Z dniem 30 grudnia 20201 zakończył się okres przejściowy i Wielka Brytania opuściła jednolity rynek i unię celną UE. Od nowego roku zmieniły się przepisy i regulacje związane z handlem z Wielką Brytanią. W związku z pojawiającymi się pytaniami od Członków Izby przesyłamy materiały, które pomogą Państwu znaleźć niezbędne informacje dotyczące współpracy z Wielką Brytanią po Brexicie. Są to:

Aktualny status działań lobbingowych mających na celu ewentualne zmiany w przepisach / regulacjach Wielkiej Brytanii w zakresie legalnego montażu i demontażu stoisk targowych na terenie Wielkiej Brytanie 
Nagrane Webinarium “Karnety ATA w Wielkiej Brytanii” – 18.11.2021 – Aleksandra Łowicz, Kierownik Działu Karnetów ATA z Biura Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA w Krajowej Izbie Gospodarczej.
Prezentacja przygotowana przez Konfederację Lewiatan “Istotne zmiany dla firm, które prowadzą lub planują handel z Wielką Brytanią” .

 

Nagrane Webinarium „Brexit na ostatniej prostej – duże zmiany dla firm“, które Konfederacja Lewiatan zorganizowała wspólnie z Ambasadą Brytyjską.  Link do nagrania wideo ze spotkania: 2020-12-08 Brexit na ostatniej prostej – duże zmiany dla firm.

Re_Open UK (wsparcie dla firm dotkniętych BREXIT) – program działań z wkładu finansowego pobrexitowej rezerwy dostosowawczej przeznaczonej dla przedsiębiorców

Kampania informacyjna “Keep Business Moving 
 
Funkcjonowanie granicy
 
Przewodnik importowo-eksportowy krok po kroku – import – eksport towarów pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską od 1 stycznia 2021 roku 
 
Przewodnik przewoźnika drogowego – informacje dla firm transportowych i kierowców komercyjnych przewożących towary pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską.

 

Strona internetowa rządu polskiego
    • www.brexit.gov.pl – przewodnik dla przedsiębiorców pod tytułem „Zasady współpracy z Wielką Brytanią od 1 stycznia 2021 roku”.
 
Jak uzyskać brytyjski numer EORI

 

Ustalenie warunków handlu dla firmy

 

Siedziba w Wielkiej Brytanii (do celów podatkowych)

 

Jak może Ci pomóc pośrednik celny lub agent?

 

Możesz także napisać do ambasady Wielkiej Brytanii

 

Usługi finansowe
 
Przepływ danych

 

Usługi telekomunikacyjne i informacyjne

 

Uznawanie kwalifikacji

 

Usługi i inwestycje