Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Seria plakatów organizatora targów Bologna Fiere zwycięzcą 21. Międzynarodowego Konkursu na Plakat Targowy

2017-10-12

Jury 21. Międzynarodowego Konkursu na Plakat Targowy ogłosiło zwycięzcę tegorocznej edycji prestiżowego, jedynego w swym rodzaju konkursu na plakat targowy. Nawet dzisiaj, w dobie cyfryzacji, plakat pełni ważną rolę w promocji przemysłu targowego. Organizowany przez UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego oraz Międzynarodowe Targi Płowdiw (Bułgaria), jedyny w swoim rodzaju konkurs nagradza wyjątkowe przykłady współczesnej sztuki plakatowej, która począwszy od 1997 roku promuje międzynarodowy przemysł targowy.

Do tegorocznego konkursu organizatorzy targów z całego świata zgłosili ponad 100 plakatów i serii plakatów promujących konkretne targi w 17 państwach. Jury dokonało oceny wszystkich plakatów które zakwalifikowały się do konkursu na podstawie następujących kryteriów oceny: interpretacja tematu targów, koncepcja designerska, integralność i oryginalne przedstawienie parametrów technicznych targów, daty, miejsca organizacji i nazwy targów itp.

Seria plakatów przedstawiona przez organizatora Bologna Fiere z Włoch, aprojektowana przez studio fotograficzne Olivero Toscani Studio, została jednogłośnie wybrana w głosowaniu tajnym na zwycięzcę Wielkiej Nagrody 2017. Zwycięzka seria sześciu plakatów została zaprojektowana w celu promocji targów Cosmoprof, skierowanych do profesjonalistów z branży kosmetycznej organizowanych w kilku krajach. Zdaniem Jury to wyjątkowo kreatywny projekt.

Kompletna lista nagrodzonych plakatów wygląda następująco::

Laureat Wielkiej Nagrody: seria plakatów dla targów Cosmoprof, organizator Bologna Fiere (Włochy), projekt Olivero Toscani Studio.

2. Nagroda: plakat dla targów International Green Week 2017, organizator Messe Berlin (Niemcy), projekt agencja kreatywna Butter Berlin.

3. Nagroda: plakat dla Vietnam International Café Show – puchar świata (Korea Południowa), projekt EPPN.

Wyróżnienie: plakat dla targów India Nuclear Energy 2016.UBM India (Indie).

Zwycięzca Wielkiej Nagrody 21. Międzynarodowego Konkursu na Plakat Targowy w uznaniu za projekt serii plakatów otrzymał unikatową statuetkę autorstwa bułgarskiego rzeźbiarza Yanko Nenova. Pozostali laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Międzynarodowy Konkurs na Plakat Targowy 2018 - organizatorzy zapraszają do udziału!

Doroczny Międzynarodowy Konkurs na Plakat Targowy promuje najznakomitsze przykłady plakatów wyprodukowanych przez organizatorów targów z całego świata.

Każdego roku nagradzane są najlepsze plakaty reklamujące konkretne targi, zaś co dwa lata profesjonaliści targowi są zapraszani do przedstawienia swojej twórczości w drugiej kategorii, tj. temacie promocji całego przemysłu targowego. W 2018 roku Konkurs będzie organizowany w tych dwóch kategoriach.

Promocja roli jaką pełnią targi stoi u podstaw światowej kampanii Global Exhibitions Day (GED). Od momentu rozpoczęcia kampanii w 2016 roku, uzyskała ona wsparcie kluczowych graczy przemysłu targowego na świecie z ponad 70 państw. Organizatorzy Międzynarodowego Konkursu na Plakat Targowy 2018 postanowili zadedykować nagrodę w kategorii promocja przemysłu targowego plakatom promującym siłę kontaktów „Twarzą w Twarz” w kontekście kampanii Global Exhibitions Day 2018.

Doroczny Międzynarodowy Konkurs na Plakat Targowy nagradza najlepsze plakaty wyprodukowane przez organizatorów targów na całym świecie. Konkurs organizowany jest od 1997 roku przez Międzynarodowe Targi Płowdiw, zaś os 2003 roku współorganizatorem konkursu jest UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego. Obecnie jest to powszechnie ceniony konkurs w dziedzinie sztuki plakatowej.

Międzynarodowe Targi Płowdiw będą miały przyjemność gościć Jury Konkursu w 2018 roku, a także będą koordynować proces oceny zgłoszeń konkursowych. Organizatorzy zapraszają członków UFI do nadsyłania swoich najlepszych plakatów promujących konkretne targi lub cały przemysł targowy.

Wszystkie plakaty zostaną wystawione podczas Międzynarodowych Targów Technicznych 2018 w Płowdiw, w Bułgarii. W czasie trwania tych targów międzynarodowe jury konkursu złożone z uznanych projektantów i artystów, przedstawicieli UFI i ekspertów targowych, dokona wyboru laureatów konkursu.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas Światowego Kongresu UFI 2018 w Petersburgu (Rosja), którego laureaci będą gośćmi. Promocja zwycięskich prac w całej branży targowej odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej UFI, Facebooka Twittera i LinkedIn. Informacje prasowe na ich temat ukaże się na łamach newslettera UFI Info i w innych głównych międzynarodowych magazynach branżowych.

Udział w Konkursie 2018

Konkurs jest otwarty dla Członków UFI a udział w konkursie jest bezpłatny. Plakaty mogą być zgłoszone do jednej z dwóch kategorii:

Kategoria 1: Global Exhibitions Day: dzieła promujące cały przemysł targowy - lub

Kategoria 2: plakaty promujące konkretne targi

Jury dokona oceny wszystkich plakatów zakwalifikowanych z uwzględnieniem następujących kryteriów: interpretacja tematu targów, koncepcja designerska, integralność i oryginalne przedstawienie parametrów technicznych targów, daty, miejsca organizacji i nazwy targów itp.

Zamierzasz wziąć udział w konkursie? Przygotuj zgłoszenie i prześlij je pocztą elektroniczną do 29 czerwca 2018 roku. Organizatorzy czekają na zgłoszenia!

W 2017 roku do konkursu zgłoszono 107 plakatów z 17 państw.

Zobaczyć wszystkie plakaty zgłoszone do poprzednich edycji konkursu można na stronie www.ufi.org/postercompetition   - tam również znajduje się regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe.

Źródło: www.ufi.org