Konkurs PIPT Ekspozycja Roku 2018 ma nową kategorię

Trwa rok targowy 2018. Za nami wiosenny szczyt targowy i już jesteśmy w pełni sezonu jesiennego. Dzięki profesjonalistom w zakresie projektowania i budowy ekspozycji targowych i eventowych na targach w Polsce, Europie i na innych kontynentach powstają interesujące, nowatorskie ekspozycje dla wystawców krajowych i zagranicznych prezentujących swoją ofertę. Kilkadziesiąt firm zrzeszonych w PIPT to specjaliści w tej dziedzinie. Ta prężnie rozwijająca się w Polsce specjalizacja zawodowa ma wielką siłę rażenia, nie tylko w kraju, ale i na największych światowych rynkach targowych. Polskie firmy projektujące i budujące stoiska targowe stanowią czołówkę europejską i światową w tej dziedzinie, a że są bardzo konkurencyjne wobec swoich zagranicznych partnerów – powszechnie to wiadomo.

Konkurs Polskiej Izby Przemysłu Targowego „Ekspozycja Roku”, mający wraz ze swoim poprzednikiem, ponad dwudziestoletnią już tradycję jest najważniejszym konkursem w Polsce promującym polskie wystawiennictwo oraz nagradzającym i propagującym nowatorskie rozwiązania architektoniczne w wystawiennictwie i w działalności eventowej.

Tak jak ewoluują targi i trendy w zakresie wystawiennictwa, zmienia się również formuła konkursu. Dwa lata temu, w związku z rozszerzeniem zakresu działalności firm wystawienniczych i wejściem w branżę eventową, w odpowiedzi na potrzeby klientów, do konkursu włączona została kategoria realizacji eventowych. W tym roku, Rada PIPT wprowadziła nową kategorię ekspozycji targowych (krajowych i zagranicznych, w trzech przedziałach wielkości). Dodana została kategoria „ekspozycje zewnętrzne – pawilony”. Pawilony zewnętrzne to specyficzne ekspozycje o wysokim stopniu trudności w zakresie projektu i konstrukcji, z uwagi na to, że są narażone na trudne warunki atmosferyczne (takie jak wiatry, obfite opady itp.) i muszą sprawdzić się w takich warunkach. zaś ich montaż odbywa się częstokroć w trudnym terenie charakteryzującym się różnicami w poziomie gruntu. Zapraszamy zatem specjalistów w dziedzinie ekspozycji zewnętrznych do składania wniosków do konkursu Ekspozycja Roku 2018 właśnie  w tej kategorii. Szczegóły na stronie w dziale Wyróżnienia – Ekspozycja Roku.

W skład Jury Konkursu „ Ekspozycja Roku” dokonującego wyboru laureatów wchodzi siedem osób: prezes Rady PIPT lub wyznaczony przez niego wiceprezes Rady PIPT oraz sześć osób wybranych przez Radę Izby spośród trzech środowisk zawodowych: praktyków w dziedzinie projektowania i budowy ekspozycji targowych i eventowych, ekspertów wyższych uczelni,  posiadających wydział specjalizujący się  w dziedzinie projektowania architektury wnętrz i wystawiennictwa oraz przedstawicieli mediów  branży wnętrz i marketingu.