Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

UFI zaprasza świat do włączenia się w kampanię Global Exhibitions Day 2017

2017-02-07

Global Exhibitions Day / Światowy Dzień Targów to święto całego przemysłu targowego i ludzi, którzy pracują w tej branży ! ŚDT 2017 zwraca uwagę na znaczenie kontaktów twarzą w twarz na targach, które pobudzają rozwój biznesu, generują nowe miejsca pracy i inwestycje – inspiruje miliony ludzi. ŚDT 2017 - “Myśl Globalnie, Działaj Lokalnie” – 7 czerwca 2017 roku!

Trwają przygotowania do obchodów Światowego Dnia Targów 2017 (#GED17) w dniu 7 czerwca 2017 roku, a UFI Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego zaprasza ludzi z całego świata do włączenia się w akcję.

Światowy Dzień Targów to szansa na świętowanie przemysłu targowego i promocję jego pozytywnego wpływu na tworzenie miejsc pracy, rozwój biznesu, innowacje i lokalne inwestycje.

Liczymy na to, że w obchody GED17 zarówno w sieci jak i poprzez organizację szeregu akcji i wydarzeń lokalnych i w skali krajowej, włączą się ludzie na wszystkich kontynentach, z obiektów targowych, firm organizujących targi, studenci, lokalni partnerzy biznesowi i władze.

„UFI wzywa wszystkie osoby pracujące w branży targów i wystaw, aby wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Targów 2017 w dniu 7 czerwca, a także, aby głośno i dumnie podzieliły się informacją na temat swoich inicjatyw!”, mówi Andreas Gruchow, prezydent UFI, który wspólnie z grupą operacyjną ŚDT, koordynuje światowe wysiłki w zakresie prowadzonej akcji.

„Inauguracja kampanii w 2016 roku zjednoczyła całą branżę targową w celu promocji, po raz pierwszy w historii, znaczenie targów na całym świecie. Spowodował dużo szumu, a GED17 będzie jeszcze większym wydarzeniem: bo to ekscytujący globalny wysiłek, który, jak wszystko na to wskazuje, będzie rosnąć z każdym rokiem.”, mówi dr Gruchow.

Dzięki wyjątkowej sieci współpracy UFI, którą tworzą krajowe stowarzyszenia targowe, profesjonaliści z branży są gotowi do realizacji swoich planów związanych z obchodami GED17 w ich krajach.

Zgodnie z zasadą „Myśl Globalnie, Działaj Lokalnie”, Światowy Dzień Targów 2017 zwraca szczególną uwagę na ludzki aspekt targów – spotkania twarzą w twarz. Podkreśla możliwości w zakresie marketingu i komunikacji biznesowej, zwraca uwagę na możliwości wykonywania różnorodnej pracy w branży, inspirujące zmiany i podejmowane lokalne inwestycje kreowane przez przemysł targowy na świecie.

Aby pokazać znaczenie targów, UFI szacuje, że:

- ponad 260 milionów zwiedzających – oraz 4,4 miliona firm wystawców – uczestniczy w targach każdego roku;

- targi dają ich uczestnikom wysoki zwrot z inwestycji; przeciętnie każde 4 € wydane na targi, jeszcze przed zakończeniem targów przynosi 2 € zwrotu – oraz 8 € zwrotu w okresie trzech miesięcy po zakończeniu targów,

- udający się na targi zwiedzający i firmy co roku wydają około 98 miliardów € (109 miliardów USD)

- około połowy tych wydatków bezpośrednio przechodzi do rąk przemysłu targowego (organizatorów targów, obiektów targowych ...), zaś druga połowa wydawana jest na usługi związane z turystykę (noclegi, transport ...);

- przemysł targowy zapewnia 680 000 etatów pracy w sprzedaży, marketingu, działalności operacyjnej i innych dziedzinach.

Te liczby oraz kluczowe komunikaty dotyczące przemysłu targowego wykorzystywane w kampanii są dostępne na stronie internetowej UFI dla wszystkich, którzy dołączą do akcji ŚDT 2017.

W 2016 roku, pierwsza w historii kampania Global Exhibitions Day zmobilizowała tysiące profesjonalistów targowych z 6o państw. Akcje podjęte w różnych krajach obejmowały m.in. LiveCom Academy, Let’s Meet at the Fair, The Sympathy SleepOut, biegi sportowe pod hasłem SDT. Zorganizowano spotkania z przedstawicielami rządów i organizacji biznesowych, konferencje prasowe, seminaria. W mediach społecznościowych wrzało od aktywności #GED. Przed finałowym dniem, grupa ŚDT na Facebook’u rosła o około 200 osób dzienne, pojawiały się niezliczone zdjęcia, filmiki, GIFy, informacje prasowe, artykuły i trwała dyskusja z udziałem dziesiątek tysięcy osób. .

Jak możesz dołączyć do akcji GED17 i stać się częścią światowej społeczności?

- sprawdź listę krajowych stowarzyszeń targowych i odnajdź najbliższy event GED17,

- znajdź inspirację do zorganizowania własnej akcji GED17,

- skorzystaj z zestawu narzędzi promocyjnych GED17 – loga i wskazówek dotyczących działań w mediach społecznościowych,

- śledź najnowsze działania GED17 i zachęcaj kolegów i przyjaciół by dyskutowali za pośrednictwem: twitter @GED_2017, grupy GED na Facebook’u itd. …

UFI Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, ma ponad 700 członków w 74 krajach. Łączy organizatorów targów, operatorów obiektów, dostawców usług oraz krajowe i międzynarodowe organzacje / stowarzyszenia targowe.

Aktualnie 38 partnerskich stowarzyszeń targowych uczestniczy w kampanii Światowy Dzień Targów pod auspicjami UFI: AAXO (Afryka Południowa), AEFI (Włochy), AEO (Wielka Brytania), AFE (Hiszpania), AFECA (Azja), AFIDA (Ameryka Środkowa i Południowa), AMPROFEC (Meksyk), AOCA (Argentyna), AUMA (Niemcy), CAEM (Kanada), CEFA (Europa Środkowa), CENTREX (Europa Środkowa), CFI (Włochy), EEAA (Australazja), EEIA (UE), EFU (Ukraina), EMECA (Europa), EXSA (Południowa Afryka), FAIRLINK (Szwecja), FAMAB (Niemcy), HKECIA (Hong-Kong), IAEE (USA), IDFA (Niemcy), IECA (Indonezja), IEIA (Indie), IELA (świat), LECA (Liban), MACEOS (Malezja), MFTA (Makao), PCEI (Polska), RUEF (Rosja), SACEOS (Singapur), SECB (Singapur), SISO (USA), TEA (Tajlandia), TFOA (Turcja), UBRAFE (Brazylia) i UNIMEV (Francja).

Źródło: www.ufi.org/ged - UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, 7 luty 2017 r.