dr Andrzej Mochoń

Menedżer, z wykształcenia geolog, specjalista w zakresie rynku targowego, działacz gospodarczy, prezes zarządu Targi Kielce S.A. od 2006 roku, konsul honorowy Republiki Federalnej Niemiec, wiceprezes BCC i kanclerz Świętokrzyskiej Loży BCC.

W latach 2010-2011 prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego, a obecnie Wiceprezes Rady Izby. Uczestniczy w pracach UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Targów oraz CENTREX’u – Europejskiego Stowarzyszenia Statystyki Targowej, któremu przewodniczył w latach 2016-2018. 

Dr Andrzej Mochoń jest współtwórcą Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, sztandarowej imprezy Targów Kielce, trzeciej w Europie po targach obronnych w Londynie i Paryżu. W jej przygotowaniach uczestniczył od pierwszej edycji, najpierw jako wiceprezes, a potem prezes zarządu Świętokrzyskiej Agencji Rozwoju Regionu, pierwszego organizatora MSPO, a obecnie jako szef Targów Kielce.

Stanowisko prezesa rady PIPT objął w czerwcu 2010 r. Cyt.:
💬 “Społecznie funkcje pełni się po to, aby integrować i aktywizować grupę, której jest się liderem. Do takiej roli zostałem wybrany przez obecną Radę Izby, co przyjmuję jako duże zobowiązanie”.

Zapytany w wywiadzie dla portalu www.targidajawiecej.pl czym są dla niego targi odpowiedział:
💬 “Targi to dla mnie …. Życie”.

Ma czwórkę dzieci. Jedną z jego pasji jest nauka języków obcych, włada niemieckim, angielskim, rosyjskim, francuskim i włoskim. Kocha góry, zdobył Mont Blanc i Kilimandżaro, jest zapalonym narciarzem i łyżwiarzem. Fotografuje, jest autorem kilku wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest fanem jazzu i autorem zdjęć na okładkach płyt kilku zespołów muzycznych, w tym jazzowych i folkowych.