O kierunkach rozwoju branży targowej w międzynarodowym gronie

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przez dwa dni (12-13 września) gościła delegacja z Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Targowych – EMECA EU Working Group.

Grupa MTP uczestniczyła w rozmowach dotyczących międzynarodowej sytuacji w branży targowej oraz branży spotkań. Członkowie tej grupy monitorują zmiany polityczne w Unii Europejskiej, dzielą się informacjami na temat nowych inicjatywach prawnych i wspierają interesy branży wystawienniczej.

Podczas spotkania rozmawiano na temat prawnych, politycznych i handlowych doniesień płynących z Unii Europejskiej i dotyczących przemysłu targowego. Celem rozmów jest projektowanie nowych spotkań biznesowych i wydarzeń targowych. Rozmawiano również o najważniejszej kwestii, jaką jest zrównoważony rozwój branży eventowej.

EMECA (The European Major Exhibition Centres Association) zrzesza 22 największe ośrodki targowe w Europie, w tym Międzynarodowe Targi Poznańskie jako jedyny ośrodek w Polsce. Stowarzyszenie zostało założone w 1992 roku. Ośrodki targowe należące do EMECA organizują ponad 1.800 wydarzeń targowych rocznie, w których bierze udział ponad 410 tys. wystawców oraz 42 miliony zwiedzających.