Konkurs Ekspozycja Roku 2016 został rozstrzygnięty – oto Laureaci

W środę, 22 lutego 2017 r. poznaliśmy laureatów konkursu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ekspozycja Roku 2016 . W tym roku nasi Członkowie zgłosili łącznie do konkursu 23 ekspozycje w trzech kategoriach – ekspozycje targowe do 50 m, ekspozycje targowe powyżej 50 m oraz ekspozycje eventowe. Jury, w składzie Przemysław Trawa, Adam Gabrysiak, Izabela E. Kwiatkowska, prof. Remigiusz Grochal, prof. Andrzej Wielgosz, prof. Jacek Ojrzanowski, prof. Włodzimierz Bartczak, Jacek Szlak, Maciej Sobolewski przyznało następujące nagrody:
Kategoria ekspozycji targowych do 50 mkw. – dwa równorzędne I miejsca: I miejsce – ekspozycji wystawcy D+H Polska, według projektu Marty Pietruchy i Przemysława Furmana (Project Managera) z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Securex 2016 w Poznaniu. I miejsce – ekspozycji wystawcy HUSH Creative Design Group, według projektu Tomasza Kwiecińskiego z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Orgatec 2016 w Kolonii. Kategoria ekspozycji targowych powyżej 50 mkw. – dwa równorzędne I miejsca, III miejsce i 4 wyróżnienia: I miejsce – ekspozycji wystawcy Asten Group (Plastigo) z Częstochowy, według projektu Sławomira Kaczmarka, Zuzanny Weiss-Bartkowiak i Tomasza Kwiecińskiego z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Plastpol 2016 w Kielcach. I miejsce – ekspozycji wystawcy Somfy z Warszawy, według projektu Magdaleny Gyurkovich z firmy WMG Studio z Poznania koordynowanego przez Kazimierza Głuchowskiego, wykonanej przez IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie na targach Budma 2016 w Poznaniu. III miejsce – ekspozycji firmy Komplet Polska z Tarnowa Podgórnego k/Poznania, według projektu Pauliny Brodowskiej z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Polagra Tech 2016 w Poznaniu. Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac Jury przyznało aż cztery wyróżnienia: ekspozycji firmy Mazaya, według projektu Gizeli Rozwadowskiej-Mylki i Anastasii Ratsko z firmy Expo – Linia z Buku k/Poznania, wykonanej przez Expo – Linia na targach Inter Tabac w Dortmundzie, ekspozycji firmy CASE IH z Płocka, według projektu Marcina Gradkowskiego z firmy Fairtex Design z Poznania, wykonanej przez Fairtex Design na targach Agro Show 2016 w Bednarach,
ekspozycji firmy R2 Trade AG (ELIXA), według projektu Marty Pietruchy z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Inhorgenta w Monachium, ekspozycji Grupy Kęty, według projektu Pauliny Brodowskiej z firmy Meliński Minuth z Poznania, wykonanej przez Meliński Minuth na targach Aluminium w Dusseldorfie. Kategoria ekspozycji eventowych – I miejsce i dwa równorzędne III miejsce: I miejsce – ekspozycji Cavaliada Summer Jumping, według koncepcji Dominika Nowackiego / Zbigniewa Józefioka, wykonanej w Kołobrzegu przez firmę IDEAEXPO.MTP Międzynarodowe Targi Poznańskie. III miejsce – ekspozycji Zgromadzenie Narodowe, koordynator techniczny: Zbigniew Józefiok, wykonanej w Poznaniu przez firmę IDEAEXPO.MTP Międzynarodowe Targi Poznańskie III miejsce – ekspozycji Renault Polska, według projektu Marty Pietruchy i Anny Widźgowskiej, wykonanej w Poznaniu przez firmę Meliński Minuth na targach POZNAŃ MOTOR SHOW. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
W konkursie Ekspozycja Roku biorą udział firmy realizujące usługi projektowania i budowy ekspozycji targowych i eventowych zrzeszone w PIPT – jedynej ogólnopolskiej organizacji branży targowej w Polsce. W skład Jury Konkursu wchodzą reprezentanci trzech środowisk: praktyków w dziedzinie projektowania stoisk targowych, ekspertów wyższych uczelni i posiadających wydziały specjalizujące się w dziedzinie projektowania architektury wnętrz i wystawiennictwa oraz przedstawicieli mediów branży architektury wnętrz i marketingu.