Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Światowy Dzień Targów - 8 czerwca 2016 r. - zjednoczył branżę targową na świecie

2016-07-13
Pierwszy w historii Światowy Dzień Targów, w dniu 8 czerwca 2016 roku, zmobilizował tysiące profesjonalistów z branży targowej na całym świecie. Inicjatywa ustanowiona przez UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego oraz IAEE – Międzynarodowe Stowarzyszenie Targów i Eventów. Projekt zadecydowany pół roku wcześniej ma na celu przede wszystkim uświadomienie ogromnego znaczenia społecznego i gospodarczego przemysłu targowego. Przy wsparciu UFI powstała wyjątkowa sieć współpracy złożona z 56 krajowych stowarzyszeń branży targowej, dzięki którym z powodzeniem przeprowadzono ogromną akcję Światowy Dzień Targów.

Od dawna wiele osób z branży targowej mówiło o tym, że dobrze byłoby ustanowić dzień, w który cały przemysł targowy świętuje swoje święto i przekazuje jednym głosem ważne informacje na temat roli i znaczenia targów, nie tylko w poszczególnych krajach, ale i w skali całego świata. Jestem pod ogromnym wrażeniem ogromnego wsparcia jakiego inicjatywie Światowy Dzień Targów udzieliły organizacje i firmy targowe z całego świata. W ten dzień świętowała cała nasza branża i wszyscy ludzie ją tworzący.”, powiedział prezydent UFI, Sergey Alexeev. “Jestem bardzo szczęśliwy, iż jako prezydent UFI mogłem osobiście wesprzeć obchody Światowego Dnia Targów 2016.”, dodał.

Targi: liczby mówią

W ramach projektu Światowy Dzień Targów, partnerzy tej inicjatywy udostępnili statystyki, które obrazują skalę przemysłu targowego na świecie i jego wartość. Marketing face-to-face (twarzą w twarz) to jeden z najbardziej efektywnych kanałów medialnych w zakresie pozyskiwania klientów i potencjalnych partnerów biznesowych. To właśnie targi oferują tak ważną możliwość spotkania twarzą w twarz z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowym, przyciągając w sumie na świecie ponad 260 milionów zwiedzających rocznie.

Targi nie tylko są w stanie pobudzać rozwój poszczególnych rynków branżowych, lecz generalnie stymulują wzrost gospodarczy i rozwój infrastruktury. Wartość światowego przemysłu targowego szacuje się na 55 miliardów USD.

Targi umożliwiają prezentacji w jednym miejscu wiodących produktów w danej branży oraz innowacji. Dzięki 4,4 milionom przedsiębiorstw uczestniczących co roku w targach na świecie, targi wspierają rozwój handlu i oddziałują jako silny instrument internacjonalizacji.

#GED16 i jego zasięg

Projekt Światowy Dzień Targów pozwolił pogłębić wiedzę o tym różnorodnym i wyjątkowym miejscu pracy jakim są targi i przemysł targowy. Tysiące profesjonalistów przemysłu targowego włączyło się w działania i wydarzenia zorganizowane z tej okazji w 60 państwach na całym świecie. Akcję Światowy Dzień Targów 2016 wsparły stowarzyszenia i firmy targowe, uczelnie wyższe i indywidualni wykładowcy akademiccy. Ponadto wielu indywidualnych organizatorów targów, operatorów obiektów targowych u firmy świadczące usługi dla targów zorganizowało w swoich firmach własne obchody z okazji ŚDT. Do sukcesu kampanii Światowy Dzień Targów w dużym stopniu przyczyniły się media społecznościowe i działania w Internecie. Tylko w sam dzień 8 czerwca, opublikowano tysiące tweedów, setki tzw. selfie z logo Światowego Dnia Targów. Odbyły się także dziesiątki specjalnych wydarzeń poświęconych Światowemu Dniu Targów, które umożliwiły profesjonalistom targowym prezentację funkcji targów i zwiększenie świadomości klientów i partnerów na temat znaczenia przemysłu targowego na świecie.

Media społecznościowe - Facebook, Twitter, YouTube i LinkedIn w ciągu ostatnich kilku miesięcy buzowały prezentacjami działań pod hasztagiem #GED. Grupa użytkowników Facebooka na profilu Światowy Dzień Targów w okresie przed 8 czerwca 206 r. wzrastała średnio dziennie o około 200 nowych osób. Pojawiły się niezliczone zdjęcia, filmiki video, informacje prasowe, artykuły prasowe i dyskusje, hasztag #GED16 był w ciągłym użyciu. Jeden z filmików video opublikowany dla wsparcia projektu Światowy Dzień Targów w ciągu pierwszych 24 godzin obejrzało 60 000 widzów.

Ogromny odzew z jakim spotkała się pierwsza w historii kampania „Światowy Dzień Targów” dowodzi, że ta akcja była bardzo potrzebna. Chcielibyśmy wyrazić podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu Światowego Dnia Targów 2016. Zachęcam każdego do dalszego promowania znaczenia targów, do dzielenia się z informacjami na temat targów, a wreszcie do zaznaczenia w kalendarzu 2017 roku daty 7 czerwca, a w kolejnych latach - pierwszej środy czerwca, jako daty kolejnych akcji - Światowy Dzień Targów. Właśnie w te dni ponownie świętować będziemy Światowy Dzień Targów.”, stwierdził Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego.

Po analizie wciąż napływających z poszczególnych państw do UFI raportów na temat działań zrealizowanych w ramach projektu Światowy Dzień Targów 2016, UFI wraz z Partnerami kampanii z całego świata w nadchodzących tygodniach opracuje koncepcję ŚDT 2017. UFI będzie kontynuowało rolę globalnego centrum koordynującego działania realizowane przez wszystkie zaangażowane stowarzyszenia targowe.

Z pełną listą działań podjętych z okazji Światowego Dnia Targów i zgłoszonych do UFI, można zapoznać się na stronie www.ufi.org/ged , gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco lista działań.

Projekt „Światowy Dzień Targów” został oficjalnie ustanowiony w styczniu 2016 r. Partnerami projektu są następujące stowarzyszenia targowe: UFI (Świat) oraz AAXO i EXSA (Afryka Południowa), AEFI i CFI (Włochy), AEO (Wielka Brytania), AFE (Hiszpania), AFECA (Azja), AFIDA (Ameryka Środowa i Południowa), AMPROFEC (Meksyk), AOCA (Argentyna), AUMA and Fairlink (Szwecja), FAMAB (Niemcy), CAEM (Kanada), CEFA i CENTREX (Europa Środkowa), EEAA (Australoazja), EEIA (Unia Europejska), HKECIA (Hong Kong), IAEE i SISO (USA), IECA (Indonezja), IEIA (Indie), IELA (świat), IFES (świat), LECA (Liban), MACEOS (Malezja), MFTA (Makao), PCEI (Polska), RUEF (Rosja), TEA (Tajlandia), UBRAFE (Brazylia) and UNIMEV (Francja).

Materiały dotyczące Światowego Dnia Targów do pobrania 

Źródło: UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego; www.ufi.org