Mobile World Congress 2020 w Barcelonie odwołany

Aktualizacja na dzień 19.02.2020 – opinia kancelarii prawnej w zakresie podjęcia działań prawnych w związku z odwołaniem MWC 2020 – strefa członkowska – Komunikaty dla Członków

Aktualizacja na dzień 18.02 – oficjalne stanowisko EMECA

Aktualizacja na dzień 17.02.2020 na temat targów we Francji – oficjalne stanowisko UNIMEV

Aktualizacja na dzień 17.02.2020 na temat targów w Niemczech – oficjalne stanowisko AUMA.

Jak informuje organizator jednych z największych na świecie targów poświęconych mobilnym technologiom, tegoroczna edycja zaplanowana na 24-27 lutego, została odwołana. Organizator targów, w specjalnie wydanym oświadczeniu, odwołał tegoroczną edycję z powodu obaw przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Targi MWC w 2019 odwiedziło ponad 100 000 osób, z czego 6 % stanowili obywatele Chin.

Europejskie ośrodki targowe z uwagą przyglądają się incydentowi w Barcelonie, natomiast realizują zaplanowane imprezy targowe. W dniach od 4 do 8 marca w Berlinie odbędą się największe na świecie targi branży turystycznej ITB Berlin. Organizator, Messe Berlin, zapewnia, że tegoroczna edycja odbędzie się i zapowiadają wdrożenie procedur WHO, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników targów.  O wdrożeniu podobnych procedur WHO na targach organizowanych przez członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego  informowaliśmy już na początku lutego br.

Przemysław Trawa,  Prezes Grupy MTP i Prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego zauważa – „Targi MWC w Barcelonie to incydent i  nie można stosować jednej miary do wszystkich organizowanych targów. Targi MWC  odwołano, gdyż udział procentowy wystawców i zwiedzających z Chin oraz Azji jest tam bardzo wysoki”.

W Polsce, targi organizowane przez członków PIPT, odbywają się bez zakłóceń, z zachowaniem procedur WHO.