Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Światowy Kongres UFI: nie ma postępu bez nieustannych zmian

2017-10-16

Zmiany towarzyszą biznesowi nieustannie i przemysł targowy nie jest wyjątkiem. Wartość światowego przemysłu targowego szacuje się na około 49 miliardów euro (55 mld $). Obecnie przemysł targowy rozwija się szybciej, niż cała światowa gospodarka. Aby utrzymać to przyspieszenie i zapewnić dalszy rozwój swoich firmowych portfolio, liderzy przemysłu targowego wciąż muszą weryfikować i na nowo definiować swoje status quo.

W dniach 1 – 4 listopada 2017 roku, na zaproszenie Johannesburg Expo Centre, w Sandton Convention Centre, w samym sercu przemysłowego regionu RPA, odbędzie się 84. Światowy Kongres UFI. Kongres zaskarbił już sobie reputację jako „światowe spotkanie przemysłu targowego”. Kongres oczekuje delegatów z ponad 50 państw, a UFI ponownie zamierza udowodnić, że zasługuje na taką reputację.

„Zwiększanie swoich szans – presje i korzyści” – to główny temat tegorocznego kongresu. Biorąc pod uwagę rosnącą niepewność w polityce i gospodarce, a do tego coraz szybciej postępujące procesy cyfryzacji na świecie - to idealny temat, który pozwoli skoncentrować się na dostosowywaniu się do sytuacji i przezwyciężaniu barier, w taki sposób, aby braną była nadal zrównoważona i kontynuowała ścieżkę wzrostu.

Poszerzony program kongresu rozpocznie się w środę w porze lunchu i zawierał będzie specjalny program popołudniowy. Dodatkowe sesje pojawia się w programie także w piątek po południu, związane będą z możliwościami biznesowymi w Afryce. Oficjalny program trwa od czwartku, 2 listopada. Kongres rozpocznie główny prelegent kongresu, Johan Reyneke, producent wina i mistrz surfingu z Afryki Południowej. Johan jest twórcą pierwszej w Afryce Południowej biodynamicznej winnicy i winiarni i chce podzielić się z uczestnikami Kongresu swoimi doświadczeniami: wyzwaniami i zwycięstwami oraz wolą przezwyciężania przeszkód poprzez zmiany, aby móc stać się odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą.

W programie Kongresu pojawi się także temat Liderów Nowego Pokolenia, którzy zostali wyłonieni w ramach programu UFI 2017 NGL Grant Programme. Pięciu laureatów pochodzących z Libanu, Niemiec, Afryki Południowej, Turcji i Wielkiej Brytanii, zaprezentuje zróżnicowany punkt widzenia na tematy zrównoważonego wzrostu i inteligentnych targów. Program Kongresu zawiera wiele sesji, które pozwolą zgłębić specjalne zainteresowania uczestników. Obrady Grup Specjalnego Zainteresowania (SIG) odbędą się w m.in. tematach: zarządzania dużymi obiektami, zarządzania zasobami ludzkimi, zakłóceń w zakresie cyfryzacji, współpracy z władzami. Podczas SIG w temacie „Najlepszych praktyk” zaprezentują się zwycięzcy konkursów UFI. Prelegenci Kongresu przedstawią swoje interesujące propozycje, strategie, i programy - w tematach działań marketingowych, operacyjnych, zrównoważonego rozwoju i innowacji cyfrowych.

Zamykając program Kongresu, Jochen Witt przedstawi swój przegląd światowego przemysłu targowego. Jochen Witt to jeden z najbardziej popularnych prelegentów kongresu. W dziesiątą rocznicę swoich prezentacji, Jochen spojrzy na przemysł targowy z perspektywy tych ostatnich 10 lat i oceni jak radzili sobie najważniejsi gracze przemysłu targowego. Dokona też analizy światowej polityki i gospodarek państw, w których przemysł targowy jest najsilniejszy. .

Walne Zgromadzenie UFI odbędzie się bezpośrednio przed głównym programem Kongresu, w środę 1 listopada br. Ponieważ wielu delegatów przybędzie do Johannesburga właśnie tego dnia rankiem, zanim rozpocznie się Walne Zgromadzenie, każdy z nich jest zaproszony na lunch w formie bufetu koktajlowego. Po tym, jak sukcesem okazały się sesje tematyczne „UFI Xchange sessions”, ponownie znalazły się one w programie tegorocznego Kongresu – jedna w temacie destynacji, a druga – EventTech.

„Wywierać wpływ oznacza angażować się, wrastać w ten dynamiczny i ekscytujący świat, którego każdy z nas ma zaszczyt być częścią. Poprzez ciężką pracę, zaangażowanie i utwierdzanie się w przekonaniu, że przemysł targowy jest zrównoważony i zdolny do tego aby godnie wnosić wkład w światową gospodarkę. Oczekuję na Was w Afryce Południowej i na 84. Kongresie UFI”, powiedział Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI.

Światowy Kongres UFI to nie tylko wartościowy, wysokiej jakości program zawierający studia przypadku, prezentacje eksperckie, interaktywne dyskusje, to także platforma dla profesjonalistów przemysłu targowego, która umożliwia jednoczenie się na rzecz wspólnych interesów, wymiany doświadczeń i tworzenia partnerstw, co umożliwiają także liczne spotkania networkingowe w przerwach oraz program społeczny. Kongres to doskonałe miejsce aby spotkać lub po raz kolejny zaznajomić się z kolegami z branży oraz spotkać starych znajomych.

Uczestnicy Kongresu wezmą udział w wieczorach tematycznych z tradycyjną kuchnia afrykańską i klimatyczną muzyką, które czynią ten kraj tak wyjątkowym. Będą mieli również okazję eksplorować historię Afryki Południowej lub zachwycać się jej przyrodą podczas wycieczek pokongresowych. Afryka Południowa to tętniący życiem i barwny kraj, pełen pasji i obietnic. To będzie niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Więcej informacji i możliwość rejestracji na: www.ufi.org/joburg2017

Źródło: informacja prasowa UFI – www.ufi.org  -10 października 2017 r.