Nowe Jury Konkursu PIPT Ekspozycja Roku dla edycji Konkursu za 2022 i 2023!

Jak już informowaliśmy, po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią choroby COVID-19, Polska Izba Przemysłu Targowego wznawia organizację Konkursu PIPT EKSPOZYCJA ROKU, począwszy od edycji za 2022 rok. Rada PIPT przyjęła nowy Regulamin Konkursu PIPT EKSPOZYCJA ROKU (uchwała nr 22/2022 z 22.06.2022 r.), oraz ustanowiła skład Jury Konkursu Ekspozycja Roku na 2 letnią kadencję, tj. dla edycji Konkursu za lata 2022 i 2023 (uchwała nr 24/2022 z 22.08.2022 r.). 

W skład 8-osobowego składu Jury Konkursu weszli:

  • eksperci ze szkół wyższych posiadających wydział architektury wnętrz / wzornictwa / wystawiennictwa /marketingu:

1/ Pan prof. dr hab. Andrzej Wielgosz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Architektury i Wzornictwa).

Projektant, autor wielu projektów, w tym projektów badawczych i publikacji w zakresie wnętrz, wystawiennictwa, designu i sztuki. Autor widoków aksonometrycznych Poznania, Warszawy, Krakowa, Berlina i ich projektowej interpretacji.

W latach 1996/2002 Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, później Prorektor ds. współpracy zagranicznej ASP w Poznaniu,

od 1999 – profesor zwyczajny w dziedzinie sztuki. Były członek  Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego X  kadencji w Warszawie. Były nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej i w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. 

 Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku.  

▪ 2005 – Florida State University, Fine Art. Dept. – Tallahassee

▪ 1986 / 1992 – projektant, lustrator  architektury w Nowym Jorku      

▪ 1985 /1986 – University of Colorado, Fine Art. Dept. – Boulder, Colorado  

▪ Podróżnik – RTW – “Round The World”

Andrzej Wielgosz był członkiem Jury Konkursów PIPT „Stoisko Roku” i „Ekspozycja Roku” kilku poprzednich kadencji oraz wieloletnim członkiem Kapituły Konkursu „Acantus Aureus”, na najlepsze stoisko poszczególnych salonów Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu.   

http://andrzejwielgosz.com/

http://uap.edu.pl/uczelnia/kadra/andrzej-wielgosz/ 

 

2/ Pan prof. dr hab. Remigiusz Grochal (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Architektury i Wzornictwa)

Architekt. Profesor zwyczajny w dziedzinie sztuki. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, dzisiejszej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni profesora Bolesława Petryckiego uzyskał w 1981 roku. Od 2003 roku prowadził Pracownię Metodyki i Podstaw Projektowania Wnętrz Gdańskiej ASP. Obecnie prowadzi pracownię Podstaw Projektowania Wnętrz II na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Od 2016 roku związany z Politechniką Bydgoską – Wydziałem Sztuk Projektowych.

Pracując w zawodzie projektanta od 40 lat, prof. Remigiusz Grochal ma w swoim dorobku kilkaset projektów wnętrz, małej architektury, wystawiennictwa, wnętrz okrętowych i mebli oraz wyposażenia.

Pan Prof. Remigiusz Grochal był członkiem i wiceprzewodniczącym Jury Konkursów PIPT „Stoisko Roku” i „Ekspozycja Roku” kilku poprzednich kadencji. 

 

3/ Pan dr hab. Marcin Gębarowski, prof. UEK (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Honorowy Członek PIPT

Marketingowiec, doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. W latach 2001-2017 pracownik Katedry Marketingu na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Od 2017 r. pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, profesor uczelni w Katedrze Zarządzania Procesowego w Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości. Autor pracy doktorskiej i rozprawy habilitacyjnej poświęconych targom, autor i współautor 2 książek i ponad 100 publikacji o targach.

Prof. Marcin Gębarowski to pasjonat targów. Od wielu lat współpracuje z organizatorami targów w Polsce i Polską Izbą Przemysłu Targowego. Na łamach czasopism uczelnianych, w mediach i podczas konferencji propaguje ideę współczesnych targów. Inspiruje studentów do aktywności w dziedzinie marketingu targowego. Z sukcesem poprowadził swoich studentów do udziału w konkursach PIPT „Wizja Targów 2020” i „Targi 4.0.”. Był uczestnikiem i prelegentem wielu konferencji PIPT poświęconych targom, w tym konferencji naukowych i Zimowych Zjazdów PIPT.

Pan Prof. Marcin Gębarowski był członkiem Jury Konkursów PIPT „Stoisko Roku” i „Ekspozycja Roku” poprzedniej kadencji. 

  • przedstawiciele mediów branży wnętrz i marketingu:

4/ Pan Jacek Szlak (portal „Marketing Przy Kawie”, redaktor naczelny)

Od ponad 20 lat śledzi trendy i zjawiska marketingowe, popularyzując je od 2003 r. w portalu Marketing przy Kawie, którego jest redaktorem naczelnym i współwłaścicielem. 

Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu reklamy internetowej, content marketingu (WH AGH) i storytellingu (UJ). Prelegent na konferencjach branżowych (m.in. Kongres Badaczy, InternetBeta, I Love Marketing). Zasiadał w jury konkursów branżowych z zakresu content marketingu, shopper marketingu, marketingu wystawienniczego oraz programów lojalnościowych. 

Był członkiem Jury Konkursów PIPT „Stoisko Roku” i „Ekspozycja Roku” poprzednich kadencji. Współautor książki „Praktyka brandingu” oraz autor książki o content marketingu i storytellingu „Opowieści w marketingu”. 

Obecnie w ramach firmy doradczej IdeaTrend rozwija technologię do predykcji trendów w marketingu. Prywatnie pasjonat street artu i fotografii ulicznej. Organizował lub współorganizował wystawy fotograficzne oraz Kraków Street Photo Festival w 2019 r. 

 

5/ Pan Jerzy Osika (Promedia Jerzy Osika, Warszawa, prezes zarządu)

Pełen optymizmu szkoleniowiec, wykładowca, doradca biznesowy, autor publikacji. Właściciel firmy Promedia Jerzy Osika z Warszawy. Pasjonat targów. Były członek Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Członek Polskiej izby Firm Szkoleniowych. 

Odwiedził dziesiątki targów i konferencji w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Prowadził wykłady na międzynarodowych targach i konferencjach, m.in. w Las Vegas, Toronto, Hongkongu, Bombaju, Frankfurcie nad Menem, Lipsku, Walencji, Porto, Kijowie. Juror konkursów: PRCH Retail Awards, Diament Meblarstwa, Global Innovation Awards w Chicago, RetailME Awards w Dubaju, RetailME Awards KSA w Arabii Saudyjskiej. Przedstawiciel Polski w Radzie Ekspertów światowego konkursu Euroshop Retail Design Award.

Organizator i prowadzący konferencje i programy edukacyjne uatrakcyjniające targi branżowe i wydarzenia biznesowe. Moderator  eksperckich paneli dyskusyjnych na tego typu wydarzeniach oraz na uczelniach, współpracuje z firmami,  izbami gospodarczymi, klastrami i instytucjami samorządowymi. Przekazuje wiedzę setkom zadowolonych uczestników szkoleń: właścicielom, menedżerom i specjalistom w firmach handlowych, produkcyjnych i eksportowych.

Pan Jerzy Osika był członkiem Jury Konkursów PIPT „Stoisko Roku” i „Ekspozycja Roku” poprzednich kadencji. 

 

  • praktycy w dziedzinie projektowania i budowy ekspozycji targowych i eventowych – Członkowie PIPT:

6/ Pan Rafał Gromada ( Studio Reklamy MGM Rafał Gromada, Katowice – właściciel, założyciel)

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Jego praca dyplomowa z wystawiennictwa uzyskała wyróżnienie i została zaprezentowana na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. 

Pan Rafał Gromada jest założycielem firmy Studio Reklamy MGM (1993 r.). Jest autorem wielu nagradzanych projektów stoisk targowych w kraju i za granicą. Jest prekursorem zastosowania w branży wystawienniczej innowacyjnych rozwiązań takich jak np. maping oraz nietypowych materiałów (jak trzcina, karton, płótno). Pan Rafał przyczynił się do ekspansji swojej firmy na rynki międzynarodowe, w tym do Rosji, Chin, Stanów Zjednoczonych, czy Republiki Południowej Afryki. 

 

7/ Pan Rafał Rzadkiewicz (H2 Messebau sp. z o.o., Tarnowo Podgórne), Kierownik I Pracowni Projektowania Wystaw, studia niestacjonarne/ Asystent I Pracowni Projektowania Wystaw, studia dzienne UAP

Absolwent  Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kierownik I Pracowni Projektowania Wystaw Studia Niestacjonarne/ asystent I Pracowni Projektowania Wystaw – studia dzienne UAP. 

W 2016 roku obronił dyplom magisterski z zakresu architektury wnętrz w pracowni prof. Józefa Jurka i od tego roku jest zatrudniony jako asystent, stażysta, a od 2017 jako asystent w I Pracowni Projektowania Wystaw prof. Eugeniusza Matejko. Dodatkowo pełni funkcję kierownika I Pracowni Projektowania Wystaw na studiach niestacjonarnych oraz jest członkiem komisji rekrutacyjnej na studia niestacjonarne I i II stopnia. Wchodzi również w skład komisji dyplomujących na studiach dziennych i niestacjonarnych I i II stopnia.

Pan Rafał Rzadkiewicz od 2016 roku pracuje jako projektant w firmie H2 Messebau z Tarnowa Podgórnego zajmującej się projektowaniem i budową ekspozycji targowych i eventowych. W swoim dorobku posiada liczne realizacje na targach i wystawach w Polsce oraz za granicą (Poznań, Warszawa, Paryż, Berlin, Barcelona, Kolonia, Monachium).

 

 

 

  • przedstawiciel Rady PIPT

8/Pani Lena Bretes – Dorożała (World Trade Center Poznań, prezes zarządu).

Członek Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Prezes Zarządu spółki World Trade Center Poznań sp. z o.o. (od 2016 roku). Wcześniej pracowała w mediach jako: Dyrektor TVP Poznań (9 lat), Kierownik Redakcji „Wiadomości” w TVP-1, Kierownik Redakcji Publicystyki w TVP-1, wydawca „Wiadomości”, „W centrum uwagi”, założyciel kanału „TVP-3 Regionalna”.

Z mediami związana od 1991 roku: najpierw z Radiem Merkury Poznań, później Radiem Zet, Radiem RMI FM (Redaktor Naczelna). Od 1998 roku związana z TVP. Ponadto od 1998 roku pracuje jako starszy wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wykształcenia magister politologii i dziennikarstwa, obroniła pracę na temat: „Międzynarodowych Kodeksów Etyki Dziennikarskiej”, a podyplomowo skończyła studia menadżerskie, specjalność marketing i reklama.

 

Zgodnie z Regulaminem Konkursu PIPT „EKSPOZYCJA ROKU 2022”, Biuro Izby będzie przyjmowało wnioski konkursowe w okresie od 2 stycznia do 15 lutego 2023 roku, a następnie, w I kwartale 2023 r. przebiegać będą prace Jury, celem wyłonienia laureatów.