Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
 • www.ufi.org
 • www.kig.pl
 • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

Członkowie honorowi


mbusche

Manfred Busche (Niemcy)

 • absolwent Grosse Schule Wolfenbüttel, Freie Universität Berlin i Goethe Institut;
 • 1965 - 1999 związany z Targami Berlińskimi (ADB Ausstellungs-Dienst,Berlin - do 1970; od 1971 AMK Ausstellungs-Messe- Kongress GmbH Berlin; 1987-1999 założyciel Messe Berlin)
 • 1998 - 2001 prezydent UFI - Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego; później Honorowy Prezydent UFI;
 • 2002 - czerwiec - uczestnik konferencji na temat "Targi stymulatorem przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego miast" organizowanej przez Polską Korporację Targową i Stowarzyszenie im. E. Kwiatkowskiego,
 • wykładowca europejskich uczelni, w tym Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Podyplomowego Studium Komunikacji i Promocji w Biznesie, organizowanego od 8 lat we współpracy z Polską Korporacją Targową.
knagy

Karoly Nagy (Węgry)

 • w branży targowej od 1989 roku; ekonomista - absolwent Akademii Ekonomicznej w Budapeszcie;
 • w latach 90-tych związany zawodowo z HUNGEXPO (Budapeszt); wdrażał system rejestracji zwiedzających;
 • konsultant w sprawach zarządzania projektami w przemyśle targowym (Węgry) i wykładowca w dziedzinie marketingu i komunikacji na Akademii Ekonomicznej i Politechnice w Budapeszcie;
 • inicjator, założyciel i sekretarz generalny AHEFO - Stowarzyszenia Węgierskich Organizatorów Targów i Wystaw (1989 - 2007);
 • ekspert, konsultant w dziedzinie statystyk targowych, współautor defi nicji i standardów statystycznych CENTREX (1997 - 2007) i UFI;
 • inicjator, "założyciel", wieloletni doradca CENTREXu;
 • inicjator, organizator i wykładowca kilku edycji Forum Targowego Europy Środkowowschodniej;
 • w UFI - od kilku lat członek i aktywny działacz Komitetów: Marketingowego, Komitetu ds. Transparentności Statystyk Targowych i Edukacyjnego.
dstolecki

Dariusz Stołecki

 • zawodowo związany z łódzką spółką handlu zagranicznego Textilimpex - członkiem założycielem Polskiej Korporacji Targowej; od roku 1989 kierował Działem Targów;
 • aktywnie włączał się w sprawy środowiska targowego w Łodzi,
 • reprezentował Textilimpex na walnych zgromadzeniach i innych spotkaniach Polskiej Korporacji Targowej, aktywnie uczestnicząc w rozwiązywaniu problemów branży.
kmarcinkowski

Kazimierz Marcinkowski

 • dziennikarz, redaktor, związany z Polska Korporacją Targową od jej powstania;
 • 1966-2000 przewodniczący Komisji Weryfikacji Danych Statystycznych PKT, która dała początek niezależnemu audytowi
 • przez wszystkie lata doskonale spełniał też nieformalnie funkcję rzecznika prasowego Polskiej Korporacji Targowej
 • wieloletni redaktor naczelny "Gazety Targowej";
wkubiak

Włodzimierz Kubiak

 • studia WSE 1963-1968
 • członek Zarządu Krajowego Związku Spółdzielczości Studenckiej w Warszawie
 • od 1988 gł. specjalista w Biurze Organizacji Targów i Wystaw Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy w Warszawie.
 • 1989-2004 - dyrektor Spółdzielczego Przedsiębiorstwa Botir wykonawcy ekspozycji i stoisk targowych w kraju i zagranicą.
whellwing

Wojciech Hellwing

 • 1965 r. - rozpoczęcie działalności na targach, budował stoiska dla Przemysłu Odzieżowego w pawilonie 20.
 • 1979 r. - zostaje dyrektorem Krajowego Ośrodka Rzemiosł Artystycznych i natychmiast organizuje w nim Wydział Organizacji Wystaw. Już po czterech miesiącach wydział ten zorganizował zabudowę pawilonu nr 2 z własnego sprzętu, i jednocześnie objazdową Wystawę Rzemiosł Artystycznych, która odwiedziła 12 miast w ówczesnej Republice Federalnej Niemiec.
 • 1993 r. - był jednym z założycieli Polskiej Korporacji Targowej i jednym z czterech jej wiceprezesów pierwszego Zarządu.
 • dyrektor firmy KORA i OW do momentu jej likwidacji
 • 1997 r. - rozpoczął działalność samodzielną jako HELLWING-EXPO i prowadzi ją obecnie
witold_yurtovicz

prof. zw. Witold Gyurkovich

 • były wieloletni kierownik Pracowni Projektowania Wystaw na Wydziale Architektury i Wzornictwa poznańskiej ASP i rektor Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu;
 • w latach 1987-1990, autor licznych projektów architektury targowej, architektury wnętrz oraz wzorów mebli i form wikliniarskich eksponowanych na stałej ekspozycji w Muzeum Narodowym w Warszawie i Design Museum w Londynie i innych;
tadeusz_piatek

arch. Tadeusz Piątek

 • wybitny projektant architektury wystawienniczej;
 • absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej;
 • zajmujący się wystawiennictwem od końca lat pięćdziesiątych;
 • autor licznych projektów architektury targowej na targach w kraju i za granicą;
ryszard_grajewski

arch. Ryszard Grajewski

 • absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (1958 r.);
 • zajmujący się wystawiennictwem od 1955 roku;
 • autor licznych projektów architektury targowej;
 • w swoim dorobku ma projektowanie polskich wystaw gospodarczych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych na targach w Europie, Azji, Afryce i Australii;
 • był m.in. głównym projektantem Polskiej Wystawy Gospodarczej w 1980 r. w Dusseldorfie oraz Polskiego pawilonu na Światowej Wystawie Expo w 1998 roku w Lizbonie;
 • W dorobku ostatniego dziesięciolecia znajdują się liczne projekty architektury wystawienniczej w kraju i za granicą;
mgaluszka

dr Małgorzata Legiędź-Gałuszka

 • 1992 - 2003 związana z Międzynarodowymi Targami Łódzkimi, od 1995 do 2003 Prezes Zarządu MTŁ
 • w latach 1996 - 2000 działała aktywnie, wykazując ogromne zaangażowanie w pracę, jako członek korporacyjnej Komisji Weryfi kacji Danych Statystycznych, która zapoczątkowała profesjonalny audyt statystyk targowych członków Polskiej Korporacji Targowej.
 • 2001 -2006 weszła w skład Zarządu PKT i była w nim do 2006 roku tj do daty podjęcia uchwały o likwidacji PKT, kończąc ten etap jako członek zespołu likwidacyjnego.
 • członek Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego w latach 2007-2010
 • obecnie Prorektor ds. rozwoju w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku
kgalicki

Kazimierz Galicki

 • założyciel i wieloletni prezes Targów Bydgoskich SAWO organizujących branżowe imprezy targowe o zasięgu ogólnopolskim w Bydgoszczy, Poznaniu, Tucholi
 • organizator Międzynarodowych Targów Bezpieczeństwa Pracy i Ratownictwa SAWO w latach 1989 - 2003 oraz Międzynarodowych Targów Gospodarki Leśnej EKO-LAS w latach 1994 - 2008 - największych w swoich branżach imprez targowych w Polsce
 • współzałożyciel Polskiej Korporacji Targowej i Polskiej Izby Przemysłu Targowego
 • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PIPT w latach 2007 - 2009.
jserkuczewski

Jacek Serkuczewski

 • Związany z wystawiennictwem od 1988 r.
 • Do 2009 r. wiceprezes Międzynarodowego Centrum Targowego (organizatora targów Złoto, Srebro, Czas) oraz wiceprezes Pracowni Sztuk Plastycznych
 • w latach 1996 - 2000 działał aktywnie, wykazując ogromne zaangażowanie w pracę, jako członek korporacyjnej Komisji Weryfi kacji Danych Statystycznych, która zapoczątkowała profesjonalny audyt statystyk targowych członków Polskiej Korporacji Targowej.
 • w roku 2001 wszedł w skład Zarządu PKT i była w nim do 2006 roku tj do daty podjęcia uchwały o likwidacji PKT
 • członek Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego w latach 2007-2010