Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. ponownie Członkiem Polskiej Izby Przemysłu Targowego

W dniu 28 kwietnia 2020 roku Rada Polskiej Izby Przemysłu Targowego podjęła uchwałę nr 23/2020, mocą której ponownie przyjęła w poczet Członków PIPT Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.

 W imieniu Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego, swoim własnym oraz środowiska branży targowej zrzeszonego w naszej Izbie, serdecznie gratulujemy i cieszymy się na owocną współpracę!

 Dorobek Międzynarodowych Targów Gdańskich to nie tylko 31 lat osiągnięć powstałej w 1989 roku Spółki Akcyjnej Międzynarodowe Targi Gdańskie. To także działania, podjęte już w 1947 roku, przez ówczesne Międzynarodowe Targi Gdańskie, zwieńczone organizacją wystawy, która zaprezentowała możliwości eksportowe Polski w zakresie branży spożywczej, żeglarstwa, sztuki ludowej i rzemiosła.

 Dzisiejszy wkład MTG S.A. w rozwój polskiego przemysłu targowego jest niemały. Do największych osiągnięć firmy z pewnością należy zaliczyć stworzenie i uruchomienie Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnego AMBER EXPO, profesjonalnego, nowoczesnego zaplecza, które umożliwia organizacje targów, konferencji, kongresów i różnych innych wydarzeń gospodarczych, społecznych i kulturalnych, a także wypromowanie kilku wiodących polskich marek targów, takich jak TRAKO Międzynarodowe Targi Kolejowe, czy AMBERIF Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii. Osiągnięcia te zagwarantowały Międzynarodowym Targom Gdańskim wysoką pozycję wśród graczy na polskim rynku targowym.