Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Światowy Dzień Targów 2017 już za nami! Dziękujemy za wsparcie dla branży targowej!

2017-06-11

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego. 

Każdy mógł wziąć udział w kampanii na swój własny sposób, czy to biorąc udział w wydarzeniu okolicznościowym z tej okazji, czy pisząc kilka postów w mediach społecznościowych. Rozejrzyjcie się, czy wokół Was organizowany jest taki event i prześlijcie informację o nim do znajomych, a może sami zorganizujcie takie wydarzenie. Poznajcie nowych znajomych z tej okazji.

Tegorocznym motto kampanii jest hasło: Myśl Globalnie Działaj Lokalni. Chodziło o to, aby każda osoba, która pracuje w branży targowej i przemyśle spotkań, włączyła się w światową akcję w dniu 7 czerwca, szerząc dobre wieści na temat znaczenia branży targowej w gospodarce, pozytywnego oddziaływania branży na tworzenie miejsc pracy, kontakty międzyludzkie, rozwój biznesu, innowacyjność i lokalne inwestycje.

Jeśli przyjrzycie się liczbom, stwierdzicie, iż to nic dziwnego, że przemysł targowy ma tak wielki wpływ na wzrost gospodarczy regionów i państw. Przemysł targowy generuje obroty wielkości 49 miliardów Euro, przez co przynosi ogromne korzyści społeczne i gospodarcze. Każdego roku, na świecie odbywają się dziesiątki tysięcy targów, które służą 4 400 000 wystawców i 260 milionom zwiedzających!

Ta ogromna skala i potencjał przemysłu targowego oznaczają olbrzymie możliwości zrobienia kariery zawodowej w naszej branży. UFI szacuje, że przemysł targowy tworzy około 1,8 miejsc pracy na pełnych etatach – zarówno w firmach targowych, jak i w turystyce biznesowej oraz usługach związanych z organizacją wydarzeń targowych.

Ponad 40 stowarzyszeń targowych z całego świata, zobowiązało się do podjęcia aktywnej kampanii online – na stronach internetowych i w mediach społecznościowych, poprzez publikowanie faktów i liczb potwierdzających siłę i znaczenie przemysłu targowego. Na całym świecie odbyło się również cały szereg wydarzeń okolicznościowych mających na celu wsparcie kampanii i nadanie jej wysokiej rangi.

Wszystkie podjęte aktywności miały za zadanie przyciągnąć uwagę osób spoza branży targowej i przyczynić się do wzrostu ciekawości i zainteresowania targami większej liczby młodych profesjonalistów. W końcu naszej branży bardzo potrzebne są nowe talenty, aby móc dobrze przygotować się na przyszłość. To duże wyzwanie dla nas, aby nie tylko przyciągnąć młode talenty do pracy w naszej branży ale i aby zatrzymać tych młodych ludzi na dłużej. Jedna z aktualnych misji UFI jest właśnie wspieranie młodych talentów, dlatego powstał projekt UFI Next Generation Leadership dla liderów młodego pokolenia i realizowany jest drugi rok z rzędu, przy wsparciu firmy UBM. 

Global Exhibitions Day: Myśl Globalnie – Działaj Lokalnie

Światowy Dzień Targów jest szansą dla nas wszystkich aby uczcić przemysł targowy i promować informację na temat pozytywnego oddziaływania targów na powstawanie miejsc pracy, rozwój działalności biznesowej, kontakty międzyludzkie, rozwój innowacji i inwestycje lokalne.

W tym roku skupimy nasz przekaz informacyjny na czterech „kluczowych komunikatach”, które UFI oraz Partnerzy ŚDT szerzą już od trzech miesięcy:

1. Czym są targi i po co istnieją

2. Targi pozytywnie oddziałują na regiony

3. Targi są zrównoważonym sposobem prowadzenia działalności gospodarczej

4. Przemysł targowy jest doskonałym miejscem na zrobienie przez Ciebie kariery zawodowej

Publikowane online i offline, na całym świecie, te kluczowe komunikaty zawierają informacje potwierdzone danymi statystycznymi. Dodatkowo niektórzy nasi partnerzy przetłumaczą infografiki i wyprodukują filmiki, podczas gdy inni wezmą udział w quizie #GEDQuiz i zaadoptują wszystkie materiały promocyjne, aby skierować je do swoich grup docelowych.

Zarówno w UFI, jak i w partnerskich stowarzyszeniach targowych, wykorzystane zostaną wszystkie siły, aby zaktywizować tylu fanów przemysłu targowego, ilu tylko można. 7 czerwca 2017 roku zapowiada się na wyjątkowy dzień dla nas wszystkich!

Spójrzcie na aktualizowaną listę wydarzeń i działań planowanych wokół Światowego Dnia Targów 2017 #GED17 na stronie www.ufi.org/ged. Lista jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli planujecie wydarzenie lub jakąś aktywność, przekażcie informację na ten temat aby mogła zostać opublikowana na – na adres: ged@ufi.org.

* Kampanię wspierają Partnerzy GED działający pod parasolem UFI:

AAXO (Afryka Południowa), AEFI (Włochy), AEO (Wielka Brytania), AFE (Hiszpania), AFECA (Azja), AFIDA (Ameryka Południowa i Środkowa), AMPROFEC (Meksyk), AOCA (Argentyna), AUMA (Niemcy), CAEM (Kanada), CEFA (Europa Środkowa), CENTREX (Europa Środkowa), CFI (Włochy), EEAA (Australoazja), EEIA (Unia Europejska), EFU (Ukraina), EMECA (Europa), EXSA (Afryka Południowa), FAIRLINK (Szwecja), FAMAB (Niemcy), HKECIA (Hong Kong), IAEE (USA), IDFA (Niemcy), IECA (Indonezja), IEIA (Indie), IELA (Świat), LECA (Liban), MACEOS (Malezja), MFTA (Makao), PCEI (Polska), RUEF (Rosja), SACEOS (Singapur), SECB (Singapur), SISO (USA), TEA (Tajlandia), TFOA (Turcja), UBRAFE (Brazylia) and UNIMEV (Francja).

Global Exhibitions Day 2017 Awards - Nagrody Światowego Dnia Targów

Magazyn Exhibition World (EW), partner medialny UFI, ustanowił i zainaugurował konkurs Global Exhibitions Day 2017 Awards, aby uczcić wszystkie najrozmaitsze kreatywne inicjatywy, które pojawią się wokół obchodów Światowego Dnia Targów 2017 - 7 czerwca 2017 roku.

Nagrody Światowego Dnia Targów mają poparcie UFI i zostaną przyznane przez jury złożone z jurorów reprezentujących magazyn Exhibition World oraz UFI.

Ustanowiono następujące kategorie:

1. Najbardziej Kreatywne Działanie: dla najbardziej ekscentrycznego, zabawnego i trudnego projektu

2. Największe Przedsięwzięcie Online w Szerokiej Skali: w uznaniu dla najbardziej ambitnej inicjatywy marketingowej zrealizowanej w sieci

3. Największe Przedsięwzięcie Offline w Szerokiej Skali: dla najbardziej spektakularnej akcji offline

4. Najlepsza Inicjatywa Wspierająca: nagroda dla inicjatywy, która najlepiej wspiera targi jako branżę.

Zwycięzcy zostaną przedstawieni w najbliższej edycji magazynu EW oraz otrzymają nagrodę. Jako część obchodów ŚDT, w okresie przed Światowym Dniem Targów magazyn Exhibition World zamieści w sieci blogi i przykłady akcji promocyjnych.Masz plany na #GED17 i chcesz się nimi pochwalić? Zgłoś się do Toma Halla z EW: thall@mashmedia.net

Global Exhibitions Day na kanale YouTube

www.ufi.tv, kanał UFI na YouTube, prezentuje dedykowane Światowemu Dniu Targów playlistę zawierająca ponad 80 filmików. UFI próbuje wyłapać najlepsze filmiki #GED17 krążące w sieci i dodaje je do kolekcji. Ale jeśli chcesz sprawdzić czy twój film jest na liście, skontaktuj się z nami i wyślij link na: ged@ufi.org.

Przemysł targowy jest doskonałym miejscem na zrobienie przez Ciebie kariery zawodowej

#GED17 zwraca szczególną wagę na ludzki aspekt targów. Kampania eksponuje szeroki wachlarz możliwości zawodowych jakie przemysł targowy ma do zaoferowania, dlatego prezentuje głosy przemysłu targowego – obecnych i przyszłych profesjonalistów branży. To głosy profesjonalistów którzy są zajmują się targami od ponad 30 lat, a także studentów, którzy właśnie stawiają pierwsze kroki zawodowe w przemyśle targowym.

MATERIAŁY DO POBRANIA TU

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PIPT

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ UFI

Źródło: UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego www.ufi.org,  Polska Izba Przemysłu Targowego www.polfair.pl