Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

UFI opublikowało Raport Euro Fair Statistics 2016: zestawienie potwierdzonych audytem statystyk targowych z 25 państw

2017-09-28

Rośnie liczba targów i wystaw w Europie, które współpracują z partnerami branży w zakresie audytu danych statystycznych w celu potwierdzenia wysokiej jakości kluczowych parametrów opisujących organizowane przez nich targi. Najnowsza edycja dorocznego raportu Euro Fair Statistics (Europejskie Statystyki Targowe), opublikowanego przez UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, prezentuje zaudytowane statystyki targów z 25 państw europejskiego rynku targowego.

W oparciu o oficjalne dane uzyskane od 14 krajowych organizacji targowych, które gwarantują jakość dostarczonych statystyk, UFI opracowało raport zawierający dane statystyczne 2 590 targów zorganizowanych w 2016 roku, na powierzchni targowej wynajętej ogółem 27,4 mln mkw. Raport pokazuje wzrost aż o 7% liczby targów objętych badaniami oraz wzrost o 11% wielkości powierzchni wynajętej na badanych targach w 2016 roku.

Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI, powiedział: „Z zadowoleniem prezentujemy ten obszerny zestaw danych statystycznych, które uzyskaliśmy za pośrednictwem 14 organizacji zarządzających na swoich rynkach targowych audytem w oparciu o rygorystyczne reguły. Szacujemy, że targi opisane w raporcie stanowią około 60% europejskiego rynku targowego, zaś wśród targów tych jest 405 wydarzeń mogących obecnie pochwalić się certyfikatem jakości „UFI Approved Event”.

W targach ujętych w Raporcie UFI, zorganizowanych w 2016 roku, udział wzięło 724 488 wystawców oraz 71,6 miliona zwiedzających. 38% targów skierowanych było do profesjonalnych zwiedzających, 30% targów - do szerokiej publiczności, a 32% imprez – jednocześnie do obu grup docelowych.

Raport Europejskie Statystyki Targowe to ważne źródło wiarygodnych, neutralnych danych statystycznych, z których korzystają uczestnicy rynku targowego. Raport jest solidną bazą danych, która pozwala zidentyfikować trendy regionalne i globalne. Raport Euro Fair Statistics 2016, obok innych raportów z badań, dostępny jest na stronie internetowej UFI (www.ufi.org/research). Zgodnie z misją UFI, aby służyć całej branży targowej istotnymi danymi na temat rynku targowego, Raport dostępny jest bezpłatnie.

Dane statystyczne targów zaprezentowane w raporcie Europejskie Statystyki Targowe za 2016 rok przekazały następujące organizacje: AEFI (Włochy), AFE (Hiszpania), ATFEO (Finlandia), BDO & Associates (Portugalia), CENTREX (Europa Środkowowschodnia), CLC Vecta (Holandia), Expo-Event.Live Communication Verband Schweiz (Szwajcaria), FEBELUX (Belgia & Luksemburg), FKM Niemcy, FKM Austria, FUTFO (Finlandia), SFC (Szwecja), UNIMEV-OJS (Francja), RUEF (Rosja) and UCCET (Turcja).

UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego już po raz dziewiąty prezentuje Raport Euro Fair Statistics. Celem UFI jest konsekwentnie poszerzać zakres geograficzny objęty projektem badawczym, zaś cztery lata temu UFI poczyniło wielki krok naprzód, zamieszczając dane certyfikowane, obok potwierdzonych audytem statystyk targowych.

Z uwagi na różny poziom rozwoju i zróżnicowanie poszczególnych rynków targowych, metody obliczania danych statystycznych w poszczególnych państwach nieco różnią się lecz krajowe organizacje realizujące i koordynujące audyt, które przekazały dane z badania do Raportu UFI, gwarantują wysoką jakość tych statystyk.

UFI jest przekonane, iż tam gdzie jest to możliwe, audyt powinien być realizowany w sposób systematyczny i ciągły, aby dane liczbowe były porównywalne, a także aby możliwe było kojarzenie danych konkretnych targów z nazwą ich audytora.

UFI nieustannie odgrywa istotną rolę w kreowaniu podstawowych minimalnych standardów dla przemysłu targowego, między innymi publikując raport Euro Fair Statistics, a także wprowadzając „Zasady audytu dla targów posiadających certyfikat UFI Approved Event. Te ostatnie także przedstawione zostały w Raporcie.

W Raporcie UFI za 2016 rok zaprezentowano statystyki targi z następujących 25 państw: Austria (25 targów), Belgia (58), Bułgaria (5), Chorwacja (4), Czarnogóra (1), Republika Czeska (32), Finlandia (68), Francja (639), Hiszpania (293), Holandia (57), Niemcy (216), Węgry (15), Włochy (183), Luksemburg (6), Mołdawia (2), Monako (1), Polska (211), Portugalia (26), Rumunia (4), Rosja (138), Słowenia (1), Szwecja (40), Szwajcaria (118), Turcja (425), Ukraina (22 targi).

Interesujących danych dostarcza analiza targów zawartych w Raporcie, w poszczególnych branżach, mierzonych wielkością powierzchni wynajętej przez wystawców. Plasuje ona najwyżej targi w branży „Wypoczynek, hobby, rozrywka”, które stanowią 13% powierzchni wynajętej na targach opisanych w Raporcie UFI (475 targów zorganizowanych na powierzchni wynajętej 3 508 657 mkw.,). Drugą pozycję w tym rankingu zajmują targi w branży „Inżynieria przemysłowa, maszyny, narzędzia, artykuły żelazne” (stanowią one 9% całkowitej powierzchni targowej wynajętej, objętej Raportem – 184 targi zostały zorganizowane na powierzchni 2 484 221 mkw). Trzecie miejsce zajmują targi w branży „Budownictwo, infrastruktura” ” (stanowią one 8 % powierzchni targowej wynajętej, objętej Raportem - 161 imprez zorganizowano na powierzchni wynajętej 2 281 680 mkw.).

Na kolejnych miejscach plasują się następujące branże targowe: „Żywność i napoje, przemysł hotelarsko– gastronomiczny” (8% powierzchni targowej objętej Raportem – 238 targów zorganizowano na powierzchni 2 234 792 mkw.; „Rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo” (8% powierzchni targowej objętej Raportem – 144 targi zorganizowano na powierzchni 2 112 197 mkw.; targi „wielobranżowe” (7% powierzchni targowej wynajętej objętej Raportem – na powierzchni 2 039 683 mkw. zorganizowano 146 targów); „Tekstylia, odzież, moda” (6% powierzchni targowej objętej Raportem – 180 targów zorganizowano na powierzchni wynajętej 1 685 372 mkw.); „Meble, wyposażenie wnętrz” (6% powierzchni targowej objętej Raportem – 160 targów zorganizowano na powierzchni wynajętej 1 676 949 mkw.); „Samochody, motocykle” (5% - 1 359 094 mkw.; 84 targi); „Transport, logistyka, gospodarka morska” (4% - 1 121 045 mkw.; 78 targów; „Artykuły luksusowe, gospodarstwo domowe, upominki, zabawki (3% - 826 471 mkw.; 58 targów; „Zdrowie, sprzęt medyczny” (3% - 755 093 mkw.; 105 targów); „Usługi biznesowe, handel detaliczny” (3% - 714 857 mkw.; 161 targów); „Technologia informacyjna, telekomunikacja” (2% - 584 556 mkw.; 71 targów); „Podróże” (2% - 508 988 mkw.; 45 targów); „Energia, ropa naftowa, gaz ziemny” (2% - 473 266 mkw.; 49 targów); „Biżuteria, zegarki, akcesoria” (2% - 426 957 mkw.; 53 targi); „Elektronika, komponenty” (1% - 379 130 mkw., 38 targów); „Poligrafia, opakowania” (1% - 359 249 mkw.; 27 targów); „Edukacja” (1% - 358 183 mkw.; 111 targów); „Bezpieczeństwo, ochrona przeciwpożarowa, obrona” (1% - 346 359 mkw.; 34 targi); „Chemia” (1,2% - 318 885 mkw.; 28 targów); :Ochrona środowiska” (poniżej 1% - 263 174 mkw.; 54 targi); „Uroda, kosmetyki” (poniżej 1% - 234 832 mkw.; 38 targów; „Przemysł lotniczy i kosmiczny” (poniżej 1% - 186 123 mkw.; 11 targów); „Nieruchomości (poniżej 1% - 134 059 mkw.; 40 targów); „Przemysł optyczny (poniżej 1% - 77 178 mkw.; 5 targów.

Źródło: www.ufi.org  ; Raport Euro Fair Statistics 2016, UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, wrzesień 2017 r.