Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

PIPT Partnerem Strategicznym Meetings Week Poland 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego została Partnerem Strategicznym prestiżowego wydarzenia Meetings Week Poland 2017, które odbędzie w Warszawie w dniach 20-24 marca br.

MP Power Awards – PIPT Partnerem konkursu

Polska Izba Przemysłu Targowego, jako Partner projektu, zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu branży eventowej MP Power Awards. W konkursie jurorzy wybierają najlepsze projekty, obiekty oraz w tym roku po raz pierwszy – produkt eventowy. Nagradzają także wyróżniające się osobowości branży oraz kreatywnych. Finał MP Power Awards, jednocześnie finałowy event Meetings Week Poland 2017 odbędzie się 24 marca w przestrzeni Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

Przemysł targowy zmienia swoje oblicze. O inspiracjach do działania i wyzwaniach dla branży na 83. Światowym Kongresie UFI w Szanghaju

83. Światowy Kongres UFI, największy doroczny międzynarodowy zjazd liderów przemysłu targowego, odbył się w Szanghaju w dniach 9-12 listopada br. Celem Kongresu było wesprzeć aktualną wiedzą i ponownie zainspirować do działania profesjonalistów targowych z kilkudziesięciu państw.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

Komitet Edukacji UFI gościem Międzynarodowych Targów Poznańskich

Wśród członków Komitetu Stowarzyszeń UFI są między innymi obecnie doskonale znane Polskiej Izbie Przemysłu Targowego, z racji wieloletniej współpracy w zakresie edukacji targowej: Enrica Baccini z Fiera Milano, przewodnicząca Komitetu Edukacji UFI oraz wiceprzewodnicząca KE, Bettina Rosenbach z AUMA – Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Targowego. Od ubiegłego roku Polskę reprezentuje w Komitecie Edukacji Izabella Koniak, szefowa wydziału kadr MTP, która w imieniu zarządu targów poznańskich pełniła rolę gospodarza. UFI reprezentowała Eleonora Robuschi, koordynator ds. edukacji.

drukuj

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów. Światowy Dzień Targów wśród tematów egzaminacyjnych.

2016-12-15

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Prezentacje powstawały w ramach przedmiotu Targi i Wystawy Międzynarodowe, prowadzonego przez prof. dr hab. Henryka Mruka, wybitnego specjalistę w zakresie marketingu targowego, dla studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Na taką formę zaliczenia przedmiotu zdecydowało się niemal 130 studentów, którzy pracowali w kilkuosobowych grupach.

Znakomita wiedza i wysoki poziom prac

W tym roku ponownie uwagę jurorów zwrócił bardzo wysoki poziom prezentacji. – Biorąc pod uwagę nasze kilkuletnie doświadczenia w organizacji tego zaliczenia w takiej formie, mogę stwierdzić, że poziom tegorocznych prac był najwyższy. Wszystkie wystąpienia były bardzo dobrze przygotowane od strony merytorycznej i formalnej. Kolejny raz mogliśmy przekonać się, że aktualne trendy i zagadnienia związane z targami nie są studentów obce. Znakomicie czują się w tematach mediów społecznościowych i nowych technologii, ale także w problematyce startupów, sztucznej inteligencji, edukacji dzieci i ochrony zwierząt. – oceniał tegoroczne wystąpienia prof. Henryk Mruk.

Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, a zarazem prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego, przemawiając do studentów na targach podziękował im za liczny udział i doskonałe przygotowanie do egzaminu. – W mojej ocenie wszystkie wystąpienia były niezmiernie ciekawe i przemyślane, a zarazem bardzo dobrze przygotowane od strony wizualnej. Naszą uwagę zwróciły także znajomość dress codu i znakomita prezencja studentów, co dodało powagi, ale i uroku egzaminowi, stwierdził P. Trawa.

Światowy Dzień Targów zaciekawił studentów

Wśród zaproponowanych studentom kilkunastu tematów powiązanych z problematyką targową, po raz pierwszy znalazł się temat Światowego Dnia Targów. - Bardzo cieszę się, że temat Światowego Dnia Targów wybrały dwa zespoły studentów. Jedna z dzisiejszych prezentacji podkreślała ważną rolę targów jako instrumentu innowacyjności. Promocja znaczenia targów w tym właśnie aspekcie to jeden z głównych przekazów globalnej kampanii UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, zrealizowanej przy współpracy z organizacjami targowymi z kilkudziesięciu państw. Polska Izba Przemysłu Targowego jest jednym z inicjatorów akcji i członkiem grupy roboczej GED w UFI. Global Exhibitions Day będziemy ponownie obchodzić 7 czerwca 2017 roku, ale już od dobrych kilku tygodni temat towarzyszy naszym bieżącym działaniom. – powiedziała Marzenna Łukaszewicz, dyrektor PIPT, która szefowała jednej z trzech komisji egzaminacyjnych.

Źródło: Polska Izba Przemysłu Targowego, 15 grudnia 2016 r.