Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

Stoisko Roku - konkurs Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Nagrodami w konkursie są: Złoty, Srebrny i Brązowy Medal za Stoisko Roku. W skład Jury Konkursu wchodzą reprezentanci trzech środowisk: praktyków w dziedzinie projektowania stoisk targowych, ekspertów wyższych uczelni i posiadających wydziały specjalizujące się w dziedzinie projektowania architektury wnętrz i wystawiennictwa oraz przedstawicieli mediów branży architektury wnętrz i marketingu. Jury przewodniczy prezes Rady PIPT.


Aktualny skład Jury Konkursu Stoisko Roku (dla edycji konkursu za 2010, 2011, 2012 i 2013):

1. Przemysław Trawa, Prezes Rady PIPT, Międzynarodowe Targi Poznańskie,

2. prof. zw. dr hab. Remigiusz Grochal, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Katedra Architektury Wnętrz,

3. prof. zw. dr hab. Jacek Ojrzanowski, Politechnika Koszalińska, Instytut Wzornictwa,

4. prof. dr hab.Włodzimierz Bartczak, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Pracownia Organizacji Przestrzeni,

5. prof. zw. UAP dr Andrzej Wielgosz, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Katedra Architektury Wnętrz,

6. Adam Gabrysiak, Abisal,

7. Alojzy Kuca, Expovortal,

8. dr Łukasz Mikołajczak, Visual Communications,

9. Maciej Sobolewski, Tecon Service.

LAUREACI KONKURSU:

Konkurs Stoisko Roku 2014

Złoty Medal:

dla stoiska na targach IFA 2014 w Berlinie, Niemcy:

wystawcy: AMICA Handel i Marketing sp. z o.o. z Poznania,

wg projektu: Inter – Mark Group sp. z o.o. sp. komand. z Poznania

wykonane przez: Inter – Mark Group sp. z o.o. sp. komand. z Poznania

Dwa równorzędne Srebrne Medale:

dla stoiska na targach ORGATEC 2014 W Kolonii, Niemcy:

wystawcy: Profim sp. z o.o. z Turka,

wg projektu: Przemysław Mac Stopa, Massive Design Sp. z o.o. z Warszawy

wykonane przez: Meliński Minuth sp. z o.o. z Poznania

oraz

dla stoiska na targach IAA 2014, Hannover, Niemcy:

wystawcy: Solaris Bus & Coach, Owińska,

wg projektu: Kateryna Shyshkina, Gizela Rozwadowska-Mylka, Expo-Linia Sp. z o.o. z Buku,

wykonane przez: Expo-Linia Sp. z o.o. z Buku

Brązowy Medal

dla stoiska na targach EQUIPBAIE, Paryż, Francja:

wystawcy: OKNOPLAST Sp. z o.o. z Podłęża,

wg projektu: Marta Pietrucha, Meliński Minuth sp. z o.o. z Poznania

wykonane przez: Meliński Minuth sp. z o.o. z Poznania

Konkurs Stoisko Roku 2013

Złoty Medal

dla stoiska na targach ICE Totally Gaming 2013 w Londynie, Wielka Brytania:
wystawcy: IGT Reno, IGT Las Vegas, Las Vegas, Stany Zjednoczone,
wg projektu: Johna Atheya - Derse, Milwaukee, Stany Zjednoczone,
wykonane przez: Inter-Mark Group sp z o.o. z Poznania

Srebrny Medal

dla stoiska na targach MEDICA 2013 w Duesseldorfie,Niemcy:
wystawcy: Israel Export Institute, Izrael
wg projektu: Studio Jeger, Izrael,

wykonane przez: Meliński Minuth sp z o.o. z Poznania

Brązowy Medal

dla stoiska na targach Busworld w Kortrijk w Belgii:
wystawcy: Solaris Bus & Coach S.A. , Owińska
wg projektu: Gizeli Rozwadowskiej -Mylki i Marty Krawczyk
wykonane przez: Expo Linia sp. z o.o. , Buk k/Poznania

Wyróżnienie: dla stoiskaVeolia Usługi dla Środowiska S.A. Warszawa i SARPI Dąbrowa Górnicza na targach POLEKO 2013 w Poznaniu; wykonanie i projekt: Meliński Minuth sp. z o.o. z Poznania

Konkurs Stoisko Roku 2012

Złoty Medal

dla stoiska na Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego Salmed w Poznaniu:
wystawcy: Alvo sp. z o.o. sp.k., Śmigiel
wg projektu: Samanta Strugarek (Meliński Minuth sp. z o.o.) oraz firma Alvo
wykonane przez:
Meliński Minuth sp. z o.o. , Poznań

Srebrny Medal

dla stoiska na targach IFA w Berlinie:
wystawcy: Huawei Technologies Co. Ltd. , Niemcy
wg projektu: IS Group, Niemcy
wykonane przez: Inter - Mark Group sp. z o.o. sp.k.

Srebrny Medal

dla stoiska na targach CEBIT w Hanowerze:
wystawcy: Ministerstwo Gospodarki
wg projektu: Magdaleny Gyurkovich
wykonane przez: Międzynarodowe Targi Poznańskie - IDEAEXPO.MTP

Brązowy Medal

dla stoiska na targach Transexpo w Kielcach:
wystawcy: Solaris Bus & Coach S.A. , Owińska
wg projektu: Gizeli Rozwadowskiej -Mylki i Moniki Hernes  
wykonane przez: Expo Linia sp. z o.o. , Buk k/Poznania


Konkurs Stoisko Roku 2011


Złoty Medal

dla stoiska na targach Międzynarodowych Targach Budownictwa BAU 2011 w Monachium:
wystawcy: ALUPROF S.A., Bielsko-Biała
wg projektu: Monika Sobczak i Sabina Ostrowicz (ALUPROF S.A.)
wykonane przez: INEXPO – Poznańska Agencja Targowa – Piotr Wojewodzic Jan Lisiak sp.j. , Środa Wielkopolska / Poznań

Srebrny Medal

dla stoiska na targach EBACE 2011 w Genewie:
wystawcy: BBA Aviation plc, Wielka Brytania
wg projektu: LEA International
wykonane przez: Expo - Linia sp. z o.o. z Buku k/Poznania


Brązowy Medal

dla stoiska na targach ECTRIMS 2011 w Amsterdamie:
wystawcy: Landau Design Ltd.
wg projektu: TEVA Pharmaceutical Industries z Izraela
wykonane przez: Meliński Minuth sp. z o.o. , Poznań


Wyróżnienia w konkursie Stoisko Roku 2011 dla:


- stoisko wykonane przez firmę Expo Linia sp. z o.o. dla wystawcy Trend Glass sp. z o.o. według projektu Moniki Hernes,
- stoisko wykonane przez firmę Meliński Minuth sp. z o.o. dla wystawcy ORONA według projektu Noisy Studio S.L (Madryt, Hiszpania),
- stoisko wykonane przez firmę ABYSS s.c. Małgorzata Szofer, Krzysztof Szofer dla wystawcy Ministerstwo Infrastruktury RP według projektu Pracownia WWAA Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska, Boris Kudlicka, Maciej Burdalski,
- stoisko wykonane przez Agencję Usług Targowych Fairtex – Service dla wystawcy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej według projektu Marcina Gradkowskiego,
- stoisko wykonane przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania dla wystawcy Polskie Zakłady lotnicze sp. z o.o. z Mielca według projektu Alfreda Olendera.

Konkurs Stoisko Roku 2010

Złoty Medal :

wystawcy: LEO PHARMA A S, Ballerup, Dania
wg projektu: Yoram Kaplan,Tamooz Marketing Communications, Izrael
wykonane przez: Meliński Minuth sp. z o.o. , Poznań

2 równorzędne Srebrne Medale za stoiska:

wystawcy: SOLARIS BUS & COACH Owińska k. Poznania,
wg projektu: Elwira Dahlke,
wykonane przez: Expo Linia sp. z o.o. , Buk k. Poznania


wystawcy: PROFI m, Turek,
wg projektu: Bartłomiej Bieliński, Meliński Minuth, Poznań
wykonane przez: Meliński Minuth sp. z o.o. , Poznań

Brązowy Medal za stoisko:

wystawcy: Grupa TAURON Polska Energia S.A., Katowice,
wg projektu: Jan Lisiak, Dariusz Frankowski; Inexpo , Środa Wielkopolska /Poznań
wykonane przez: INEXPO Poznańska Agencja Targowa, Środa Wielkopolska /Poznań

Konkurs Stoisko Roku 2009

Srebrny Medal - dla stoiska na targach: IFA w Berlinie

- Taiwan Excellence, Tajwan – wystawca
- Weibo International Co Ltd., Tajwan– projektant
- Inter - Mark Group sp. z o.o. sp. komandytowa, Poznań – wykonawca stoiska

Konkurs Stoisko Roku 2008

• Złoty Medal

- dla stoiska na targach: MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

- Grupa Bumar i Bumar Sp. z o.o. – wystawca
- Magdalena Gyurkovich – projektant
- KOARA Sp.j., Warszawa – wykonawca stoiska

• Srebrny Medal

- dla stoiska na targach: ORGATEC w Kolonii, Niemcy
- PROFIm – wystawca
- Adam Lorenz – projektant
- Meliński Minuth Sp. z o.o., Poznań – wykonawca stoiska

oraz

- dla stoiska na targach: BUDMA – Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu
- Blachy Pruszyński – wystawca
- Magdalena Gyurkovich – projektant
- INTERMEDIA Sp. z o.o. Warszawa – wykonawca stoiska

Konkurs Stoisko Roku 2007

• Złoty Medal - nie przyznano

• Srebrny Medal

- dla stoiska na Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Gumy Dusseldorfie, Niemcy
- Kafrit Industries Ltd (Izrael)- wystawca
- Tally Lang (Cube Design Strategy, Izrael)– projektant
- Meliński Minuth sp. z o.o., Poznań - wykonawca stoiska

• Brązowy Medal

-dla stoiska na Międzynarodowych Targach Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych POLIGRAFIA w Poznaniu
- Xerox Polska sp. z o.o.- wystawca
- Artur Hornowski– projektant
- Inter-Mark Group s.c. Katarzyna i Maciej Witkowiak, Poznań - wykonawca stoiska

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STOISKO ROKU - laureaci konkursu Polskiej Korporacji Targowej

Konkurs Stoisko Roku 2006 – nie odbył się

Konkurs Stoisko Roku 2005

– nagroda dla stoiska na targach: MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach
- Bumar sp. z o.o., Warszawa - wystawca
- Magdalena Gyurkovich - projektant
- PPR Koara Ewa Siwek Grzegorz Siwek s.j., Warszawa - wykonawca stoiska

Konkurs Stoisko Roku 2004

- dla stoiska na targach: BUDMA – Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu
- Grupa Lafarge - wystawca
- Jacek Napiontek - projektant
- A-Z Zdzisław Filipiak PHU, Poznań - wykonawca stoiska

Konkurs Stoisko Roku 2003

- dla stoiska na targach: BIURO w Poznaniu
- Profi sp. z o.o., Turek - wystawca
- Adam Lorenc - projektant
- Meliński Minuth sp. z o.o., Poznań - wykonawca stoiska

Konkurs Stoisko Roku 2002

- dla stoiska na targach: BUDMA – Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu
- Grupa Lafarge - wystawca
- Jacek Napiontek - projektant
- A-Z Zdzisław Filipiak PHU, Poznań - wykonawca stoiska

Konkurs Stoisko Roku 2001

- dla stoiska na targach: Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu
- Meliński Minuth sp. z o.o., Poznań - wykonawca stoiska
- Rafał Mroczkowski, Adam Pulwicki - projektant
- Renault Polska sp. z o.o., Warszawa – wystawca

Konkurs Stoisko Roku 2000

- dla stoiska na targach: BUDMA – Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu
- Meliński Minuth sp. z o.o., Poznań - wykonawca stoiska
- Rafał Mroczkowski, Adam Pulwicki - projektant
- Ceramika Gres S.A., Końskie - wystawca

Konkurs Stoisko Roku 1999

- dla stoiska na targach: Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu
- Meliński Minuth sp. z o.o., Poznań - wykonawca stoiska
- Rafał Mroczkowski, Adam Pulwicki - projektant
- Renault Polska sp. z o.o., Warszawa - wystawca

Konkurs Stoisko Roku 1998

- INTER- SERVICE sp. z o.o., Poznań - wykonawca stoiska
- Bogusław Doba – projektant
- Telekomunikacja Polska S.A. - wystawca