Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Walne Zgromadzenie UFI w Johannesburgu podsumowało miniony rok

2017-11-06

Walne Zgromadzenie UFI dokonało podsumowania minionych 12 miesięcy działalności organizacji, najważniejszych wydarzeń, działań edukacyjnych, badawczych, lobbingowych. Liczba członków organizacji z całego świata wzrosła o 6% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Ponad 420 profesjonalistów z branży targów i spotkań z 56 państw spotkało się w Johannesburgu (Afryka Południowa), aby dokonać przeglądu 2017 roku i przyjąć program działań na rok kolejny. Doroczne Walne Zgromadzenie członków UFI poprzedziło Światowy Kongres UFI, który tym razem odbył się pod hasłem: „Zwiększanie swoich szans – presje i korzyści”. Pod przewodnictwem Prezydenta UFI 2017, dr Andreasa Gruchowa, Walne Zgromadzenie podkreśliło cały szereg nowych inicjatyw podjętych przez organizację, dla wsparcia ponad 750 członków z 86 państw.

Andreas Gruchow, który jest także członkiem zarządu niemieckiego organizatora targów Deutsche Messe, powiedział: “Jednym z celów UFI w 2017 roku było wciągnięcie jeszcze większej liczby członków do regularnej współpracy z UFI a także zwrócenie uwagi szerszej publiczności na wydarzenia organizowane przez UFI. Obok ambitnych programów konkursów celem nagradzania najlepszych praktyk z naszej branży, w dalszym ciągu wspieraliśmy młode talenty – poprzez program NGL - Next Generation Leadership Grant (Nagroda dla Lidera Młodego Pokolenia), przeprowadziliśmy ważne badania w przemyśle targowym, wreszcie, we współpracy z naszymi Członkami zrealizowaliśmy w sposób wyjątkowo udany kampanię promocyjną pn. Global Exhibitions Day.”

Ponad 1200 profesjonalistów branży targowej wzięło udział w całym szeregu konferencji zorganizowanych przez UFI na całym świecie, począwszy od corocznego szczytu z udziałem najwyższej kadry menadżerskiej -“Global CEO Summit” w Barcelonie, po Światowy Kongres UFI w Johannesburgu, w Afryce Południowej.

Najważniejsza coroczna europejska konferencja branżowa w Europie stała się jednym z głównych priorytetów UFI. Doroczne spotkanie otrzymało nową nazwę “UFI European Conference”, a jej tegorocznym gospodarzem był organizator targów Koelnmesse. Liczba uczestników tego wydarzenia wzrosła o 13% i osiągnęła najwyższy poziom w ostatnich latach – udział w konferencji wzięło 200 delegatów. Termin konferencji został zmieniony i na stałe wprowadzony do wydarzeń miesiąca maja - celem uniknięcia dotychczasowych konfliktów terminowych. Powrót Światowego Kongresu UFI w tym roku do Afryki, po raz pierwszy od 2003 roku i organizacja kongresu po raz pierwszy na południowym krańcu tego kontynentu, pokazuje że światowe stowarzyszenie ponownie kieruje uwagę na wschodzący rynek targowy, co ma znaczenia dla struktury światowego przekroju członkostwa.

Edukacja oraz Liderzy Następnego Pokolenia to zagadnienia, które uzyskały priorytet strategiczny. Program edukacyjny UFI’s Exhibition Management Degree (EMD) ewoluował w ciągu minionych kilku lat. Nowe podejście organizacyjne zakłada większy zakres nauczania online oraz poszerzoną grupę ekspertów w roli wykładowców podczas kursów stacjonarnych. Kursy EMD odbyły się w Katarze w marcu oraz w Makao w czerwcu. Międzynarodowy Uniwersytet Letni (ISU) wypromowany wspólnie przez Uniwersytet w Kolonii i targi Koelnmesse, trwał od 30 maja do 1 czerwca i odbył się w Kolonii w Niemczech. Odbyła się także konferencja pn. Innowacyjne usługi targowe – jak przechylić szalę zwycięstwa i zapewnić targom sukces”. Wreszcie, Nagroda dla Lidera Nowego Pokolenia, zrealizowana została ponownie w 2017 roku. Laureaci zaprezentowali się wspólnie podczas Światowego Kongresu UFI w Johannesburgu.

Kontynuacja i poszerzenie zakresu badań to kolejny priorytet w działalności UFI. Po pozytywnym odezwie związanym z kierunkami badań podjętymi w 2016 roku, w 2017 roku zainicjowano nowe projekty, które skończyły się prezentacją wyników światowych badań podczas Światowego Kongresu UFI. Cyfryzacja, która uznana została za główny trend zmian w przemyśle targowym na świecie, stała się przedmiotem badania UFI, które pokazało aktualne status quo w tym temacie. UFI opublikowało pierwszy „Global Digitalisation Index”. Podczas Światowego Kongresu UFI zaprezentowano pierwsze wyniki mającego się ukazać raportu UFI „Światowa Mapa Obiektów Targowych”.

Jeśli chodzi o działania lobbingowe, wspierające przemysł targowy, EEIA – Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Targowego wraz z AUMA – Stowarzyszeniem Niemieckiego Przemysłu Targowego oraz UFI, zdołały zorganizować w Brukseli „Dialog Przemysłu Targowego z Unią Europejską 2017” – spotkanie członków z przedstawicielami Unii Europejskiej, w tematach związanych z przemysłem targowym. W spotkaniu udział wzięło 50 przedstawicieli branży targowej.

Jednym z udanych przykładów współpracy przemysłu targowego i Unii Europejskiej jest projekt “Business Beyond Borders” (BBB) finansowany przez Komisję Europejską. Konsorcjum, które tworzą EEIA, Eurochambres oraz agencja komunikacji Low, do tej pory zrealizowało 3 projekty związane z matchmakingiem na targach - dwa w Unii Europejskiej i jeden w Afryce Południowej. Projekt obejmie w sumie dziesięć targów i potrwa do końca 2018 roku.

UFI prowadzi także akcję promocyjną Global Exhibitions Day (GED). Koordynuje działania tej akcji we współpracy z grupą najważniejszych stowarzyszeń targowych. W ramach kampanii GED17 miały miejsce działania w 77 państwach i regionach świata – 16% więcej niż w 2016 roku. Motto przewodnie GED17 „Myśl globalnie, działaj lokalnie” związane było ze zwróceniem uwagi na ludzki aspekt targów – kontakty twarzą w twarz. Wraz z 41 partnerskimi stowarzyszeniami GED, UFI opracowało zestaw narzędzi (toolkit) w postaci wielu materiałów promocyjnych, które udostępniło do wykorzystania dla każdego zainteresowanego promowaniem przemysłu targowego.

Marka “UFI Approved Event” na początku 2017 roku przeszła zasadniczą przemianę, wraz z wprowadzeniem dwóch oddzielnych kategorii certyfikatu: UFI Approved Event oraz UFI Approved International Event. Wysokiej jakości targi to obecnie nie tylko targi międzynarodowe, które spełniają kryteria UFI. Obecnie po spełnieniu pewnych warunków także targi krajowe i regionalne mogą ubiegać się o certyfikat UFI. UFI wzmocniło promocję certyfikatu celem uzyskania większego zainteresowania marką u swoich członków. Od Światowego Kongresu UFI w Szanghaju w 2016 roku, liczba targów posiadających certyfikat wzrosła o 4%, osiągając poziom 1000 targów.

Podsumowując działania UFI w 2017 roku dyrektor zarządzający Kai Hattendorf stwierdził: “Cieszymy się, ze możemy poinformować naszych członków, iż udało nam się wdrożyć już wiel ważnych projektów i wdrażamy kolejne. W wydarzeniach zorganizowanych przez UFI udział wzięło ponad 1200 profesjonalistów targowych, 77 państw i regionów uczestniczyło w kampanii „Global Exhibitions Day”, do tego wdrożyliśmy nowe cenne badania oraz przeprowadziliśmy liczne działania promocyjne w imieniu i na rzecz przemysłu targowego.” „Z dumą informujemy też, że liczba członków z całego świata ponownie wzrosła o około 6% w porównaniu z rokiem ubiegłym.”

Podczas Walnego Zgromadzenia, członkowie UFI przyjęli także strategię i priorytety działania na następny rok. Aktualnie potwierdzonych jest dziewięć wydarzeń organizowanych przez UFI w 2018 roku, w tym Światowy Kongres UFI w Petersburgu, Rosja, w dniach 31 października do 2 listopada 2018 r. Z uwagi na szybko rosnąca liczbę członków UFI z Ameryki Łacińskiej, w planach jest organizacja 1. Konferencji UFI Regionu Ameryki Łacińskiej – we wrześniu w mieście Meksyk.

W listopadzie 2017 roku w Szanghaju, w Chinach odbędą się pierwsze zajęcia z nowej Szkole Zarządzania Obiektami, organizowane we współpracy z VMA – australijskim Stowarzyszeniem Zarządzania Obiektami.

W przygotowaniu są nowe kursy edukacyjne UFI – EMD, a także spotkania fokusowe w tematach zarządzania kadrami, zrównoważonego rozwoju, działań operacyjnych i usług oraz cyfryzacji.

Trwają już przygotowania do trzeciej edycji kampanii promocyjnej Global Exhibitions Day (GED). Wraz z partnerami GED, UFI kieruje dwoma grupami roboczymi, które rozbudują stosowany zakres narzędzi (toolkit) i przygotują bogaty materiał promujący przemysł targowy i podkreślający atrakcyjność pracy w branży. Finał GED zaplanowano na środę 6 czerwca 2018 roku.

Corrado Peraboni, prezes zarządu CIPA Fiera Milano Publicações e Eventos Ltda (Brazil), z dniem 3 listopada, podczas Kongresu w Johannesburgu, przejmuje obowiązki Prezydenta UFI 2017-18. Nowe prezydenckie trio tworzyć będzie wraz z Craig’iem Newmanem, CEO Johannesburg Expo Centre (Afryka Południowa) – następnym Prezydentem UFI oraz Andreasem Gruchowem, który właśnie zakończył urzędowanie.

Źródło: magazyn Exhibition World - www.exhibitionworld.co.uk, 2 listopada 2017 r.