Szanuj prawa autorskie. Nie kradnij. Pokochaj oryginał

2018-03-08

Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Stowarzyszenie loveOriginal zapraszają na wystawę: ?WE loveOriginal, organizowanej przy okazji jubileuszowej 10. edycji arena DESIGN oraz z okazji 100-lecia Urzędu Patentowego RP . 

Wystawa organizowana jest w Polsce po raz pierwszy. Jej celem jest zaprezentowanie ikon designu oraz podkreślenie ich autorskiej tożsamości. Organizatorzy wystawy chcą bowiem budować u odbiorców świadomość, że każdy przedmiot ma twarz – swojego autora. – Prawa autorskie są niezbywalne-trwale związane z twórcą, a ich ochrona jest bezterminowa. W świecie, w którym pełno jest produktów inspirowanych oryginałem uznaliśmy, że będąc organizatorem wydarzenia arena DESIGN musimy wyjść z inicjatywą utworzenia stowarzyszenia, które będzie miało rolę edukacyjną i będzie popualaryzowało wiedzę o produktach – będących często klasykami współczesnego wzornictwa i ich twórcach – mówi prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław Trawa.

Wystawa „?WE loveOriginal“ będzie koncentrowała się wokół hasła: Szanuj prawa autorskie. Nie kradnij. Pokochaj oryginał. – Naszym marzeniem jest świat bez podróbek. Stąd pomysł symbolicznego ustawienia kontenera na śmieci oraz akcja „Z falsyfikatem na złom“. Chcemy przekonać odbiorców jak ważny jest szacunek dla twórcy – mówi prezes stowarzyszenia #loveOriginals Berenike Milkowska-Milbrodt.

Wystawa „?WE loveOriginal“ towarzyszy wydarzeniu arena DESIGN, które wspólnie z targami MEBLE Polska i Home Decor, organizowane są przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 6-9 marca.

Współorganizatorzy wystawy: Stowarzyszenie loveOriginal. Międzynarodowe Targi Poznańskie

Mecenas: Urząd Patentowy RP

Kurator: Stowarzyszenie loveOriginal, miejsce ekspozycji: arena DESIGN, Pawilon 5, stoisko 48.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie; fot. Stowarzyszenie #loveOriginal