Strefa członkowska:

korzyści z członkostwa
  • www.ufi.org
  • www.kig.pl
  • www.exhibition-alliance.eu
Honorowe Tytuły PIPT Ambasador Targów 2016 wręczone podczas Jubileuszowej 30. edycji targów ENERGETAB

W dniu 12 września br. w Bielsku Białej, podczas 30. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Ambasadora Targów 2016" Jackowi Krywultowi - Prezydentowi Bielska – Białej i Karolowi Nagy – byłemu dyrektorowi zarządzającemu CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Ukazał się Raport PIPT Targi w Polsce w 2016 roku. Polska branża targowa ma za sobą kolejny udany rok.

Wzrost liczby zwiedzających na targach o 7,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrost liczby wystawców ogółem o 1,7% oraz przyrost powierzchni wynajętej o 9,6% - to wyniki ponad dwustu targów w Polsce w 2016 roku, monitorowanych przez Polską Izbę Przemysłu Targowego, poparte audytem CENTREX - Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych, które wskazują na bardzo udany miniony sezon.

Światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja

Z okazji Światowego Dnia Targów 2017 miała miejsce światowa premiera gry Targi Taktyka Okazja, której autorem jest Jacek Kisiała z firmy Extend Vision. Gra, nad którą swój patronat objęła Polska Izba Przemysłu Targowego została zgłoszona do prestiżowego konkursu Global Exhibitions Day Awards.

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych obchodzi Jubileusz 20-lecia

CENTREX Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, stowarzyszenie wiodących organizatorów Europy Środkowowschodniej, którego celem jest działanie na rzecz transparentności danych statystycznych targów, świętowało Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 18-20 maja 2017 roku w Pradze odbyło się Walne Zgromadzenie oraz międzynarodowa konferencja branżowa.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Światowy Dzień Targów 2017

Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, gorąco zachęcamy Was do przyłączenia się do tej pozytywnej kampanii promocyjnej Światowy Dzień Targów, którą od 2016 roku UFI – Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego realizuje przy wsparciu Partnerów z całego świata: regionalnych i krajowych stowarzyszeń targowych oraz licznych organizatorów targów, operatorów obiektów targowo –konferencyjnych oraz dostawców usług dla przemysłu targowego.

Sukcesem zakończyła się Europejska Konferencja UFI 2017 w Kolonii poświęcona siłom napędowym rozwoju przemysłu targowego w przyszłości

UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, platforma łączącą organizatorów targów, zarządzających obiektami targowo – konferencyjnymi oraz krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia targowe z Europy i całego świata znów zagląda w przyszłość targów. Zmiana formatu imprez, zmiana oczekiwań wystawców i zwiedzających, globalne kompetencje, a także coraz bardziej inteligentne, cyfrowo zarządzane obiekty – to tematy tegorocznej Europejskiej Konferencji UFI pod tytułem „Nadszedł czas!”, która odbyła się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 10-12 maja br.

Walne Zgromadzenie PIPT za nami

Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego odbyło się 20 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godzinie 12.00 w Poznaniu, World Trade Center. Obrady poprzedzone były szkoleniem, które zorganizowała Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Krajową Izbą Gospodarczą.

Stanowisko PIPT w sprawie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę (druk 870)- o co chodzi przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

PIPT gospodarzem spotkania z Krajową Izbą Gospodarczą

W dniu 5 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyło się spotkanie izb zrzeszonych w Krajowej Izbie Gospodarczej z jej prezesem, Andrzejem Arendarskim. Spotkanie, którego gospodarzami byli Andrzej Arendarski, prezes KIG oraz Przemysław Trawa, prezes Rady PIPT, dotyczyło aktualnej sytuacji izb gospodarczych oraz zadań stojących przed Krajową Izbą Gospodarczą. W spotkaniu udział wzięli prezesi izb gospodarczych z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Jacek Krywult i Karoly Nagy Ambasadorami Targów 2016

W dniu wczorajszym poznaliśmy Ambasadorów Targów 2016 - zostali nimi Jacek Krywult, Prezydent Bielska-Białej oraz Karoly Nagy, wieloletni dyrektor CENTREX- Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych.

Nagrody w konkursie Ekspozycja Roku 2016 wręczone!

W dniu 23 marca br., podczas Gali Złotego Medalu MTP – Wybór Konsumentów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Polskiej Izby Przemysłu Targowego "Ekspozycja Roku 2016" . W tym miejscu znajdziecie Państwo pełną listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdali kolejny egzamin z targów

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach, zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Odpaliła w Polsce kampania Światowy Dzień Targów 2017

Polska Izba Przemysłu Targowego z radością dołączyła do grona Partnerów organizowanej po raz drugi w przyszłym roku, globalnej kampanii UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego) pod nazwą Światowy Dzień Targów 2017. Akcję wspierają liczne krajowe i międzynarodowe organizacje targowe, zrzeszone w Komitecie Stowarzyszeń UFI.

Aktualne trendy i wyzwania stojące przed polską branżą targową w centrum uwagi liderów rynku podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku

VIII Zimowy Zjazd PIPT już za nami! To doroczne najważniejsze wydarzenie branży targowej w Polsce odbyło się w dniach 23-25 listopada br., tym razem w Ciechocinku, słynnym polskim kurorcie zwanym „perłą polskich uzdrowisk”. Za sprawą organizatora konferencji – Polskiej Izby Przemysłu Targowego, integratora branży i jedynej ogólnopolskiej organizacji samorządu targowego, krajowi liderzy branży targowej spotkali się, aby przedyskutować gorące tematy branżowe i poznać światowe trendy, szkolić się w nowych dziedzinach wiedzy i po prostu, dobrze się bawić.

PIPT i CENTREX będą kontynuować wieloletnią współpracę w dziedzinie audytu danych statystycznych targów w Polsce

W dniu 23 listopada br., podczas VIII Zimowego Zjazdu PIPT w Ciechocinku, miało miejsce podpisanie przez Polską Izbę Przemysłu Targowego oraz CENTREX – Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych, kolejnej umowy o współpracy w zakresie audytu i oceny danych statystycznych targów organizowanych przez członków Izby. Umowa zawarta na lata 2017-2019, jest kolejnym etapem wieloletniej współpracy pomiędzy tymi dwoma wiodącymi organizacjami branży targowej z regionu Europy Środkowowschodniej.

Targi dają więcej!

Targi dają więcej! To główne hasło trwającej od maja br. ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Ma wzmocnić pozytywny wizerunek targów jako istotnego narzędzia marketingowego. Ma przekonać Polaków do tego, że bez względu na wiek, zainteresowania i zawód każdy znajdzie na Targach coś dla siebie.

II Zimowy Bieg Polskiej Izby Przemysłu Targowego

Najbardziej wysportowani i propagujący zdrowy styl życia uczestnicy VIII Zimowego Zjazdu PIPT, w Ciechocinku w dniach 23-25 listopada br., wzięli udział w II Zimowym Biegu PIPT. Bieg został zorganizowany wzdłuż słynnych ciechocińskich tężni solankowych, przy wsparciu miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prof. Jacek Majchrowski odbrał Honorowy Tytuł Ambasador Targów 2015

Podczas ceremonii otwarcia 20. Jubileuszowych Targów książki w Krakowie w dniu 27 października br. odbyło się wręczenie Honorowego Tytułu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ambasador Targów 2015. Tytuł ten, decyzją Kapituły PIPT przyznano Panu Prof. Jackowi Majchrowskiemu, Prezydentowi Krakowa.

Goście z EMECA na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W dniach 20-21 października na Targach Poznańskich odbyło się walne zgromadzenie EMECA, Europejskiego Stowarzyszenia Głównych Centrów Wystawienniczych.

drukuj

Przemysł targowy zmienia swoje oblicze. O inspiracjach do działania i wyzwaniach dla branży na 83. Światowym Kongresie UFI w Szanghaju

2016-11-28

83. Światowy Kongres UFI, największy doroczny międzynarodowy zjazd liderów przemysłu targowego, odbył się w Szanghaju w dniach 9-12 listopada br. Celem Kongresu było wesprzeć aktualną wiedzą i ponownie zainspirować do działania profesjonalistów targowych z kilkudziesięciu państw.

Tegoroczny Kongres UFI, pod mottem „ Efekt fali – przemysł targowy zmienia swoje oblicze”, poruszał zagadnienia związane z najbliższą przyszłością branży targowej. Międzynarodowi eksperci i młodzi liderzy branży dyskutowali o tym jak firmy targowe będą prosperować w szybko zmieniającym się dziś środowisku przemysłu targowego. W odczuciu wielu profesjonalistów targowych na przyszłość tę wpływ mają: postępująca digitalizacja, niestabilna sytuacja polityczna i przemieszczanie się sił gospodarczych na świecie.

Główny prelegent Kongresu, Ayesha Khanna z Singapuru, ekspert w zakresie inteligentnych miast i strategii edukacji, założycielka Hybrid Reality Institute, zachęciła delegatów do poddania się „fali zmian”. Na pytanie, dlaczego przemysł targowy wciąż rozwija się z powodzeniem, odpowiedziała: „ponieważ daje obietnicę - obietnicę rynku, na którym osiąga się sukcesy. Kupujący ufają, że znajdziemy dla nich właściwych sprzedających, a sprzedający wierzą, że przyprowadzimy do nich właściwych kupujących.”

Małe zmiany mogą wywierać wielki wpływ, i jak fala, rozchodzić się daleko i szybko. W minionych 25 latach przemysł targowy czerpał korzyści z globalizacji; czerpał z rynków i kultur, które otwierały się. Obecnie czasy się skomplikowały: digitalizacja (cyfryzacja)odmienia firmy i ich działalność biznesową na całym świecie w coraz szybszym tempie. Klimat polityczny na ważnych rynkach globalnych również zmienia się – stabilizację stopniowo zastępuje niepewność. Jak reagować na toczące się fale? Jak „utrzymać się na falach zmian”? Jak wykorzystywać zmiany, jak czerpać z nich korzyści? Wykład otwierający 83. Kongres UFI miał właśnie za zadanie potwierdzić zachodzące zmiany, pokazać ich skalę i uzmysłowić konieczność zdecydowanego reagowania na zmiany, wreszcie, miał ponownie uzmysłowić wyjątkowe walory przemysłu targowego jako klucza do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Wizję przyszłości przemysłu targowego roztoczyło także pięciu młodych laureatów nowego projektu UFI „Liderzy Następnego Pokolenia” - z Niemiec, Indii, Iranu, Kataru i Stanów Zjednoczonych. „Łamiąc wszelkie reguły gry”, podzielili się swoimi odważnymi wyobrażeniami na ten temat.

Dwie ścieżki tematyczne – do wyboru

Tegoroczna nowa, elastyczna formuła Kongresu UFI umożliwiała każdemu uczestnikowi dokonanie wyboru ścieżki tematycznej konferencji pod kątem własnych zainteresowań. Był to wybór pomiędzy „ścieżką strategiczną”, z analizą ekspercką tematu digitalizacji w branży targowej i tematu oczekiwań ze strony zwiedzających na targach, a „ścieżką operacyjną”, z tematem zaangażowania wystawcy oraz zagadnieniami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

W ramach obu ścieżek organizatorzy Kongresu zaproponowali interesujące tematy:

Ścieżka strategiczna: Czego chcą, a czego nienawidzą zwiedzający na targach?

Istnieje jeden kluczowy element decydujący o sukcesie targów, który jest w znacznym stopniu niedoceniany: to zwiedzający. Dlatego też UFI, wspólnie z Explori, postanowiło odkryć co lubią, a czego nienawidzą na targach zwiedzający. Była to lekcja m.in. o tym: czy i gdzie na świecie, dostęp do WIFI musi być bezpłatny, gdzie trzeba zainwestować w dobre jedzenie na targach. Podczas tej sesji zaprezentowano wyniki nowego badania UFI przy współpracy z firmą Explori. Uczestnicy mogli porównać priorytety gości na różnych rynkach targowych.

Ścieżka strategiczna: Online 2 Offline 2 Online – sukces?

2016 to rok, w którym liderzy przemysłu targowego rozwijali usługi w sferze cyfrowej i rozpoczęli współpracę z liderami gospodarki cyfrowej. O ile w latach 2014 - 2015 wszyscy starali się zrozumieć postępującą cyfryzację i przygotować strategie w tej dziedzinie, o tyle w 2016 roku nadszedł czas próby i wdrażania tych strategii. Uczestnicy 83. Kongresu UFI poznali sekrety najbardziej spektakularnej w naszej branży współpracy w sferze „ Online2Offline”: pomiędzy firmą UBM i portalem Alibaba – największą na świecie platformą handlowej B2B. Podczas wspólnej sesji obie firmy podzieliły się doświadczeniami z podróży w sferze biznesu Online2Offline, z uwzględnieniem korzyści, jakie niesie ona dla naszych klientów oraz interesujących wniosków dla naszej branży.

Ścieżka operacyjna: Targi, które angażują nasze zmysły

Udane targi oferują dziś znacznie więcej, niż tylko powierzchnię targową, na której mają miejsce kontakty handlowe. Targi coraz bardziej kładą nacisk na sferę zmysłową, poświęcając wiele uwagi kwestiom akustyki, żywności, a nawet zapachu. Panel poświęcony był właśnie tym aspektom, które tworzą klimat świetnych targów. Design, dźwięk, jedzenie, zapach i wiele innych – to właśnie za ich pomocą można w interesujący sposób doskonalić formułę targów.

Ścieżka operacyjna: Ochrona zdrowia i bezpieczeństwo

Sprawność operacyjna jest motorem sukcesu, zarówno dla organizatora targów jak i dla obiektu targowo – konferencyjnego. Jednak są inne zagadnienia, których rola obecnie wzrasta. To ochrona zdrowia i bezpieczeństwo. Akty terrorystyczne, z których dużą liczbą mamy dziś do czynienia na całym świecie, spowodowały, że podczas targów i wydarzeń publicznych podejmowane są wzmożone środki ostrożności. Ta sesja służyła zaprezentowaniu światowych trendów w tej dziedzinie.

Grupy Specjalnego Zainteresowania (Special Interest Groups – SIG)

W ramach tego cyklu sesji uczestnicy Kongresu mogli zagłębić się w tematy bardzo istotne dla ich działalności biznesowej, takie jak: rozbudowa i modernizacja obiektów, zarządzanie obiektami, zarządzanie zasobami ludzkimi, problemy w sferze cyfryzacji.

Sporym zainteresowaniem cieszył się panel SIG poświęcony dużym centrom targowo – konferencyjnym i modelom zarządzania takimi obiektami. Omawiano różne modele budowy nowych obiektów i modernizacji starych. Zarządzający obiektami w Chinach, Europie i Ameryce Północnej dzielili się swoimi opiniami na temat tego, czym jest dla nich centrum targowo – konferencyjne przyszłości. Dyskutowali na temat tego, który model jest idealny z punktu widzenia lokalizacji i architektury i który spełni oczekiwania ich klientów, a nawet je wyprzedzi.

Z kolei podczas sesji SIG poświęconej zarządzaniu zasobami ludzkimi poruszony został problem zatrzymania rotacji pracowników. Specjaliści w tej dziedzinie dzielili się wiedzą na ten temat i przedstawili najlepsze praktyki w zakresie przeciwdziałania rotacji pracowników. Przewodnicząca Komitetu Edukacji, Enrica Baccini, przedstawiła wyniki badania przeprowadzonego w tym temacie wśród członków UFI.

Zagadnienia cyfryzacji także były w centrum zainteresowania profesjonalistów targowych w ramach jednego z paneli SIG. Od momentu pojawienia się internetu, przemysł targowy traktował go jako rywala i potencjalne zagrożenie dla branży. Internet okazał się jednak motorem wzrostu i dziś współpraca firm targowych z firmami oferującymi usługi cyfrowe rozwija się doskonale. Obie branże rozumieją się coraz lepiej, jednak czasami pojawiają się nowe możliwości, które budzą wątpliwości i mogą zmienić uwarunkowania funkcjonowania branży. Był to jeden z tematów dyskusji.

Atrakcyjność rynku targowego Stanów Zjednoczonych dla międzynarodowych operatorów targowych była specjalnym tematem w ramach sesji SIG. Co czeka ten rynek obecnie, po kilku latach ciągłego wzrostu? W jaki sposób wynik wyborów prezydenckich w dniu 8 listopada wpłynie na biznes targowy w USA?

Delegaci Kongresu wzięli też udział w wysoko ocenianej co roku sesji poświęconej podsumowaniu kondycji przemysłu targowego na świecie. Temat ten przedstawił tradycyjnie Jochen Witt.

Na zakończenie 2-dniowego szkolenia podczas 83. Kongresu UFI odbyła się dyskusja panelowa poświęcona współpracy pomiędzy organizatorami targów, operatorami obiektów i firmami świadczącymi usługi dla targów i zagadnieniom konkurencji pomiędzy nimi, w kontekście przemian technologicznych i zmian w prawodawstwie. Targi to efekt pracy zespołowej: organizatorzy targów, operatorzy obiektów i firmy usług targowych tworzą „złoty trójkąt” dla wystawców i zwiedzających, jednak pod warunkiem, że ta współpraca jest idealnie zgrana i wyważona. Czy firmy targowe potrafią obecnie scalić te sfery działalności biznesowej? Czy lepiej, gdy będą one dalej specjalizować się w swojej podstawowej działalności? Kwestie tych relacji biznesowych są zasadnicze i mogą decydować o umocnieniu się lub o porażce danych targów.

Najlepsze praktyki ponownie nagrodzone

Kongres UFI znany jest i ceniony z powodu prezentacji najlepszych praktyk w różnych dziedzinach działalności targowej. Podczas specjalnej sesji zainteresowanym zostały zaprezentowane innowacyjne rozwiązania w dziedzinie edukacji, marketingu, zrównoważonego rozwoju i technologii, nagrodzone w konkursach UFI w 2016 roku. Prezentacji dokonali laureaci tegorocznych nagród UFI.

Posiedzenia na szczeblu światowym UFI

W programie 83. Kongresu UFI tradycyjnie znalazły się liczne posiedzenia organów i komitetów UFI. Obradowali członkowie Dyrektoriatu UFI oraz odbyło się sprawozdawcze walne zgromadzenie UFI. Ponadto odbyły się posiedzenia oddziałów regionalnych UFI, obrady Komitetu Stowarzyszeń i Komitetu Marketingu.

Nowe prezydenckie Trio

Na zakończenie 83. Kongresu UFI w Szanghaju, nastąpiło przekazanie funkcji Prezydenta UFI. Sergeya Alexeeva, Prezydenta UFI 2016, zastąpił Prezydent UFI 2017 - Andreas Gruchow.

Aktualne prezydenckie Trio tworzą: Sergey Alexeev (Ustępujący Prezydent / Outgoing President), Andreas Gruchow (Prezydent UFI 2017) i Corrado Perraboni (Przyszły Prezydent/ Incoming President).

Źródło: UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego, www.ufi.org