Największe targi dla fanów gier Poznań Game Arena z udziałem premiera Morawieckiego

W Poznaniu w dniach od 12 do 14 października br. trwają targi Poznań Game Arena, największe targi gier i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo wschodniej organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.  Targi te skupiają ekspertów z zakresu tworzenia gier oraz pasjonatów gier. W dniu otwarcia targi odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

W tegorocznej edycji PGA udział bierze ponad 200 wystawców. Organizator targów szacuje, że targi odwiedzi około 80 000 zwiedzających, zarówno profesjonalnych, jak i fanów rozrywki multimedialnej. PGA to spotkania branżowe i konferencje, prezentacje gier, turnieje e-sportowe, zawody cosplayerowe. Obok strefy wystawców biznesowych odbywają się liczne wydarzenia towarzyszące, w tym spotkania z udziałem twórców najpopularniejszych i najważniejszych tytułów i serii gier oraz warsztaty tworzenia gier.

Podczas PGA na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwa także Game Industry Conference – coroczna konferencja branżowa, jedno z najważniejszych miejsc spotkań polskiego przemysłu gier komputerowych, a także największa impreza twórców gier w Europie Środowej i Wschodniej. W zeszłym roku zgromadziła ona ponad 560 firm z 35 krajów.

Polska branża gier rozwija się w niesamowity, tempie. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, wartość polskiego rynku gamingowego szacowana jest już na ponad 2 miliardy USD.