Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizują konwencję klimatyczną w Katowicach

Międzynarodowe Targi Poznańskie podpisały umowę z Ministerstwem Środowiska, na mocy której zajmą się organizacją logistyczną konferencji klimatycznej COP24. Jest to najważniejsze globalne forum poświęconego światowej polityce klimatycznej, odbędzie się w Polsce po raz trzeci.

Kolejna 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz 1. (część 3) Konferencją Stron służącą jako spotkanie stron Porozumienia Paryskiego (CMA1.3) odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Do stolicy Śląska przybędzie blisko 30 tysięcy gości przedstawicieli wszystkich Stron Konwencji (196 państw i UE), by podejmować decyzje dotyczące dalszych działań na rzecz ochrony klimatu oraz funkcjonowania Konwencji.

COP24 wezmą udział prezydenci, premierzy, reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych kwestiami dotyczącymi klimatu. Konferencji COP24 towarzyszyć będą wydarzenia  o charakterze naukowym, społecznym oraz komercyjnym, będące forum prezentacji i wymiany pomysłów, innowacji, strategii i rozwiązań na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

Targi Poznańskie zrealizują newralgiczną część przygotowań do wydarzenia, zajmując się m.in. budową tymczasowych sal konferencyjnych, oznakowaniem terenu konferencji, budową i obsługą systemu komputerowego, teleinformatycznego i energetycznego na potrzeby wydarzenia. W planach jest aranżacja przestrzeni o powierzchni prawie 32,5 tys. mkw.

Decyzja o powierzeniu Targom przygotowań do szczytu klimatycznego zapadła w drodze postępowania przeprowadzonego przez Ministerstwo Środowiska. Międzynarodowe Targi Poznańskie już dwukrotnie były zaangażowane w organizację szczytu klimatycznego w Polsce. W grudniu 2008 r. MTP i znajdujące się na jego terenach Poznań Congress Center były gospodarzami 14. Konferencji Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Ministerstwo Środowiska powierzyło MTP realizację najważniejszej części przygotowań również do kolejnego szczytu klimatycznego ONZ  – COP19, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2013 roku.

W portfolio MTP firmy są imprezy targowe, wydarzenia kulturalne, sportowe a także kongresy i konferencje, które przyciągają rocznie ponad 1,1 mln gości. Dziś MTP to również firma eventowa świadcząca kompleksowe usługi marketingowe, cateringowe i aranżacji przestrzeni. Organizuje ok. 100 wydarzeń targowych i szereg kongresów oraz konferencji na całym świecie. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się m.in. takie wydarzenia jak Światowy Kongres Dentystyczny FDI, Directions EMEA czyli międzynarodowe spotkanie przedstawicieli partnerów Microsoft Dynamics NAV z całego świata, Zgromadzenie Narodowe, wydarzenia w ramach Polskiej Prezydencji w UE i Europejskie Spotkanie Młodych Taize.