Pierwszeństwo z wystawy

Z dniem 15 kwietnia 2016 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo własności przemysłowej, która umożliwia organizatorom wystaw (targów) ubieganie się o prawo wystawiania zaświadczeń – dowodu pierwszeństwa wynikającego z wystawienia wzoru przemysłowego lub wzoru użytkowego. Takie uprawnienie wystawa uzyska z chwilą wskazania jej przez Prezesa Urzędu Patentowego w obwieszczeniu w Monitorze Polskim , wedle jego uznania oraz o ile wystawa daje rękojmię jej wiarygodności, w szczególności posiada ustaloną renomę i długoletnią tradycję. Wykaz targów, które mogą wystawiać zaświadczenia o pierwszeństwie z wystawy:

Branża: budownictwo, infrastruktura STONE – Targi Branży Kamieniarskiej – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
BOATSHOW – Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych – organizator Interservis sp. z o.o. CAVALIADA TOUR – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

DENTAMED – Dolnośląskie Targi Stomatologiczne we Wrocławiu – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. DREMA – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. EKO-LAS – Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. ENERGETAB – Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie – ZIAD Bielsko – Biała S.A. ENOEXPO – Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. EUROTOOL – Międzynarodowe Targi Obrabiarek i Urządzeń do Obróbki Materiałów – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. FURNICA – Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
GLASS Targi Branży Szklarskiej -organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. HORECA – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. INTERMIC – Targi Maszyn i Komponentów dla Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Obuwniczego – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. INVEST – HOTEL – Targi Wyposażenia Hoteli – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. KOMPOZYT EXPO – Międzynarodowe Targi Materiałów Technologii i Wyrobów Kompozytowych – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. KRAKDENT – Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. MAINTENANCE – Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. PACKAGING INNOVATIONS – Międzynarodowe Targi Opakowań – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. POLAGRA FOOD – Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. POLAGRA TECH – Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. POLAGRA GASTRO – Międzynarodowe Targi Gastronomii – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. POL-ECO-SYSTEM – Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. POZNAŃ GAME ARENA- organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. REHABILITACJA – Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji – organizator Interservis sp. z o.o. SAKRALIA – Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów- organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
SOFAB Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych – Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. SYMAS – Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – organizator Targi w Krakowie sp. z o.o. TARGI MODY POZNAŃ (edycja wiosna / lato i edycja jesień / zima) – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. TAROPAK – Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania – organizator Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.