mieliśmy wówczas w kraju 49 miast targowych, ponad 90 organizatorów targów i 239 imprez. Rok później naliczono już 535 targów – najwięcej w Europie. ?

W Warszawie 33 instytucje targowe zorganizowały 112 imprez, w Bydgoszczy otwierano targi 51 razy, w Białymstoku – 41, w Łodzi, Poznaniu i Krakowie – ponad 30 razy w każdym z tych miast. W 1993 roku sprzedano ogółem 637 150 mkw powierzchni wystawienniczej, z czego na pierwszą dziesiątkę przypadło 91 proc., czyli aż 582 279 mkw.

Publikując te dane autorzy pierwszego raportu zastrzegali się, że jest to zaledwie przybliżony obraz polskich targów z powodu mankamentów statystycznych.
Nie wszystkich organizatorów objęto badaniem i nie wszyscy badani odpowiedzieli na ankiety. Dane statystyczne nie były weryfikowane i opierały się na deklaracjach ankietowanych. ?

Mimo tej imponującej statystyki polski przedsiębiorca, kupiec i zwiedzający mieli największe w Europie problemy z wyborem właściwych targów. Żaden kraj na świecie nie miał tak obszernego kalendarza targowego jak my.

#historia #historiatargów #targi #raport 

Pokaż mniej